Boca Juniors: Zcela zbytečně prohrané derby Slovan Bohnice – Admira Praha B 2:1 (1:0)

BOHNICE (api) – Naprosto zbytečně ztracený zápas! Derby Prahy 8 přilákalo ve studeném větru určitě přes sto diváků, kolonie příznivců Admiry byla početná a hlasitá, ale odcházela hodně zklamaná. V zápase, který jsme měli vyhrát, jsme nakonec dostali v 88. minutě gól a odjeli jsme z Bohnic bez bodu. Udělali jsme několik fatálních chyb a domácí je dvakrát dokázali využít. Herně přitom lepší určitě nebyli.

Důležité okamžiky:

V 16. a 24. minutě měli šance domácí, vždy ale stříleli nad.

Také naše šance ve 29. a 30. minutě skončily střelami Mouchy a Lhoty nad břevno.

Jen nedostat do poločasu gól, říkali si příznivci Admiry v hledišti. Jako by to přivolali. Hrubka v naší defenzivě, uvolnění domácího hráče a Bohnice vedly – 1:0. Ihned poté sudí Hlavnička zapískal a poslal oba týmy do kabin.

Vyrovnáno bylo už ve 48. minutě. Sailer se z otočky báječně trefil levačkou pod břevno – 1:1. Dvě minuty poté Lhota pálil těsně vedle tyče… Škoda, tady se mohl zápas zlomit!

V 56. minutě hlavičkoval v pádu nebezpečně domácí Balej – vedle.

Šimáčkův přímý kop skončil v 70. minutě jen ve zdi Slovanu.

Velkou šanci měli domácí v 77. minutě, nabídla ji naše chybující defenziva, ale gólman Beneš znamenitě zachránil.

V poslední desetiminutovce spálili dvě „loženky“ Jackl a Sailer, pokaždé nastřelili jen domácího gólmana.

A tak přišel krutý trest. Zbytečná ztráta míče ve středovém kruhu, rychlý brejk domácích, střela gólmanu Benešovi mezi nohy – a v 88. minutě jsme prohrávali 2:1.

Na vyrovnání už bylo málo času, navíc Slovan poslední minuty včetně nastavení odehrál takticky u rohového praporku na dostřel naší branky.

Velká škoda, minimálně remízu jsme uhrát měli a v Bohnicích se dalo i vyhrát.

Hodnocení a sestavu přidá později trenér Jan Kostrba.

Naši střelci po VIII. kole:

4 – Kejha (4 doma + 0 venku);
3 – Hloucal (3 doma + 0 venku);
2 – Moucha (2 doma + 0 venku); 1 – Jackl (0 doma + 1 venku), Lhota (0+1), Valenta (0+1), Tůma (0+1), Sailer (0+1), Procházka (1+0), Němec (1+0), Kurek (1+0).

Ostatní výsledky a tabulku najdete v rubrice Výsledky.

V IX. kole nastoupíme v neděli 18. 10. v 15.30 doma v Hovorčovické proti ČAFC Praha B, leaderovi soutěže, který dosud nebyl poražen. Třeba se tak stane právě v utkání s naším béčkem!