Třetí jarní vítězství, opět čisté konto! Řezuz Děčín – Admira Praha 0:2 (0:1)

DĚČÍN (lač) – Na utkání do Děčína jsme jeli prakticky v kompletní sestavě, chyběl pouze distancovaný Mamurov, kterému končí trest a ve středu 7. dubna v dohrávce v Jirnech již může hrát.
Děčín na jaře také ještě nebyl poražen, neboť doma dvakrát remizoval a vyhrál v Rakovníku. Chtěl tedy s námi dosáhnout prvního domácího vítězství.
Naše mužstvo však do utkání nastoupilo sebevědomě, od počátku jsme si vytvořili výraznou převahu a jedna šance stíhala druhou. V 15. minutě se povedl Martinicovi hezký pas na nabíhajícího Majera, který po krátkém sprintu přesně nacentroval před branku domácích. Tam si naběhl Mičko a hlavou nechytatelně zavěsil do šibenice domácí branky – 0:1. To se Severočechy znatelně otřáslo a ti se pak prakticky po celé utkání nedostali do gólové šance.
I druhý poločas jsme měli ve své režii, a tak se jen čekalo na druhou naši branku. To se povedlo v 60. minutě, kdy se po dalších promarněných šancí Jehlička rozhodl sám proniknout do pokutového území hostí, kde byl sražen. Rozhodčímu nezbylo, než odpískat pokutový kop, který s jistotou proměnil dobře hrající Kubice – 0:2. Pak už jsme zase zahazovali další gólové šance, kterým domácí pouze přihlíželi. I střídající Kocinger se mohl před koncem utkání zapsat mezi střelce, ale branku z vyložené šance těsně minul. Proto utkání, ve kterém jsme měli výraznou převahu, skončilo nakonec pouze 0:2. Branek však mohlo být více, snad příště! Jediným kazem bylo zranění Kureka v 1. poločase, které by však nemělo mít vážné následky. Kureka pak dobře nahradil ve své premiéře v dresu Admiry uzdravený Bartolšic.
A tak na jaře naše obrana v čele s gólmanem Michalem po třech utkáních ještě nedostala branku, při skóre 6:0. A lze si jen přát, aby tomu tak bylo i po odloženém utkání v Jirnech.

To sehrajeme ve středu 7. dubna v 16.30 hodin.

Admira: Michal – Paťha, Komínek, Vosický, Sailer – Majer, Martinic, Kubice, Kurek (Bartolšic) – Jehlička (Veselý), Mičko (Kocinger).

Naši střelci:

7 – Mičko (3 doma + 4 venku), Martinic (5 doma + 2 venku);
4 – Kocinger (2+2), Kurek (2+2);
3 – Majer (2+1);
2 – Jehlička (1+1), Krulich (2+0);
1 – Kubice (0+1), Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Vosický (1+0), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.