Admira vyhrála v Čelákovicích a mohlo to být i víc SK Union Čelákovice – FK Admira Praha 2:3 (1:2)

ČELÁKOVICE (api) – Na podzim Admira Středočechům doma podlehla 1:2, a tak do Polabí cestovala s cílem oplatit Unionu stejnou mincí. Budiž řečeno, že se jí to podařilo a vyhrála po zásluze.
Domácím chybělo šest zraněných hráčů, hosté se museli obejít bez dvou opor. A na hřišti bylo znát, že zkušenost Pražanů na čelákovické mládí platila.
Admira vstřelila tři branky a Union musel děkovat svému brankáři Pokornému, že neinkasoval plný půltucet. Pár šancí měli i Středočeši, ale bylo jich méně, než kolik jich vyprodukovali Pražané. Výsledek nakonec odráží poměr sil na velmi dobře udržovaném čelákovickém trávníku.

Výčet důležitých okamžiků začněme 5. minutou, kdy si na rohový kop Kubiceho naběhl hostující kapitán Martinic a hlavičkou k protilehlé tyči otevřel skóre – 0:1.

O tři minuty později znovu hořela čelákovická defenziva, ovšem Mičko svou velkou šanci prováhal.

Dvě minuty poté pálil Martinic – těsně nad.

Vůbec poprvé zahrozily Čelákovice ve 14. minutě, kdy zblízka nebezpečně střílel Matoušek. Jenže půl metru vedle.

Ve 22. minutě podcenil hostující Vosický poměrně lehký míč ve vlastním „vápně“. Přišel o něj a viditelně fauloval Matějku. Rozhodčí Klátil diktoval správně penaltu, střílel Vršek – 1:1.

Radost domácích ale trvala jen sedm minut. V té 29. vypálil přesně Martinic a „angličanem“, odrazem od tyče, znovu získal Pražanům vedení – 1:2.

Za minutu centroval zleva Mičko a Bartolšic hlavičkoval vedle.

Velkou šanci spálil ve 40. minutě čelákovický Matějka. Sám před náhradním gólmanem Admiry Vaculkou si ale nešikovně předkopl míč před sebe víc, než potřeboval. A strážce kobyliské branky hrozící požár uhasil.

V samém závěru měly oba týmy jasnou „gólovku“. Ve 43. minutě hlavičkoval zblízka osamocený domácí Dalekorej a Vaculka se blýskl dobrým zákrokem.

Minutu na to z úhlu vypálil kobyliský Paťha. Tečovaný míč přelétl zadáky Unionu a Jehlička nabíhal zcela sám proti brankáři Pokornému. Pamětníci vyprávějí, že slavný kanonýr Bican se v takových situacích brankáře ptal – kam to chceš? Jehlička ale těsně minul tyč…

Po přestávce začala lépe Admira. V 52. minutě vyslal nádherným pasem do šance Martinic Jehličku. Toho ale vychytal bravurně Pokorný.

Znova Jehlička vyzkoušel o dvě minuty později pozornost Pokorného jedovkou z 35 metrů. Čelákovický brankář vytáhl míč za potlesku tribuny skvěle na roh.

V první čelákovické šanci druhé půle se objevil Jelínek. Možná zaváhání kobyliské obrany, možná i brankáře. V každém případě se Jelínek hlavou trefil přesně pod břevno – 2:2.

Admira však Čelákovickým mnoho radosti nedopřála. V 68. minutě se totiž k přímému kopu postavili Kubice s Jehličkou, lehký bochánek našel v pokutovém území Vosického a ten už potřetí získal Admiře vedení – 2:3. Byl to vítězný gól a stoper hostí tak dokonale napravil svůj kiks z 22. minuty.

Stoprocentní šanci měl v 72. minutě střídající Pražan Kurek. Z Kubiceho centru však hlavičkoval metr vedle.

V 77. minutě mohl dát gól Martinic, ale brankář Pokorný byl zase proti. Minutu na to se před ním ocitl zcela sám Mičko, hlavou ho ale přímo trefil a hned se taky za tu hlavu chytil… O výsledku už mohlo být jasno.

A poslední šanci celého zápasu měl v 90. minutě Jehlička. Šestatřicetiletý záložník Admiry dostal ideální pas do běhu od střídajícího Kocingera, přesprintoval (!) o řadu let mladší obránce Unionu a mohl napsat skvělou tečku za celým zápasem. Jenže pokolikáté už zazářil domácí gólman Pokorný… A tak se na výhře Admiry 2:3 nic neměnilo.

Před 180 diváky pískal dobře rozhodčí Klátil.

Union: Pokorný – Janda, Homola, O. Koch – Hakl, Vršek, Jelínek, Matoušek, Jeník – Dalekorej (76. P. Koch), Matějka.

Admira: Vaculka – Paťha, Komínek, Vosický, Sailer – Majer (70. Kurek), Kubice, Martinic, Jehlička – Bartolšic (69. Kocinger), Mičko (82. Veselý).

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

10 – Mičko (6 doma + 4 venku), Martinic (6 doma + 4 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2);
3 – Majer (2+1);
2 – Vosický (1+1), Jehlička (1+1), Krulich (2+0);
1 – Kubice (0+1), Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0), Bartolšic (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.