Podzimní bilancování: Ty zahozené šance…

„Oko bere“ aneb 21 bodů vybojovala naše Boca Juniors, která má své domácí prostředí v areálu Hovorčovická, ve 13 podzimních utkáních 1. B třídy. Ty admiráckému béčku zatím vynesly sedmé místo v tabulce, kde figuruje s vysoce aktivním skóre 28:17.
Pro zajímavost – bývalý Prosex, po němž náš zcela nově sestavený juniorský tým převzal účast v 1. B třídě, nasbíral vloni na podzim o jeden bod víc.
Ačkoli jsme nastříleli 28 branek, spoustu šancí jsme ještě zahodili. Mužstvo má nesporně na lepší umístění v tabulce, jen zpřesnit střelbu!

Projděme si teď jednotlivá podzimní utkání.
Admira B – Junior B 1:1
„Zápas blbec“… V obnovené mistrovské premiéře admiráckého béčka po patnáctileté pauze jsme vedli 1:0, měli jsme snad další čtyři „loženky“, jenže bez využití. A hosté nakonec šťastně vyrovnali a odvezli si z Hovorčovické nečekaně bod. Domácí ztráta mrzela…
Dubeč B – Admira B 1:2
První vítězství se nerodilo lehce, zvlášť, když jsme vstřelili celkem čtyři regulérní branky, ale uznány byly jen dvě. Kluci tříbodový výsledek nakonec uhájili. Bohužel, od tohoto utkání jsme už venku vyhrát nedokázali.
Admira B – JM Chodov 1:2
Co jsme přivezli zvenku, to jsme v Hovorčovické ztratili. Vítězství jednoho z favoritů soutěže bylo šťastné, naše první porážka smolná. V závěru se děly věci! V 89. min. odpískal sudí penaltu, když obránce Chodova přišlápl ve „vápně“ našemu pronikajícímu hráči nohu. Tento zákrok ocenil sudí i žlutou kartou pro faulujícího hráče. Místo penalty však pro protestech hostí a k údivu všech zanedlouho desítku s úsměvem odvolal s tím, že se spletl!!! A tak už jsme nevyrovnali…
Bílá Hora – Admira B 2:1
Domácí nebyli lepší, ale šli za vítězstvím s větší vůlí a bojovností. Vedli už 2:0, naši jen snížili. Škoda že se admiráci nechali rozptylovat spornými verdikty rozhodčího, místo aby zabojovali – na bod jsme měli bezpochyby.
Admira B – Újezd nad Lesy B 2:0
Vybojovaná výhra nastartovala domácí sérii vítězných mačů.
Klánovice – Admira B 1:1
Sice plusový bod z cizího hřiště, ale určitě bylo na víc! Zvlášť, když jsme už v 15. minutě vedli a nechali jsme domácí ke konci vyrovnat.
Admira B – Malešice Rapid 8:1
Hosté nestačili a mohli být rádi, že nedostali desítku. Hloucal a Kejha se blýskli hattrickem.
Bohnice – Admira B 2:1
Derby Prahy 8 přilákalo na bohnický stadionek solidní návštěvu včetně našich vlajkonošů. Domácí, kteří hrají o postup do 1. A třídy, nebyli lepší, a přece vyhráli. Boca Juniors totiž zahodila, co se dalo, a nakonec po hrubce defenzivy dostala dvě minuty před koncem rozhodující branku. Je třeba ale přiznat, že Bohnice se o výsledek rvaly, a to úspěšně. Mnozí admiráci, kteří zápasu přihlíželi, odjížděli s notně protaženými obličeji…
Admira B – ČAFC B 1:0
Béčko Čafky, horký favorit na postup, prohrálo v soutěži na podzim jen jednou, a to u nás v Hovorčovické! Jediný gól vstřelil Jackl. Za tento výsledek před naší juniorkou klobouk dolů! V hledišti náš tým hlučně povzbuzovali hráči sousedních Bohnic, kteří pak naše vítězství notně oslavili v jedné z bohnických „osvěžoven“.
Hostivař – Admira B 4:2
Nepovedený zápas. Co jsme dokázali zahodit, to volalo do nebes! Zato domácí dali gól prakticky ze všeho, co před brankou Admiry vyprodukovali. Hráli jsme špatně a Hostivaři jsme výhru dost usnadnili.
Admira B – Satalice 4:0
Mužstvo se „omluvilo“ věrným admirákům za předchozí hostivařský propadák a vyprovodilo Satalice rozdílem třídy. Pikantní byl fakt, na který už mnozí zapomněli – v roce 1994 právě Satalice „koupily“ od zrušeného béčka Admiry účast v 1. A třídě.
Háje B – Admira B 2:2
Domácí béčko na své „umělce“ body nerozdává, a tak jsme plichtu nakonec brali, i když jsme měli i na výhru. Ale zase ty zahozené šance… Na druhé straně – v samém závěru dotlačily Háje B balón do naší sítě, ale gól správně neplatil pro ofsajd. Naštěstí, to by byla krutá rána.
Admira B – Tempo B 2:1
Poslední utkání podzimu jsme odehráli na domácí UMT a museli jsme o výhru tvrdě bojovat. A zase spousta zahozených šancí! Hosté vedli 0:1, ale nakonec body přece zůstaly v Kobylisích. Po vyrovnání brankou dorostence Másílka o tom rozhodl padesátimetrovým sólem Moucha. Ten pláchl všem obráncům Tempa a zajistil prodloužení vítězné domácí série už na pět zápasů po sobě.

Doma jsme na podzim sehráli 7 utkání.
Vyhráli jsme 5 zápasů. V 1 utkání jsme remizovali, v 1 jsme prohráli. Vstřelili jsme 19 branek, inkasovali jsme 5.

Na cizích hřištích jsme odehráli 6 utkání.
Z nich 1 jsme vyhráli, ve 2 zápasech jsme remizovali a ve 3 jsme byli poraženi. Skóre venku je mírně pasivní – 9:12.

Střelcem podzimu je Vladislav Kejha, autor 4 branek. Vzhledem k tomu, že jde o hráče A-týmu, který juniorku jen občas posiluje, je jasné, že Boca Juniors zatím nemá svého kmenového kanonýra.
Sympatické jsou výkony dorostence Dominika Němce. Ten za juniorku odehrál zatím 280 minut a už vstřelil 3 branky!

Tabulka I. B třídy po XIII. kole:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5082&id_session=

api