Omladili jsme a nedostatek zkušeností se projevil…

Hodnocení utkání Újezd nad Lesy B – Admira B 2:1

V nejméně vhodný víkendový termín, v sobotu 24. dubna od 17 hodin, jsme nastoupili v Újezdě proti soupeři, kterého jsme na podzim porazili 2:0, ale věděli jsme, že doma je daleko nebezpečnější a málokdy prohrává.
K utkání jsme nastoupili s dvojicí brankářů ze staršího dorostu, čímž jsme ještě více omladili věkový průměr a nedostatek zkušeností se projevil. Nezačali jsme však špatně. V první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, podnikali jsme rychlé kontry do obrany soupeře, ale nebyli jsme moc nebezpeční, protože finálové přihrávky se ne a ne podařit. A tak šel do vedení soupeř, který precizně zahrával standardní situace a my jsme ve vzduchu měli velké potíže. Po jedné takto zahrané situaci v 18. min. míč prošel s tečí až na neobsazeného útočníka soupeře, který hlavou prostřelil Tomáše Michálka v brance. Bojovali jsme dále, měli jsme i mírnou převahu, a ta se nám zhodnotila ve 37. min. utkání, kdy z levé strany odcentroval Jackl, míč prošel ve vápně houštinou těl až na zadní tyč, kde nabíhal Honza Tůma. Ten špičkou kopačky míč doklepl do branky. Nebyla to sice žádná bomba, míč ani nenapnul síť branky, ale gól byl důležitý, platil a my jsme si ověřili, že s domácími se dá hrát.
Po změně stran už to však nebylo ono, nevím proč, ale špatný druhý poločas si vybrala obrana (hlavně kraje), která se dopouštěla chyb, po nichž šel soupeř 2x nebo 3x sám na branku, ale naštěstí nedal. Ránu do vazu v době, kdy jsme se zvedali, nám dalo přísné vyloučení Petra Jackla v 65. min. po druhé žluté, když první dostal za zcela zbytečné protesty a druhou za běžný faul u lajny uprostřed hřiště. Šli jsme do deseti a domácí začali tlačit. Navíc některým hráčům docházely síly, a proto jsme se snažili zpevněním obrany zajistit alespoň bod. To se nám dařilo až do 77. min., kdy běžný centr na úroveň desítky stopeři neodhlavičkovali, Tomáš pozdě vyběhl, ale nedoběhl, a soupeři stačilo pouze líznout míč a přelomovat našeho brankáře do opuštěné branky. Jediná chyba gólmana, který celý zápas odchytal v pohodě, bohužel pro výsledek osudová.
V závěru jsme se ještě snažili hrát na dva útočníky a nakopávat na ně míče, ale byla to už jen křeč, která vyvrcholila rohovým kopem v poslední minutě, kdy do velkého vápna domácích nasprintoval i náš brankář ve snaze pomoci, ale roh jsme sami kopli z rohu rovnou do autu a závar se nekonal.
Zajímavostí zápasu bylo, že za domácí odchytal celý zápas Honza Šrámek, bývalý brankář nejprve Slavoje 7 a posléze, po sloučení, i gólman Admiry Praha. A jak vždy bývalo jeho zvykem, odchytal mač zkušeně, s přehledem a bez nejmenších problémů.

Branka: 37. min. Tůma.
Sestava: Michálek; Šefara, Kafka, Němec, Moucha; Tůma, Šabatka, Novotný, Jackl;
Kučera, Sedlák.
Střídání: 68. min. Kvapil za Kučeru, 79. min. Tinta za Novotného, 81. min. Ptáček za Tůmu.

Jan Kostrba

Naši střelci po XVIII. kole:

6 – Machata (4 doma + 2 venku);
4 – Tůma (1+3), Kejha (4+0), Jackl (2+2);
3 – D. Němec (2+1), Moucha (3+0), Hloucal (3+0);
2 – Lhota (0+2), L. Němec (2+0);
1 –Valenta (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Procházka (1+0), Kurek (1+0), Másílko (1+0).