Boca Juniors si zahrála „hokej“

Rapid Malešice – Admira B 2 : 8 (1:1)

Branky v utkání s hokejovým výsledkem stříleli Šabatka 3, Kocinger 2, Moucha, Kučera, Jackl.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:

http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5082&id_session=

Hodnocení utkání Rapid Malešice – Admira B 2 : 8 (1:1)

Soupeř dal první i poslední gól utkání! V pohodovém tempu jsme 8. 5. odehráli zápas s Rapidem na útulném stadionku v Malešicích.
V první půli jsme měli příliš volné tempo, trochu jsme to podcenili při vědomí postavení obou týmů v tabulce a výsledek se dostavil. Poločasové skóre nevyjadřovalo ani tak poměr sil na hřišti, ale spíš naši nemohoucnost dát gól.
Ve druhé půli to bylo již o něčem jiném i díky tomu, že se nám brzy podařilo dát vedoucí branku. Potom jsme již zpřesněním přihrávek na jeden až dva dotyky rozebírali domácí obranu a stříleli góly. Bohužel závěr byl opět v náš neprospěch, kdy si již každý chtěl dát branku, nehráli jsme disciplinovaně. Soupeř v závěrečném nastavení, po chybě pomezního, který pustil nejméně čtvrtmetrový aut, snížil na konečný rozdíl.
Dá se říci, že pro nás to byl náročnější trénink, ale v příštích zápasech by se nám laxnost mohla nevyplatit.
Důležité okamžiky utkání: 7. min. – Tůma ztrácí na půli lehký míč, soupeř přenáší hru rychle poprvé do našeho vápna, kde nedůrazně bráníme osamoceného útočníka, který dělá i kličku brankáři a dává do prázdné – 1:0; 13. min. – náš centr zprava, brankář vyráží před sebe a Moucha pohodlně doráží – 1:1; 27. min. – po standardní situaci nastřeluje Šabatka hlavou břevno. Ve 49. min. Kocinger proniká po levé straně, dává zpětnou přihrávku na úroveň desítky a Kučera zkušeně uklízí placírkou míč do branky – 1:2; v 63. min. prostrčení zprava na Šabatku, který byl posunut ze zálohy do útoku, jeho první střelu brankář kryje, ale dorážku už ne – 1:3; 65. min. po úniku po levé straně a následném centru si Šabatka zpracovává míč na desítce a levou nohou dává na 1:4; v 71. min. opět se na levé straně uvolnil Jackl, ve vápně si Kocinger poradil s přesilou a pod padajícím brankářem – 1:5; v 76. min. superkombinace na jeden dotyk Kučera-Kocinger a na konci opět Šabatka – 1:6; v 79. min. napřahuje za vápnem Jackl a míří přesně k tyči – 1:7; v 81. min. Šabatka pro změnu z pravé strany dává míč Kocingerovi před prázdnou branku – 1:8. A konečně v 93. min., po již zmiňované chybě rozhodčího, se nestačíme vrátit a soupeř z posledních sil koriguje na konečných 2:8.

Branky: Šabatka 3, Kocinger 2, Moucha, Kučera, Jackl.

Sestava: Beňák; Šefara, Kafka, Němec, Moucha; Rambousek, Šabatka, Kučera, Jackl; Tůma, Kocinger.
Střídání: 46. min. Tinta za Tůmu (54. min. za Tintu Kvapil), 75. min. Sekáč za Rambouska.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 16.5, od 17.00 derby Prahy 8 s Bohnicemi. Přijďte nás v hojném počtu povzbudit!

Jan Kostrba

Naši střelci po XX. kole:

6 – Machata (4 doma + 2 venku);
5 – Jackl (2+3);
4 – Tůma (1+3), Moucha (3+1), Kejha (4+0);
3 – Šabatka (0+3), D. Němec (2+1), Hloucal (3+0);
2 – Lhota (0+2), Kocinger (0+2), L. Němec (2+0), Šimáček (2+0);
1 – Valenta (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Kučera (0+1), Procházka (1+0), Kurek (1+0), Másílko (1+0), Sedlák (1+0).