Zimní turnaj jsme zahájili vítězstvím Admira B – Slavia Radonice 2:1 (0:0)

Ve značně kombinované sestavě jsme nastoupili k prvnímu utkání ZT v Satalicích proti mužstvu Radonic, účastníku okresního přeboru Praha-východ. Na zmrzlé a klouzavé umělé trávě jsme se ze začátku nedokázali přizpůsobit, a tak spíše to byla nakopávaná než fotbal, ale tak trochu z obou stran.
Za první půli jsme si vytvořili jedinou šanci, ale nedali jsme (tradičně!). Poločas skončil 0:0.
Ve druhé půli to přece jen přestalo klouzat a dal se hrát i fotbal. Více jsme si dávali přihrávky do nohy a bylo to znát. V 62. min. po kolmici za obranu dorostenec Brejcha odcentroval, míč prošel asi přes tři hráče na zadní tyč a tam Honza Tůma pohodlně dorážel do odkryté branky – 1:0. V 72. min. se k míči dostal střídající Martin Sekáč, obešel i vybíhajícího brankáře a do prázdné branky levou nohou skóroval. Vedli jsme 2:0 a vcelku v pohodě jsme bránili výsledek. Stačila však chvilka nepozornosti v obraně, rychlé rozehrání přímého kopu a soupeř se gólem na 2:1 vrátil do hry. Zbytek zápasu už jsme ale přežili bez šancí Radonic, bohužel i bez našich, a tak výsledek 2:1 v náš prospěch vydržel až do konce hry.
Vzhledem k tomu, jak složitě jsme sestavu dávali dohromady, šlo o velmi úspěšný start do turnaje.

Branky: Tůma, Sekáč.

Sestava: Benák (dorostenec); Jakoubek, Kafka, Němec, Vetengl; Rambousek, Šabatka, Machata, Garreis; Tůma, Ptáček.
Do druhé půle nastoupili: Brejcha, Möglich (dorostenci) a Sekáč.

Jan KostrbaINFORMACE pro hráče a příznivce:
Ve čtvrtek 18. 2. od 18.30 hod. hrajeme přátelsky doma s mužstvem Zelenče a v sobotu 20. 2. pokračujeme v zimním turnaji na hřišti Satalic