Boca Juniors zbavila „Čafku“ glorioly neporazitelnosti! Admira Praha B – ČAFC Praha B 1:0 (1:0)

První vítězství Admiry B s čistým kontem a také první porážku dosud vedoucího týmu ČAFC B v letošní 1. B třídě přineslo IX. kolo. Branku naší juniorky vstřelil na hřišti v Hovorčovické Jackl. Hosté mohli v samém závěru vyrovnat, jejich osamocený hráč však naštěstí hlavičkoval nad břevno naší branky. Vítězství je velmi cenné!

K devátému mistrovskému utkání zavítal na naši hovorčovickou trávu další z aspirantů na podzimní titul, a to mužstvo ČAFC B. Po třídenních deštích byl povrch poněkud klouzavý, nicméně konečně trochu měkčí, což byla výhoda hlavně pro brankáře.
Proti prvnímu celku tabulky jsme nastoupili takřka z „místních zdrojů“, protože naše áčko hrálo ve stejný čas v Brozanech. Začali jsme velmi dobře, soupeře jsme se nelekli, byli jsme bojovnější, vcelku se nám dařila kombinace a dostávali jsme se i do šancí, ale bohužel s naší velkou slabinou – proměňováním. I přesto jsme se ve 28. min. dostali do vedení, když po pravé straně zatáhl míč Patrik Štefan, odcentroval, Petr Jackl předskočil obránce a tvrdou hlavičkou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. Vedli jsme, hráli jsme dobře, ale potřebovali jsme dát ještě pojišťovací gól. Jenže to se nám stále nedařilo, a tak poločas skončil 1:0.
Ve druhé půli to bylo totéž, s tím, že i soupeř se zlepšil a začal zlobit. Přesto jsme se dostávali do dalších příležitostí, ale ať to byl Moucha, Štefan, Němec nebo znovu Jackl, koncovku jsme řešili zbrkle nebo jsme stříleli vedle či nad. To se nám mohlo velmi nevyplatit mezi 70. -75. min., kdy jsme úplně nepochopitelně přestali bránit, soupeř se během tří minut ocitl ve třech tutových šancích z malého vápna a jen zázračné reflexy Standy Šidla na čáře v brance nás uchránily od inkasovaného gólu. Poslední tečkou za utkáním byl přímý kop ve třetí minutě nastavení, kdy se hráč ČAFC dostal za naši obranu, ale naštěstí ve vyložené šanci hlavou o kousek přestřelil. Pak už byl konec, poměrně zasloužené vedení 1:0 jsme již udrželi.
Stále nás ale sráží neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, kdy jdeme sami na brankáře nebo hlavičkujeme z malého vápna – a bez gólového výsledku. V dosavadních zápasech nás herně zatím nikdo „nepřeválcoval“, někdy jsme byli i lepší, ale střelecká nemohoucnost nás připravila o minimálně sedm bodů, které nám v tabulce nyní citelně chybí na čelo tabulky.

Branka: 28. min. Petr Jackl.
Sestava: Šidlo; Šefara, Průša, Panýrek, Sailer; Štefan, Němec, Šulc, Jackl; Lhota, Moucha.
Střídání: 80. min. Procházka za Lhotu, 87. min. Tůma za Štefana, 89. min. Hloucal
za Mouchu. Dále na střídání k dispozici Rambousek, Šabatka a náhradní brankář Překlasa.

Jan Kostrba

Naši střelci po IX. kole:

4 – Kejha (4 doma + 0 venku);
3 – Hloucal (3 doma + 0 venku);
2 – Jackl (1 doma + 1 venku), Moucha (2 doma + 0 venku);
1 – Lhota (0+1), Valenta (0+1), Tůma (0+1), Sailer (0+1), Procházka (1+0), Němec (1+0), Kurek (1+0).

Ostatní výsledky a tabulku najdete v rubrice Výsledky.

V X. kole nastoupíme v neděli 25. 10. v 14.30 v Hostivaři proti domácímu týmu.