Spravedlivá plichta – vyhrát mohly oba týmy Chodov JM – Admira Praha B 1:1 (1:1)

CHODOV (api) – Jarní odveta za prohrané utkání doma, kdy rozhodčí napřed nařídil a pak zase odvolal penaltu, nás zavedla na Jižní Město.
V 18. minutě jsme dostali laciný gól, ale ve 25. minutě srovnal Machata na 1:1.
Vyhrát mohli domácí, vyhrát mohla i naše Boca Juniors, a tak je remíza nakonec asi spravedlivá.

Podrobnosti připravuje trenér Jan Kostrba.

Naši střelci po XVI. kole:

6 – Machata (4 doma + 2 venku);
4 – Kejha (4+0), Jackl (2+2);
3 – Tůma (1+2), D. Němec (2+1), Moucha (3+0), Hloucal (3+0);
2 – Lhota (0+2), L. Němec (2+0);
1 –Valenta (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Procházka (1+0), Kurek (1+0),
Másílko (1+0).

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:

http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5082&id_session=

Machata vstřelil gól, dohrál a pak na tři týdny skončil
Hodnocení utkání JM Chodov – ADMIRA B 1:1 (1:1)

Na nerovném travnatém hřišti jsme 10. dubna nastoupili k utkání se třetím týmem tabulky. Již předem jsme museli měnit sestavu (vítěznou), protože chyběli Ondra Kafka a zraněný Martin Průša, hráči, kteří svými zkušenostmi vytvářejí alespoň jakousi protiváhu nezkušeným mladíkům.
Od začátku to byl boj dvou předních týmů, které se snažily o to strhnout vedení na svou stranu. První se to bohužel povedlo našemu soupeři, když po sérii nepovedených odkopů a zblokovaných střel se v 14. min. prosadili zblízka dorážkou Chodovští. Naštěstí již v 25. min. se zadařilo i nám, když Martin Machata po standardní situaci si z druhé vlny naběhl na centr a nikým neobtěžován hlavou jistě zavěsil. I přes některé rušné momenty takto skončil celý 1. poločas. Ve druhém se obě mužstva snažila opět o vedení, ale obrany pracovaly celkem spolehlivě a žádná velká šance se nekonala. V době mezi 65. a 75. min, kdy jsme měli hluchou desetiminutovku, se domácím povedlo několik závarů před naší brankou a zdálky nastřelili bombou břevno, ale vše ustál spolehlivý Patrik Vaculka v bráně. My jsme ke konci odpověděli šancí Petra Jackla, kdy se šikovně ze strany protáhl mezi obránci do vápna, dobře vystřelil, ale domácí brankář konečky prstů Petrovu jedovatou gólovou střelu vytáhl mimo tyče. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát a myslím, že celková remíza je spravedlivá. Nejhorší zprávou ze zápasu je další zranění, tentokrát Martina Machaty. Již v 11. min. absolvoval ostrý střet se soupeřem (férový), a i když utkání obětavě dohrál a dokonce vsítil náš jediný gól, pondělní diagnóza u lékaře byla krutá. Pochroumané koleno a nejméně tři neděle klidu. A to je při jeho současné střelecké „fazóně“ skoro pohroma.
Doufám, že se najde rychle někdo jiný, kdo se chopí střelecké taktovky a zastoupí ho, protože nás čekají další náročné zápasy a bez gólů to nejde.

Branka: 25. min. Machata.

Sestava: Vaculka; Šefara, Kvapil, Němec, Jackl; Tůma, Šabatka, Šimáček, Sedlák;
Machata, Novotný.

Střídání: 55. min. Rambousek za Novotného, 68. min. Ptáček za Šimáčka a 80. min. Moucha za Tůmu.

Jan Kostrba