V Kobylisích pět branek a spokojenost domácích FK Admira Praha – FK Teplice B 3:2 (1:1)

Na podzim vyprovodila teplická rezerva Admiru z trávníku v Dubí jasným výsledkem 3:0, a tak bylo cílem Pražanů porážku Severočechům vrátit. Teplická juniorka přijela se třemi hráči širšího kádru z A-týmu, v sestavě se objevili Beran, Šollar a Mareš. Domácím chyběl dlouhodobě zraněný Šimáček.

Za krásného jarního slunného počasí bylo k vidění pět branek a mohlo jich být ještě o dost víc, jak ukazuje záznam nejdůležitějších okamžiků zápasu.

První klíčový moment se zrodil v 6. minutě, když domácí Jehlička nahrával už na půli Teplic B při útočné akci naslepo patičkou za svá záda. „Brazílie“ ale nevyšla, míče se zmocnili hosté, přišel rychlý brejk a na jeho konci přesná střela Valenty – 0:1.

Ve 12. minutě pálil domácí Kurek z dvaceti metrů – nad, brankáře Špicara nevystrašil.

O minutu později dostal právě Kurek zásah míčem z razantního odkopu hostujícího zadáka přímo do obličeje. Po zápase přiznal, že „viděl všechny svaté“. Bylo z toho doslova boxerské K. O. a na hřiště musel za otřeseného hráče Admiry Bartolšic.

Ve 14. minutě centroval domácí Komínek zleva přesně na hlavičku Vosického. Ten míč trkl vedle tyče teplické branky.

Z protiútoku vypálil hostující Valenta. Byl při chuti, chtěl dát druhý gól, ovšem míč prosvištěl asi půldruhého metru kolem „šibenice“ Michalovy branky.

Pohlednou akcí se prezentovala Admira ve 29. minutě. Kubice přiklepl míč Mamurovovi, ten odcentroval na Bartolšice, který hlavičkoval těsně vedle.

Hrubku vyrobil teplický Pimpara ve 32. minutě. Mičko ho na hranici „vápna“ oloupil o míč a běžel z úhlu sám na gólmana Špicara. Ke smůle Admiry ale pálil vedle tyče. Jasná gólová šance!

Co se domácím nepovedlo předtím, to klaplo ve 41. minutě, kdy zleva centroval Sailer. Přetažený míč na protilehlé tyči vrátil do ohně Majer a střídající Bartolšic ho ze tří metrů protlačil za lajnu – 1:1.

Hned z prvního útoku Admiry ve druhé půli přiklepl Bartolšic míč Jehličkovi. Jeho bomba z 25 metrů prolétla kolem tyče – odkop od branky.

Ovšem dvě minuty nato už Kobylisy jásaly! Majer zprava hledal ve „vápně“ své dva spoluhráče v útoku Bartolšice a Mička. Našel toho druhého, který si nádherně na prsou míč zpracoval a prudkou peckou rozvlnil síť – 2:1.

V 54. minutě střílel Sailer přímý kop z úhlu – vedle.

Prohraný souboj jinak dobře hrajícího stopera domácích Komínka přinesl míč směřující na branku Admiry přes vyběhnuvšího gólmana Admiry Michala a Severočech Smrž ho doklepl do sítě – 2:2. Jestliže si trenér Přerost na klubovém webu FK Teplice posteskl, že se jeho tým na každý vstřelený gól ohromně nadře, pak Admira mu dva vlastně „nabídla“ sama.

Za deset minut se ale skóre už zase měnilo. Z 18 metrů napřáhl ke střele domácí Martinic a gólman Špicar na míč v pádu nedosáhl. Kapitán domácích se trefil naprosto přesně k tyči – 3:2.

O tři minuty později mohly Kobylisy jásat znovu. Z Kubiceho centru hlavičkoval Bartolšic, tentokrát však brankář Špicar míč chytil.

A pak se urodily další tři gólovky domácích v rychlém sledu za sebou.

V 84. minutě střílel Majer těsně vedle tyče teplické svatyně.

V 85. minutě Mičko „hamounil“ a překopl břevno v jasné šanci. Ještě jasnější ale bylo postavení Martinice vpravo od něj. Chtělo to přihrávku a domácí kapitán by placírkou pohodlně zakončoval do zcela prázdné branky.

V 86. minutě házel Martinic aut a Mičko střílel. Pohotově, jenže nad…

A v samém závěru to vypadalo, že domácí neproměněnými „loženkami“ urazili fotbalové božstvo, protože v 88. minutě kopali hosté „trestňák“ z úhlu na hranici „vápna“ a domácím bylo dost úzko. Střela ligisty Mareše ale trefila jen zeď a odtud se míč odrazil na roh.

A minutu před koncem mohlo být srovnáno. Admira po zahození čtyř jasných šancí málem inkasovala. V závaru před brankou totiž teplický Šollar trefil hlavou břevno a domácí zadáci měli co dělat, aby situaci vyřešili!

A tak si Kobylisy zhluboka oddechly, protože jejich Admira mohla vyhrát klidně 6:2, ale taky jen remizovat 3:3.

Před 215 diváky pískal dobře sudí Čurda.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Sailer – Kurek (14. Bartolšic), Martinic, Kubice (80. Kocinger), Majer – Jehlička (64. Paťha), Mičko.

Teplice B: Špicar – Struha, Pimpara, Beran, Dolejška – Smrž (83. Watzka), Peterka, Pavlíček (61. Mirga), Mareš – Šollar, Valenta.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:
10 – Mičko (6 doma + 4 venku);
8 – Martinic (6 doma + 2 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2);
3 – Majer (2+1);
2 – Jehlička (1+1), Krulich (2+0);
1 – Kubice (0+1), Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Vosický (1+0), Veselý (1+0), Bartolšic (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře
290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup)
215 – Admira v. Teplice B 3:2
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
175 – Admira v. Český Brod 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).