Vilémov, poražený 0:3, chtěl tři body – neuspěl

Pro ty z vás, kteří neznají tzv. kauzu Vilémov, stručně, o co šlo, a její průběh.

Po sehraném prvním jarním utkání s Vilémovem, které hosté prohráli celkem jednoznačně na naší UMT 0:3, se začaly dít pro nás nepochopitelné věci.
Přestože před zápasem ani po něm se nedělo nic zvláštního a zástupci Vilémova včetně hráčů uznali a přijali svou porážku celkem v klidu, několik dní po zápase jsem na stůl dostal protest Vilémova adresovaný ŘKČ ČMFS (Řídící komise pro Čechy) s tím, že žádají o kontumaci výsledku.
Jako důvod uvedli, že zápas se hrál na neschválené hrací ploše. To vše přes to, že Vilémovští podepsali dohodu o sehrání utkání na UMT a tuto dohodu schválila ŘKČ ČMFS.
Protest byl STK (sportovně technická komise) zamítnut jako nedůvodný i na základě mého vyjádření, ve kterém jsem uvedl, že náš postup byl v souladu s platnou legislativou ČMFS.
Vilémovští se proti rozhodnutí odvolali k ORK (odvolací a revizní komise), která zasedala toto pondělí 3. 5. v odpoledních hodinách na Strahově. Jednání jsem se jako zástupce našeho klubu zúčastnil.
Narozdíl od zástupce Vilémova, který převážně argumentoval tím, že prostředí, ve kterém se hrálo, není důstojné pro divizní soutěž a snažil se komisi přesvědčit o tom, že jejich hráč se zranil o beton za brankou (přestože tam žádný není), moje argumenty byly věcné a podložené dokumenty i fotodokumentací.
Navíc zástupce Vilémova nechápal rozdíl mezi atestací a kolaudací (musel jsem mu to před komisí vysvětlit), což mě přivedlo na myšlenku zjistit na příslušném krajském fotbalové svazu, zda má Vilémov platnou kolaudaci na své hřiště. A pokud ne, pak na to upozornit všechny kluby, které
v letošním ročníku ve Vilémově hrály (???).
Komise se zachovala pragmaticky a v souladu s platnou legislativou odvolání definitivně zamítla.
Tento článek jsem musel napsat i z toho důvodu, že na naší diskusi se v březnu objevil dost ubohý a sprostý příspěvek rádoby fanouška z Vilémova.
Toto je pro něj odpověď.

Mgr. Jan Martinic – ředitel FK Admira Praha