Boca Juniors zase vyhrála – vydrží jí to i do „mistráků“?FK Admira Praha B – SK Český Brod B 2:1 (0:0)

Ve čtvrtek 11. března v podvečer jsme hráli další z přípravných utkání, tentokrát na své UMT proti Českému Brodu B. Utkání bylo na velmi dobré úrovni, oba týmy hrály důrazně, ale ne zákeřně, oba bojovaly s velkým fyzickým nasazením. Prostě, na tuto fázi přípravy jednoznačně nejlepší zápas, který jsme dosud na jaře sehráli.
Brodští měli asi o něco zkušenější mužstvo, my jsme hráli o něco důrazněji a bojovněji, což se nám ve druhé půli vyplatilo, když jsme museli otáčet výsledek. V první půli to totiž bylo 0:0, i když šance se urodily, ale brankáři i obrany byli nepřekonatelní.
Ve druhé půli jsme v 61. min. nejprve inkasovali my, když jsme nechali volného útočníka na úrovni vápna. Nezaskočilo nás to však, tlačili jsme se dál před branku soupeře a v 75. min. jsme byli odměněni brankou Kafky. Každý ze soupeřů chtěl zápas rozhodnout ve svůj prospěch, útoky se střídaly a v 84. min., po zaváhání soupeřova pravého obránce, mu Petr Jackl odebral míč a při postupu na brankáře se nemýlil – 2:1.
Naše vítězství bylo tentokrát perně vybojované, soupeř byl na naši úroveň velmi kvalitní a utkání se všem přihlížejícím muselo líbit jak po stránce nasazení, bojovnosti, ale i fotbalovosti obou týmů. Prostě tak, jak by měl fotbal vypadat.

Branky: 75. min. Kafka, 84. min. Jackl.

Sestava: Benák; Šefara, Průša, L. Němec, Vetengl; Rambousek, Kafka, Machata, Jackl;
Šabatka, Tůma.

Do druhé půle střídali: Tinta, Ptáček, Kafka, Kvapil.

Jan Kostrba

Další utkání ZT v Satalicích, které se mělo hrát v neděli 14. 3. od 13.00 hodin, se pro rozsáhlou marodku soupeře (Střížkov) nekonalo a bude sehráno v náhradním termínu.

JK