Cenný bod vydřený proti „ligovému“ soupeři SK Kladno B – FK Admira Praha 0:0

KLADNO (api) – Nejprve se podívejme do seznamu prvoligových fotbalistů SK Kladno. Najdeme tam mj. i jména Hajník, Rada, Lička, Mašanský, Novotný, Svoboda, Zachariáš a Šilhan. Ti všichni posílili kladenské béčko v utkání XXI. kola divize B proti pražské Admiře a měli zajistit zachraňující se rezervě středočeského klubu tři body. Ale nestalo se – jestliže Děčín dostal na hrbolatém kročehlavském „letišti“ od podobné sestavy Kladna B čtyři branky, brankář kobyliského týmu Michal udržel čisté konto. A tak se body dělily, což více potěšilo hosty.

Před 124 platícími diváky pískal přesně a objektivně sudí Burda.

Před utkáním uctili všichni přítomní památku obětí leteckého neštěstí v ruském Smolensku, kde 10. dubna zahynuli polský prezident Lech Kaczyňski, jeho žena a další významní polští činitelé.

Důležité okamžiky:

V 17. minutě uklouzl jinak spolehlivý stoper hostí Komínek a nekrytý kladenský Svoboda prudce pálil – do boční sítě.

O deset minut později vystřelil přesnou jedovku z úhlu domácí Zachariáš. Brankář Admiry Michal míč znamenitě vyrazil.

Třetí kladenská střela letěla na Michala ve 32. minutě. Z dvaceti metrů vypálil Svoboda, pražský brankář byl ale na místě.

Po přestávce se ve 47. minutě přes stopera hostí Vosického kličkou uvolnil Mašanský, ale jeho střela minula tyč.

Stoprocentní šanci dát gól měl o tři minuty později domácí Novotný – brankář Michal ale kladenským fotbalistům i divákům perfektním zákrokem radost pokazil.

Až v 62. minutě ohrozila Admira vážněji branku střeženou gólmanem Roučkem, ale stálo to za to! Jehlička zprava našel nekrytého Mička, který pálil levačkou těsně nad břevno. Domácím v té chvíli popřálo štěstíčko, protože Mičkovi míč ve zlomku vteřiny před střelou poskočil, jinak by hosté asi vedli…

Další obrovskou šanci měl v 79. minutě hostující Kurek. Střílel ovšem jen do boční sítě.

Z protiútoku se zrodil faul Admiry a standardka Kladna B. Na jejím konci hlavičkoval střídající Šilhan přesně k tyči. Reflexivním zákrokem se opět blýskl brankář Admiry Michal.

Velkou šanci zápas rozhodnout měli domácí v 81. minutě. Po faulu Vosického nějakých osmnáct metrů přímo před brankou střílel Vincenc přímý kop, ovšem Pánubohu do oken. V té chvíli si Kobyliští zhluboka oddechli…

Přímý kop zahrával v 85. minutě za ruku domácího Hartmana z nadějné vzdálenosti i hostující Kubice. Trefil ovšem jen zeď.

Asi nejhezčí fotbalový moment celého mače přišel minutu poté. Právě Kubice pálil snad ze 25 metrů přesně pod břevno a gólman Kladna B Rouček míč s námahou vyboxoval nad břevno na roh.

Za další dvě minuty střílel přímý kop z úhlu hostující Sailer. Zkoušel napodobit trefu slávisty Grajciara proti Bohemians 1905 přímo do „šibenice“, ale brankář Kladna B Rouček se zaskočit nenechal.

V 89. minutě ztratil střídající Pražan Bartolšic zbytečně míč a domácí zamkli defenzivu Admiry ve „vápně“. Míč létal sem tam, Kladenští jej tlačili do sítě snad i očima, ale tým z Kobylis tuto kritickou půlminutu nakonec přežil bez úhony.

Poslední možnost ohrozit branku měli ovšem Pražané. Přímý kop Mamurova z pravé strany ale kladenská obrana odhlavičkovala a vzápětí byl konec. Zasloužená remíza!

Admira: Michal – Paťha (46. Kurek), Komínek, Vosický, Sailer – Mamurov, Martinic, Kubice, Majer (65. Kocinger) – Jehlička (76. Bartolšic), Mičko.

Jak to viděli trenéři

Radek Duda (Kladno B): „Nejsem spokojený s výkonem ani s výsledkem. Opět jsme nastoupili výrazně posílení o hráče A-týmu, ale tentokrát to vítězný efekt nepřineslo. Je to škoda, protože jsme si během zápasu vypracovali minimálně tři nebo čtyři gólové šance. Bohužel mladý Svoboda ani Mašanský, který hrál utkání skoro po dvou letech, gól nedali. Na druhou stranu musíme respektovat sílu soupeře, který odehrál výborné utkání. Vzadu hrál organizovaně a v protiútoku byl velice nebezpečný.“

Karel Jeřábek (Admira): „Kladno B bylo velmi silné, s tolika ligovými hráči v sestavě by mělo vyhrát. Proto si našeho výkonu i získaného bodu cením. Brankář Michal udržel už popáté na jaře čisté konto, k čemuž mu hodně napomohla svou hrou obrana, kterou posílil příchod stopera Komínka. Myslím, že na jaře máme kvalitnější mužstvo než na podzim, a proti Kladnu B jsme to potvrdili.“