Pokračujeme v tradici! Hodnocení utkání Junior B – Admira B 1:2

Pět ze sedmi jarních přípravných utkání skončilo naším vítězstvím 2:1. Tímto výsledkem skončil i 1. mistrovský zápas, i když to vůbec nebylo jednoduché.
První poločas jsme nehráli dobře. Byli jsme nervózní, brzy jsme se zbavovali míče a pak z donucení ho nakopávali na jediného útočníka Tomáše Novotného, který je vším, jen ne dobrým hlavičkářem. A když se k tomu přidali i rozhodčí, kteří nejprve odpískali pokutový kop za nevinný faul – nefaul a k tomu přidali odmávání několika hodně sporných ofsajdů v náš neprospěch, nebylo divu, že jsme poločas prohráli 1:0. A to ještě soupeř několikrát velmi pozlobil obranu, která v první půli v nezvyklém složení byla dost nejistá.
O přestávce jsme si řekli, co jsme měli, a obraz druhé půle byl již jiný. Hráli jsme důrazněji, zlepšili jsme přihrávky a pomohla i změna v rozestavení. Prostě druhou půli jsme byli lepší, „běhavější!!!“ a zůstalo jen proměnit šance, které jsme si vytvořili. Naštěstí to vyšlo. Již v 56. min. po prudkém centrovaném míči za obranu od Petra Jackla se hlavou trefil Martin Machata, když prudký míč prošel brankáři klasickými jesličkami do branky. Další gól jsme vstřelili v 75. min., kdy Filip Rambousek ukázal pomalým obráncům, co je to rychlost. Zatáhl míč až k brankové lajně, odtud po zemi odcentroval a Honza Tůma ve skluzu již neměl problém míč dopravit do branky. Zaslouženě jsme vedli a Junior již neměl síly na další zvrat v utkání. Hrozil pouze po standardních situacích, ale ty jsme vcelku obstojně zvládli i díky naší výškové převaze v pokutovém území.
Vítězství venku se rozhodně počítá, ale náš výkon nebyl ideální. V dalších utkáních se silnějšími soupeři se musíme rozhodně zlepšit, protože na výhru bychom jinak neměli nárok.

Branky: Machata, Tůma.

Sestava: Vaculka; Kvapil, Kafka, Němec, Šefara; Tůma, Průša, Šabatka, Machata, Jackl;
Tomáš Novotný.

Střídání: 55. min. Rambousek za Novotného, 88. min dorostenec Jan Novotný Jan
za Machatu. Na střídačce ještě byli další dorostenci Vichr a brankář Beňák.

Další utkání hrajeme doma na našem hřišti na Hovorčovické v pondělí velikonoční 5. dubna od 16.30 hod. Přijďte, po těch velikonočních vajíčkách, na dobrou opečenou klobásu, hlavně „zafandit“ našim klukům a pomoci jim tak snad k dalšímu vítězství s týmem Dubče B.

Jan Kostrba