Boca Juniors vyhrála, posily byly vidět FK Admira Praha B – FK Klánovice 3:1 (1:0)

HOVORČOVICKÁ (api) – Brankáře Vaculku a čtyři hráče kádru divizního A-týmu Šimáčka, Kučeru, Sedláka a Kureka nasadil trenér Kostrba doma proti Klánovicím. A bylo to vidět. Boca Juniors byla fotbalovější, techničtější, hrála pohlednější fotbal a s přehledem vyhrála. O góly se postarali právě hráči z A-kádru. Hosté bojovali, a ač mohli dostat pět branek, nakonec taky mohli prohrát jen 3:2, protože minutu před koncem měli docela nadějnou šanci po přímém kopu.

První gól vstřelil ve 24. minutě za prudkého deště Sedlák, po vtipné přihrávce střílel už do opuštěné branky. Dvě minuty nato netrefil Šimáček v hodně nadějné pozici odkrytou branku, ve 43. minutě hlavičkoval Šabatka v jasné šanci taky vedle.

Po přestávce zvýšil v 54. minutě Šimáček na 2:0 hlavičkou po přesném přímém kopu. Jenže z přímého kopu se trefili i hosté v 57. minutě a snížili na 2:1, když brankář Vaculka trefu z úhlu do „šibenice“ podle vlastních slov podcenil. V 61. minutě mohl skórovat Kurek, ale minul těsně tyč. Za minutu už Šimáček upravil na 3:1, když chytře přehodil vybíhajícího brankáře Klánovic. Ač dal dva góly, bylo na Šimáčkovi znát, že po zranění ještě není ve své kůži. Byl taky v závěru raději střídán. O šanci hostí výsledek v samém závěru korigovat už řeč byla.

Hodnocení připravuje trenér Jan Kostrba.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese: http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5082&id_session=

Naši střelci po XIX. kole:

6 – Machata (4 doma + 2 venku);
4 – Tůma (1+3), Kejha (4+0), Jackl (2+2);
3 – D. Němec (2+1), Moucha (3+0), Hloucal (3+0);
2 – Lhota (0+2), L. Němec (2+0), Šimáček (2+0);
1 – Valenta (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Procházka (1+0), Kurek (1+0), Másílko (1+0),
Sedlák (1+0).