Excelentní brankář držel šance hostí až do poslední minuty FK Admira Praha – Spartak Chodov 1:0 (0:0)

KOBYLISY (api) – Pokud si někdo myslel, že kandidáta sestupu z Chodova Admira přejede podobně, jako když před čtrnácti dny na „umělce“ přehrála Vilémov, mýlil se. Západočeši, vedení trenérem Jiřím Schveinerem, bývalým hráčem Admiry z časů ČFL, bránili zuby nehty nerozhodný stav 0:0 až do poslední minuty. Teprve pak dostali gól, kterým Admira konečně zúročila svůj místy až drtivý tlak.
Kobyliský tým vyhrál 1:0 a dalo mu to víc námahy, než se čekalo. Vítězství ale bylo bez diskuze zasloužené!

Důležité okamžiky:

Hned v první akci zápasu nebezpečně zaútočil domácí Martinic, ale přestřelil břevno.

V 7. minutě hostující Vachlík vyzkoušel střelou pozornost kobyliského brankáře Michala, ten zůstal v klidu.

Už o minutu později centroval zprava Kurek a Paťhovu hlavičku vytáhl excelentní gólman hostí Šourek na břevno. Druhá jasná šance!

V 16. minutě střílel opět Paťha. Brankář Šourek míč vyrazil a dorážející Majer pálil vysoko nad. Třetí šance…

Jediná gólová možnost hostí za celý zápas se zrodila ve 26. minutě. Kaňok zprava našel ve „vápně“ neobsazeného Kočího, ale ten střeleckou příležitost prováhal.

Z protiútoku Admira zaútočila, přišel rohový kop a ze Sailerova centru hlavičkoval Martinic. Brankář hostí Šourek míč kryl.

V 56. minutě pálil v pádu domácí Kurek, ovšem trefil jen boční síť. Čtvrtá šance…

V 61. minutě otestoval chodovský Kaňok pozornost brankáře Admiry Michala. Ten na dvakrát míč ztlumil. Od této chvíle se Západočeši už před domácí brankou neobjevili.

O minutu později přišel faul hostující obrany na Mička v pokutovém území. Penaltu kopal kobyliský Majer, ale brankáře Šourka na hruškách nenachytal – pozorný strážce chodovské branky míč vyrazil!

V 70. minutě pátá šance Admiry, nepočítáme-li zahozenou penaltu. Zprava centroval Majer, s Mičkovou hlavičkou si však brankář Šourek vcelku lehce poradil.

Za minutu pálil z přímého kopu kobyliský Kubice. Trefil se přesně do růžku, ovšem brankář Šourek robinsonádou míč tečoval, balón se odrazil od tyče do pole a hosté se ubránili. Šestá gólová šance domácích…

Tlak Admiry sílil, hosté se už nedostávali ani přes půlicí čáru. V 77. minutě nádherně vypálil Paťha, leč brankář Šourek střelu krásně vyrazil! Sedmá šance…

Od 81. minuty hráli hosté bez vyloučeného Kočího, který po druhé ŽK viděl „červeň“ a musel do kabiny.

O dvě minuty později hlavičkoval po rohovém kopu Kubiceho Mičko – ale vedle. Osmá šance…

Admira dál tlačila, v 83. minutě střílel z otočky Mičko – nad… Devátá šance…

Hosté už už očima tlačili čas na světelné tabuli, když v 90. minutě kapitán Admiry Martinic přihrál míč střídajícímu Veselému. Ten udělal to nejlepší, co udělat mohl. Zády k brance šokoval chodovskou obranu i gólmana vtipnou patičkou, na kterou hosté vůbec nereagovali – 1:0! Byla to první branka Veselého vstřelená za Admiru, který u nás hostuje ze Struhařova.

Vzápětí neunesl hostující Kaňok tíhu okamžiku, ztratil nervy a po úderu Kureka putoval také předčasně do kabiny.

V 93. minutě se ocitl v nadějné možnosti domácí Kučera, ale skóre už nezměnil. Desátá šance…

Chodov úporně bránil plichtu 0:0, ovšem neubránil ji. Výhra Admiry byla hodně těsná, zcela určitě však naprosto zasloužená!

Přihlíželo 152 diváků, pískal sudí Novotný.

Admira: Michal – Jehlička (71. Veselý), Komínek, Vosický, Sailer – Kurek (90. Kučera), Martinic, Kubice, Paťha – Mičko, Majer (80. Machata).

„Zahrávali jsme snad sedmnáct rohů, měli jsme spoustu vyložených gólových příležitostí. Většinou jsme je ale řešili zbrkle, střely létaly nad břevno, chtělo to víc klidu a přehledu při zakončení. Jasně nejlepším hráčem hostí byl gólman, jinak nás Chodov ničím nepřekvapil. Celý zápas se jen bránil a moc toho neukázal. Myslím si, že Západočechy čeká boj o záchranu v divizi,“ zhodnotil zápas trenér Admiry Karel Jeřábek.

„Musím kvitovat přístup hostí, kteří po zápase sportovně uznali, že jsme si výhru zasloužili, a nehledali příčinu porážky nikde jinde než v naší drtivé převaze. Osobně jsem po zápase ocenil výkon brankáře hostí Šourka, kterému jsem vyslovil uznání. Přeji Západočechům hodně zdaru v dalších kolech divize,“ konstatoval manažer Admiry Jiří Kubice starší.

V neděli 4. dubna hrajeme v Děčíně, ve středu 7. dubna odložené utkání v Jirnech.

Naši střelci

7 – Martinic (5 doma + 2 venku);
6 – Mičko (3+3);
4 – Kocinger (2+2), Kurek (2+2);
3 – Majer (2+1);
2 – Jehlička (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Vosický (1+0), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup)
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).

Ostatní výsledky XVIII. kola divize B a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=