Boca Juniors opět vítězná! Admira B – Čakovice 3 : 2 (0:1)

K třetímu zápasu ZT jsme nastoupili 28. 2. v jiné, ale opět silně kombinované sestavě. Bylo dobře, že nám přišli pomoci dorostenci. Obětavě nastoupili i hráči po nemoci i někteří dlouhodobě zranění, kteří se teprve dostávají do tréninku, protože při současné konstelaci a kumulaci zápasů do jednoho odpoledne bychom bez nich zápas vůbec neodehráli.
Ale k zápasu. Snažili jsme se nastoupit ze zabezpečené obrany, podle vývoje utkání hrát na brejky a čekat na příležitost. Hra v první půli se odbývala převážně od vápna k vápnu, šancí bylo pomálu, obrany pracovaly spolehlivě. Což bylo potěšující obzvláště u té naší, zbrusu nově složené, která za celý první poločas udělala jedinou chybu v důsledném a těsném obsazování soupeřovy ofenzivy. A byli jsme za to potrestáni, když hostující útočník, trochu volný mezi našimi obránci, nevídaně vystřelil volejem a trefil nechytatelně skoro šibenici naší branky. Poločas jsme tedy prohráli 0:1.
Do druhé půle jsme vystřídali zbylé hráče s tím, že vystřídavší půjdou ještě zpět do hry, podle vývoje situace. Hra byla opět vyrovnaná, až na to, že my jsme začali být důraznější, soupeř se zdál být fyzicky poněkud slabší a ocitali jsme se v šancích. Jako tradičně jsme jich několik spálili (zejména Rambousek), ale pak obdivuhodně na hřišti „vyrostl“ střelec Tomáš Novotný, který vzal koncovku do svých rukou, vlastně nohou. Nejprve dvěma góly obrátil skóre v náš prospěch. A po zbytečném vyrovnání po rohovém kopu, když se obránci nechali pohybem předskočit na první tyči, postaral se Tomáš svou třetí brankou a čistým hattrickem o naše vítězství. Všechny branky si byly podobné. Ve vápně na úrovni desítky Novotný převzal míč, uvolnil se od obránce a vcelku zkušeně šance proměnil.
Na obrat už soupeř v závěru neměl síly, a tak třetí vítězství nás zatím postavilo do čela turnaje.

Branky: 56. min., 61. min. a 78. min. Novotný.

Sled branek: 21. min. 0:1, 56. min. 1:1, 61. min. 2:1, 70. min. 2:2, 78. min. 3:2.

Sestava: Benák; Treml, Kvapil, Jackl, Vetengl; Rambousek, Šabatka, Novotný, Möglich; Sekáč, Ptáček.
Střídali do 2. půle: Máca, Brejcha a Překlasa.

Příští utkání s Třeboradicemi: opět změna termínu a namísto v sobotu, jak bylo v rozpisu, se hraje až v neděli 7. 3. od 18.00 hod. večer. Sraz na utkání v 17 hod v Satalicích!!!

Jan Kostrba