S nadsázkou: prohráli jsme 2:2! Meteor VIII – Admira 2:1 (1:1)

ŠTĚPNIČNÁ (api) – Předposlední utkání v Memoriálu Jiřího Kolína nám přineslo první letošní porážku. V derby Prahy 8 postrádal trenér Jeřábek sedm hráčů základní sestavy, tři nastoupili s teplotou či jinými zdravotními potížemi a museli střídat. Vypomohli hráči z béčka a A-dorostu.
Hrálo se dost ostře, jak to v derby bývá.
Meteoru chyběl ze základu jen jeden hráč, a tak po vcelku vyrovnaném prvním poločase a prostřídání převzali domácí iniciativu. V té době byl stav 1:1. Mičko vstřelil náš vedoucí gól a pak spálil další „loženku“. „Nedáš, dostaneš… Z protiútoku vyrovnal – kdo jiný! – Fíček. Místo vedení 2:0 byl stav rázem 1:1. Velká škoda… Hrozili jsme ze standardek, ovšem ke gólu to už nevedlo.
Ve druhé půli si domácí z tlaku vypracovali několik šancí, ale nám chytal dobře Michal a dlouho jsme drželi nerozhodný stav. Pak přestřelil náš Vosický břevno ze tří metrů, kdežto Fíček svou druhou šanci zase nezahodil. Místo vedení 2:1 jsme rázem 1:2 prohrávali.
Už to vypadalo na výhru domácích, když v 89. minutě protlačil Machata míč za záda brankáře Caudra. Abychom nebyli podezíráni ze zaujatosti, opřeme se o svědectví několika hráčů Ovčár, kteří se za brankou rozcvičovali před dalším zápasem. Všichni situaci viděli na nějakých patnáct metrů a svorně potvrdili, že míč byl celým objemem za lajnou!
Rozhodčí to možná nemusel vidět, i když mu asistent na pomezí signalizoval (!), že byl dosažen gól! Sudí ovšem nechal pokračovat ve hře. Jen stěží ale lze pochopit, jak mohl znovu chybovat, když přehlédl, že domácí stoper v pádu zahrál míč jasně rukou! Měla následovat penalta a zřejmě i vyloučení hráče Meteoru!
Píšťalka však zůstala znovu němá, a tak jsme ze Štěpničné odjížděli dost rozmrzele… Sudí bohužel obral o střelecký úspěch Machatu, hráče béčka, který se vrátil do Admiry z hostování v Čakovicích. Škoda, pro Martina by to byl návrat jako hrom.
Pikantní je skutečnost, že stoper Meteoru po utkání přiznal trenéru Jeřábkovi jak to, že se s míčem opravdu ocitl už za lajnou (tedy gól!), tak i hru rukou (penalta!).
Rozhodčí jsou ale jen lidé a chybují. Věřme, že dvojí chybné posouzení situace během pěti vteřin těsně před koncem zápasu a tudíž zjevné ovlivnění výsledku nebylo úmyslné.
Konec konců, když člověk vidí „minely“ rozhodčích v utkáních baráže o postup na MS (Francie – Irsko) či v Lize mistrů (!), nezbývá, než nad tím mávnout rukou.

„Zbytečně nervózní, vyhecované utkání, na umělé trávě hrozilo zranění některého z hráčů. Měli jsme převahu a vyhráli jsme proto asi zaslouženě, i když Admira byla nebezpečnější ze standardek,“ zhodnotil utkání trenér Meteoru Josef Jarolím.

Náš trenér Karel Jeřábek zůstal nad věcí: „Bez sedmi hráčů základní sestavy a s třemi marody v sestavě jsme prohráli první utkání v letošním roce. Naši fotbalisté, kteří byli na hřišti, by proto na sobě měli ještě víc zapracovat.“

I tak máme vše ve svých rukou!

Pokud v neděli 28. 2. od 17.00 porazíme v posledním utkání Memoriálu Jiřího Kolína Roudnici (z Vyšehradu tam nyní zamířil náš bývalý kapitán Jan Vlček!), turnaj bez ohledu na ostatní výsledky vyhrajeme!!!

Góly Admiry v turnaji zatím stříleli:

5 – Mičko;
3 – Majer;
2 – Martinic, Majer;
1 – Vosický, Lhota, Bartolšic, Kubice, Paťha.