Na průměrnou Hostivař podprůměrný výkon nestačil SK Hostivař – FK Admira Praha B 4:2 (1:1)

HOSTIVAŘ (api) – Když jsme se ve 21. minutě přesnou dorážkou Štefana po Šulcově střele do břevna ujali vedení 0:1, brousili jsme si zuby na tři body. Bohužel, ve 42. minutě se nechal Moucha zbytečně obrat o míč domácím Jodasem, který doslova z nulového úhlu zacentroval. Míč neuvěřitelně přeplachtil našeho gólmana Beneše a zapadl k tyči – 1:1. To nevěstilo nic dobrého! Také v Bohnicích jsme dostali gól do šatny, a nakonec jsme prohráli…
Těsně před přestávkou vyhlavičkoval domácí zadák z brankové čáry hlavičku Kejhy.

Ve 47. minutě pálil Lhota z jasné šance těsně vedle tyče.
Místo, abychom vedli, jsme inkasovali. Po přímém kopu domácích v 62. minutě zaváhal gólman Beneš a hostivařský Vácha byl u míče dříve – 2:1.
Během dalších čtyři minut jsme měli dvě tutovky k vyrovnání. Jackl ale po přímém kopu Průši pálil ve skluzu vedle a Lhota trefil z Hloucalova centru jen břevno.
Naopak domácí v 71. minutě svou další šanci jistě využili – Fedor a 3:1. Doslova z protiútoku mohl snížit Lhota, ale ten by snad tentokrát gól nedal, ani kdyby stál zcela sám metr před brankou. Teď byl na malém vápně a stejně se trefil vedle.
To už se fotbalový pámbíček definitivně urazil, že jsme tak lehkovážně zahazovali jednu šanci za druhou. A tak dopřál sotva průměrnému týmu domácích dokonce exhibiční akci v 77. minutě, na jejímž konci Balík zakončoval za vyšachovanou obranou do prázdné branky – 4:1.
A dál pokračoval festival neproměněných kobyliských šancí. Před gólmanem Sládkem se ocitl zcela sám Štefan, ale poslal mu nadýchaným bochánkem míč přímo do náruče.
Když v 87. minutě sudí Novák nařídil za faul na Lhotu v rohu vápna penaltu, dalo se s obavami čekat, že snad ani tu neproměníme. Jackl se ale trefil k tyči přesně a dal tak výsledku definitivní podobu – 4:2.
Hostivař se představila jako sotva průměrné mužstvo, ale ve dvou směrech nás přehrála. Byla bojovnější a dokázala proměnit čtyři gólové šance. Náš výkon byl bohužel jen podprůměrný a to nestačilo…

Admira B: Beneš – Šefara, Průša, Panýrek, Moucha – Štefan (80. D. Němec), Šulc, L. Němec (46. Hloucal), Jackl – Kejha, Lhota.

„Těžko se k tomu vyjadřovat… Nehráli jsme dobře, nedali jsme spoustu šancí, kdežto soupeř, do čeho kopl, to mu tam spadlo. Proměňování šancí je dlouhodobě naším prokletím. Do otevřené obrany jsme dostali čtvrtý gól a začali jsme hrát na tři útočníky. Přineslo to ale jen snížení z penalty na 4:2,“ zhodnotil nepovedené vystoupení v Hostivaři trenér Jan Kostrba.

Naši střelci po X. kole:

4 – Kejha (4 doma + 0 venku);
3 – Jackl (1 doma + 2 venku), Hloucal (3 doma + 0 venku);
2 – Moucha (2 doma + 0 venku);
1 – Lhota (0+1), Valenta (0+1), Tůma (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Procházka (1+0), Němec (1+0), Kurek (1+0).

Ostatní výsledky a tabulku najdete v rubrice Výsledky.

V dalším kole 1. B třídy přivítáme v neděli 1. listopadu od 14.00 na Hovorčovické Satalice.