K utkání Admira B – FC Tempo B hranému 15. listopadu 2009

V posledním, třináctém tém podzimním mistrovském zápase jsme přivítali na naší UMT mužstvo Tempa B. V obou týmech se to hemžilo hráči ročníků 89 a 90 (u nás daleko více) a navíc na naší straně úplně chyběli zkušení hráči, což se o Tempu říci nedalo, i když na střídání měli pouze jednoho náhradníka.
Hra na naší menší UMT byla hodně kontaktní, plná soubojů i šancí na vstřelení gólů. V prvním poločase jsme si aktivnější hrou a napadáním vytvořili tlak, z tlaku vyplývaly i šance, ale stará obehraná písnička, proměňování bylo zoufalé. Jen Marek Štefan měl sám tři za sebou, ale nedal.. A když se v koncovce nezadařilo ani ostatním, přišlo, co přijít muselo. Soupeř, do té doby celkem neškodný, rychle rozehrál autové vhazování, před velkým vápnem jsme to ani nestačili zaregistrovat a první přímá střela na naši branku znamenalo vedení soupeře. Dále jsme se snažili proniknout kombinací, ale spíše jsme nebezpečně ztráceli míče, než abychom se prosazovali až k brance. Poločas tak skončil v náš neprospěch, i když na šance jsme byli daleko lepší, ale ty nerozhodují.
Do druhé půle jsme se rozhodli zvýšit útočnou sílu před brankou na úkor zálohy a přešli jsme na hru se třemi útočníky a jen tříčlennou zálohou s tím, že krajní obránci se budou snažit o podporu útoku po svých křídelních prostorech. Do hry šel Michal Másílko (ještě dorostenec – r.1991) a hru patřičně oživil. Najednou obránci hostí nevěděli, koho hlídat, v obraně se tvořily díry, čehož jsme využívali. A byl to právě Michal, který dostal od Lukáše Hloucala krásný pas mezi obránce, kdo se v 60. minutě konečně prosadil přes brankáře a alespoň vyrovnal na 1:1. Dál jsme tlačili, přicházely další šance, ale zakončování bylo pořád neefektivní. Až se na to už nemohl koukat Lukáš Moucha, levý obránce, na levé straně vybojoval míč, prošel s ním individuálně celým hřištěm a pod padajícím gólmanem nám v 76. min. zajistil zasloužené vedení a zvrat v utkání. Hrálo se dál, ale další šance Filipa Lhoty ani Lukáše Němce se už neujaly. A tak v závěru jsme museli bránit hubené vedení a stav 2:1, protože to, co v zápasech neproměníme, je až zarážející.

Branky: 60. min. Másílko, 76. min. Moucha.

Sestava: Beneš; Šefara, Panýrek, Lukáš Němec, Moucha; Štefan, Hloucal, Tůma, Rambousek;
Dominik Němec, Lhota.
Střídání: 46. min. Másílko za Tůmu, 65. min. Sekáč za Rambouska, 78. min. Šabatka za Šefaru, na lavici zbyl pouze náhradní brankář Michálek (z dorostu), zbytek mužstva je buď zraněný, nebo nemocný.

Minuta ticha za Jiřího Němce

Ještě musím zmínit jednu velmi smutnou událost.
V úterý 10. listopadu nás navždy opustil Jirka NĚMEC, velký fanoušek našeho mužstva a táta Lukáše a Dominika, kteří u nás v béčku hrají. Jeho úmrtí jsme uctili minutou ticha před zápasem, nastoupili jsme se smutečními páskami na rukávech a snad mu vítězství Admiry i hra obou kluků, kteří obětavě nastoupili k utkání, někde tam nahoře udělala radost.
Jirko, čest tvojí památce!

Jan Kostrba