Generálka vyšla, ale je co zlepšovat

Admira Praha – Aritma Praha 2:1 (0:1)

KOBYLISY (api) – Generálka před prvním jarním divizním utkání s Vilémovem nám na domácí UMT výsledkově vyšla, ale ke spokojenosti leccos chybělo. Zejména vázlo zakončení ve střeleckých šancích, někdy i zpracování míče.
Hosté z Vokovic, kteří startují v Pražském přeboru, podali bojovný výkon. Hráli dobře, ujali se vedení, vyhráli první poločas. Vypracovali si tři jasné střelecké příležitosti a byli nám rovnocenným soupeřem. Admira bez marodů Martinice, Kocingera a Šimáčka výsledek otočila až v samém závěru.

Nejdůležitější okamžiky:

26. minuta – po úvodním tlaku Admiry, který přinesl naše tři vyložené (bohužel nevyužité) gólové situace, jsme přestali hrát a přenechali jsme iniciativu hostům. A ti využili hrubku v naší defenzívě. Po nepřesné přihrávce snadno přišli k míči, dostali se do střelecké šance a hráč černé pleti Obusanya trefil neomylně šibenici Michalovy branky. Prohrávali jsme 0:1.

75. minuta – Kubice orazítkoval krásnou střelou břevno vokovické branky, stav se ale nezměnil.

81. minuta – náš sílící tlak přinesl ovoce v podobě vyrovnávacího gólu. Mamurov našel přesnou přihrávkou svého bratrance Kubiceho a ten ve střelecké pozici nekompromisně zavěsil. Vyrovnali jsme na 1:1.

85. minuta – zatlačili jsme hosty před jejich pokutové území, první ostrou střelu sice jejich brankář stačil vyrazit, ale zcela volný Mičko mač rozhodl doklepnutím zblízka do prázdné branky. Byl to vítězný gól – 2:1.

FK Admira: Michal – Jehlička, Vosický, Komínek (posila ze Slavie), Sailer – Majer, Kubice, Kučera, Kurek – Bartolšic (posila z Bohemians Praha, naposledy hrál za Votice a Český Brod), Mičko.

Střídání: 46. Vaculka za Michala, 56. Paťha a Mamurov za Kureka a Kučeru, 80. Jackl za Majera.

Trenér Karel Jeřábek nebyl po utkání příliš spokojen. „Mužstvo z Pražského přeboru nám nadělalo víc starostí, než bych čekal. Přes jejich tři hráče s postavami basketbalistů jsme se nedovedli prosadit. Pravda, proti soupeři třeba z ČFL bychom asi hráli jiný fotbal. Pořád máme rezervy, například ve zpracování míče a v zakončování šancí. Zbytečně vymýšlíme a komplikujeme si život. Pochválit můžu oba brankáře, ostatní mě nepřesvědčili. Pokud chceme proti Vilémovu uspět, musí být výkon týmu lepší,“ řekl bezprostředně po zápase.