Do Memoriálu Jiřího Kolína jsme vstoupili výhrou Admira Praha – Uhelné sklady Praha 3:1 (2:1)

Své první utkání v roce 2010 naše A-mužstvo vyhrálo. Na premiérové vystoupení v Memoriálu Jiřího Kolína si museli admiráci počkat, protože zápas s „uhlíři“ byl kvůli sněhové nadílce přeložen z 9. ledna na 20. ledna. Stejně tak se nehrálo ani utkání s týmem Ovčár plánované na 17. ledna – to se uskuteční 11. února.
Ačkoli Memoriál Jiřího Kolína probíhá na UMT ve Štěpničné ulici, zápas Admiry s US se hrál po dohodě soupeřů a pořadatelů turnaje na naší UMT v Kobylisích.
V mrazivém večeru zápas zahájil v 18 hodin pod reflektory sudí Váša a první gól nového roku vstřelil už ve 12. minutě hlavičkou Vosický. Ve 31. minutě Majer z penalty navýšil vedení Admiry na 2:0. Ve 42. minutě ovšem hostující Pánek přesnou hlavičkou zápas zdramatizoval – 2:1.
Rozuzlení přinesla 69. minuta, kdy Mičko rozehrál naši pohlednou akci, na jejímž konci kapitán Martinic zakončoval z „malého vápna“ do prázdné branky – 3:1. A protože v další „ložené“ šanci našeho týmu balon orazítkoval jen tyč, skóre už se nepohnulo.
Vítězství 3:1 v zápase s houževnatým a fotbalově nepříjemným soupeřem se zrodilo po vcelku dobrém výkonu, i když bylo vidět, že zimní příprava teprve začíná.
Po utkání oslavil Tomáš Majer v kabině své 27. narozeniny se spoluhráči, trenérem, funkcionáři klubu a poctivým dortem.

(api)