Mičko dvěma góly sestřelil své bývalé spoluhráče FK Admira PRAHA – SK Český Brod 3:0 (1:0)

KOBYLISY (api) – Český Brod přijel jako mírný favorit. Třetí tým tabulky se netajil cílem vyhrát a bývalý hráč Admiry Vobořil s úsměvem tvrdil, že navíc vstřelí gól. Daleko k tomu neměl, jenže nakonec skórovali jen domácí hráči. A to hned třikrát! Výsledek 3:0 je překvapivý, ale na jasné šance kobyliští fiotbalisté vyhráli dokonce 6:1!

Důležité okamžiky:

Ve 20. minutě centroval Kubice nebezpečně z rohového kopu, ale nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.

Ve 26. minutě vysunul hostující Pařízek Vobořila, před kterým musel odkopem hasit hrozící gólový požár Kurek.

O minutu později zakončoval Kurek akci Majera a Martinice střelou nad břevno.

Ve 35. minutě nevěděli hostující zadáci, kde jim stojí hlavy! Admira si vynutila drtivý tlak. Nejprve Majer centroval do vápna a nejmenší hráč Admiry Jehlička hlavičkoval – do tyče!

Admira dál Středočechy svírala před jejich brankou. Mičkovu stoprocentní šanci vychytal ve 36. min. brankář hostí Sova. Ale o pár vteřin později vrátil míč před branku Sailer, a to tak šikovně, že neobsazený Mičko konečně mohl propálit českobrodského gólmana nechytatelně k tyči – 1:0.

V závěru poločasu hřmělo před oběma brankami. Ale neudeřilo. Ve 43. minutě střílel Kubice z úhlu přímý kop – brankář hostí Sova míč vyrazil. Z protiútoku pálil hostující Vobořil – nad.

Ve druhé půli nabídli domácí zajímavou akcí. Ve 48. minutě nahrál Mičko z otočky Martinicovi, který vystřelil – ovšem nad břevno.

Návštěvu 175 diváků roztleskal v 53. minutě domácí Jehlička krásnou táhlou střelou, která těsně minula „šibenici“ českobrodské branky.

V 58. minutě potěšil velmi dobře hrající Komínek oko diváka, když krásně vytáhl míč z vlastního „vápna“ až na půli. Našel nabíhajícího Jehličku, který pak nabídl Mičkovi šanci na zvýšení skóre. Nikým neatakovaný slovenský útočník Admiry ale přestřelil břevno. Škoda…

V 68. minutě centroval zprava hostující Sobíšek a nabíhající Hubáček hlavičkoval do boční sítě. Brankář Michal situaci kontroloval.

Největší šanci měli hosté v 75. minutě. Agilní Hubáček opět zprava našel volného Vobořila, ten se v pokutovém území Admiry dobře zorientoval a vypálil. Naštěstí pro domácí se trefil přesně do míst, kam se postavil brankář Michal.

O dvě minuty později táhlou střelou po zemí zkoušel Martinic pozornost českobrodského gólmana Sovy. Ten dával pozor a míč lapil.

Český Brod vrhl své síly do útoku, byl ale vpředu dost jalový, a vzadu se tak Admiře otvíraly možnosti větrat tříčlennou středočeskou obranu. Využívala jich náramně!

Za dalších pět minut totiž přihrál do jasné šance střídající domácí Bartolšic Mičkovi. Ten si ale na brankáře Sovu nepřišel – roh!

Za další minutu se zrodila zajímavá akce Admiry po ose Mamurov – Bartolšic – Martinic. Byl z toho zase jen roh…

Šanci pohnout se skóre dostal v 86. minutě i domácí Majer, kterému přesně nahrál Martinic. Majer ale přestřelil břevno.

Hosté pořád věřili v bod, leč dostali na cestu domů ještě dva direkty.

V 90. minutě našel Mamurov přesným míčem hlavičku střídajícího Kocingera – 2:0.

A už v nastaveném čase inkasovali Středočeši třetí gól. Střídající Veselý přehrál jednoho z obránců Českého Bradu a Mičko celkem snadno dorazil míč do prázdné branky – 3:0.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Sailer – Kurek (65. Bartolšic), Martinic, Kubice (46. Veselý), Majer – Jehlička (76. Kocinger), Mičko.

Naši střelci:

9 – Mičko (5 doma + 4 venku);
7 – Martinic (5 doma + 2 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2);
3 – Majer (2+1);
2 – Jehlička (1+1), Krulich (2+0);
1 – Kubice (0+1), Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Vosický (1+0), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup)
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
175 – Admira v. Český Brod 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).

Fotky Ondra Hanuš, Admira – Č.Brod