Deset branek, nakonec remíza Admira B – Sokol Klecany 5:5 (0:4)

První přátelské utkání letošního roku sehrála Boca Juniors se Sokolem Klecany, který přezimuje na prvním místě (!) ve skupině B středočeské 1. B třídy – je to tedy soupeř na naší úrovni.

První poločas vypadal na náš totální debakl. Prohrávali jsme už 0:4.

Po změně stran jsme snížili na 2:4, ale Středočeši utekli na třígólový rozdíl. Závěr ovšem patřil nám, třemi brankami za sebou jsme nakonec vybojovali remízu, i když se zpočátku zdálo, že mač skončí admiráckou ostudou.

Naše branky: Machata 2, Šabatka, Tinta, Lhota.

„V první půli jsme zahodili tři jasné loženky a dali jsme si dva polovlastní góly. Skóre vypadalo dost děsivě, ale kluci makali až do konce a remízu si zasloužili,“ řekl asistent trenéra Admiry B Martin Gröschl.

(api)

Trenér k prvnímu přátelskému zápasu v novém roce

Po velkých problémech se začátkem sezóny a docházkou na tréninky jsme se konečně sešli k prvnímu přáteláku, kdy soupeřem nám bylo mužstvo Klecan. Soupeř daleko pokročilejší v tréninku, my se snahou, ale bez větší fyzičky, protože někteří trénují teprve týden, což muselo být znát.
Prvních 15 minut nás také soupeř z Klecan zatlačil, ve svém středu má i starší zkušené hráče, kteří hře dávali směr. Po čtvrthodině jsme se však probrali i my a hra se vyrovnala. Bohužel naše bolesti z podzimu přetrvaly i do jara, takže my jsme své šance nedali a soupeř ty, které jsme mu po hrubých chybách doslova nabídli, proměnil. A tak stav v 60. minutě 4:0 pro hosty nevěštil nic dobrého.
Klecanští však u vědomí svého náskoku poněkud polevili, my jsme to nevzdali, zmobilizovali zbytky sil a podařilo se nám Lhotou snížit na 4:1. Začali jsme víc tlačit, povedly se i přesuny postů hráčů v záloze i útoku. Najednou to bylo lepší a začali jsme i dávat góly. Stav 4:1 se postupně během posledních dvaceti minut měnil na 4:2, 5:2, 5:3, 5:4 a v poslední minutě zápasu Jirka Šabatka hlavou srovnal na trochu divoký výsledek 5:5. Utkání jak přesýpací hodiny s více než trochu šťastným koncem pro nás.
Příští týden již začínáme ZT v Satalicích a je nezbytně nutné zapracovat u všech na fyzičce. Ta je dost zoufalá, což však pro všechny znamená nutnost chodit pravidelně na tréninky s tím, že i sami se budete věnovat individuálně běhání ve volném čase.

Jan Kostrba