Podzimní bilancování: Mohlo to být ještě lepší, ale…

Celkem 22 bodů, aktivní skóre 30:23, šesté místo v tabulce. To je bilance našeho A-mužstva po podzimní polovině divizní skupině B. Můžeme být vcelku spokojeni, vždyť přesně před rokem přezimoval náš tým až čtrnáctý s pouhými 15 body a s pasivním brankovým poměrem 25:33.
Přesto můžeme tvrdit, že náš bodový zisk mohl být ještě vyšší a umístění v tabulce ještě lepší. Důvodů, proč tomu tak není, najdeme víc. Dostali jsme pár hloupých branek. Častokrát jsme pohořeli na neproměňování šancí. A v šesti utkáních z patnácti, troufneme si tvrdit, jsme menší či větší měrou pocítili nepřízeň rozhodčích.

Projděme si teď jednotlivá podzimní utkání.
Vilémov – Admira 1:1
Start skupiny B nás přivedl na trávník nováčka, odhodlaného stůj co stůj vstoupit do soutěže před 500 natěšenými domácími diváky vítězstvím. Vilémov se také ujal vedení, ovšem nádherný vyrovnávací gól Jehličky v poslední minutě nám přinesl bod, ve který už jsme skoro ani nedoufali.
Admira – Jirny 0:3
V naprosto vyrovnaném utkání, což potvrdil i trenér hostí Jícha, jsme nedokázali dát gól, zatímco silní Středočeši zkušeně skórovali ze standardních situací. Kdo zápas viděl, potvrdí, že rozhodčí byli na náš tým přísnější.
Chodov – Admira 0:2
Pro první výhru jsme si dojeli na severozápad Čech. Byli jsme lepší a vyhráli jsme po zásluze.
Admira – Děčín 5:1
Výsledek mluví za dlouhé komentáře.
Český Brod – Admira 2:1
Prohráli jsme zápas, v němž jsme hráli vyrovnanou partii. Náš bývalý trenér žáků, který nyní působí ve stejné roli v Českém Brodě, utkání viděl a řekl: „Rozhodčí vás pěkně řezali!“ Není co dodávat…
Admira – Kladno B 4:1
Povedený zápas, příznivý výsledek.
Teplice B – Admira 3:0
Juniorka lídra ligové tabulky, posílená o několik hráčů z A-mužstva, byla lepší a vyhrála zaslouženě. Přesto jsme nepodali špatný výkon a výsledek byl pro nás až moc krutý…
Admira – Čelákovice 1:2
Nehráli jsme nic světoborného, přesto se stále nemůžeme zbavit dojmu, že rozhodčí v klíčových momentech utkání pomohli soupeři. Bylo z toho po utkání dost zlé krve…
Přední Kopanina – Admira 1:2
V pražském derby jsme prohrávali a byli jsme pod trvalým tlakem domácích. V závěru jsme ale dokázali vyrovnat a vzápětí jsme Kopaninu dorazili druhým gólem. Na jasné šance vysoce vyhráli domácí, ovšem rozhodují branky, a ty jsme dali dvě oproti jediné přesné trefě Kopaniny. Objektivně musíme připustit, že v derby nám popřála Štěstěna.
Admira – Sokolov B 3:0
Opět povedený zápas, pěkný výsledek.
Brozany – Admira 3:2
Měli jsme určitě aspoň na bod. Bohužel jsme zahodili několik slibných gólovek a prohráli jsme brankou z penalty. I v Brozanech na nás byli rozhodčí přísnější, což se tam ovšem stává i jiným týmům. Navíc se někteří domácí diváci včetně dívek pubertálního věku „vyznamenali“ sprostotami a hulvátstvím na adresu Admiry…
Admira – Most B 2:0
Opět povedený zápas proti béčku známého klubu, zase pěkný výsledek.
Litvínov – Admira 3:2
Naprosto zbytečně prohraný zápas, dostali jsme tři doslova hloupé branky, což navíc korunovalo zbytečné vyloučení Mamurova. Na severu Čech byli rozhodčí zase vlídnější k domácím.
Admira – Chomutov 1:2
Vedli jsme už v 1. minutě parádním gólem Kocingera, velmi dobří hosté však zápas ještě do poločasu otočili. K ostudnému výkonu rozhodčích a k jejich následnému vysokému hodnocení delegátem ČMFS se už nebudeme vracet – o tomto výsledku se rozhodovalo jinde, než na hrací ploše.
Rakovník – Admira 1:4
Středočechům hrozí sestup z divize a v tomto utkání se ukázalo, proč. Byli jsme lepší a na rakovnické trávě jsme nejen vybojovali tři body, ale dokonce jsme si i vylepšili skóre.

Doma jsme na podzim sehráli 7 utkání. Vyhráli jsme 4 zápasy. Ve 3 utkáních jsme prohráli. Vstřelili jsme 16 branek, inkasovali jsme 9.

Na cizích hřištích jsme odehráli 8 utkání.
Z nich 3 jsme vyhráli, v 1 zápase jsme remizovali a ve 4 jsme byli poraženi. Skóre venku je vyrovnané 14:14.

Střelcem podzimu je Jan Martinic, autor 7 branek.

Tabulka divize B po XV. kole:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

api