Pražské derby proměnila Admira v exhibici Admira Praha – FC Přední Kopanina 5:2 (1:0)

KOBYLISY (api) – Přední Kopanina zcela určitě nepřicestovala na opačný konec Prahy do Kobylis pro „bůra“. A přece se ho dočkala…Pražské derby se stalo hladkou záležitostí domácích, když hosté, kteří se v minulých dvou kolech prezentovali výbornými výkony zejména ve druhém poločase, tentokrát „neměli nárok“.

Ti, kteří si na začátku utkání šli koupit klobásu nebo pivo, neviděli první gól. Už ve 30. vteřině totiž zazmatkovali brankář hostí Jeřábek a bek Bittengel, vyrobili neuvěřitelnou hrubici, jaká by se neměla přihodit ani přípravce, a domácí Bartolšic obral gólmana Kopaniny o míč. Přihrál přesně a neobsazený kapitán Admiry Martinic si placírkou do opuštěné branky vychutnal chvíli slávy – 1:0.

V 6. minutě mohl Mičko vedení kobyliského týmu zvýšit, ale minul…

Hostující Buzek vyzkoušel pozornost domácího gólmana Michala v 18. minutě. Strážce kobyliské svatyně však byl připraven a míč chytil.

Z protiútoku vymyslela Admira kombinaci Bartolšic – Jehlička – Mičko. Posledně jmenovaný však přehlavičkoval břevno.

Ve 24. minutě skončila nebezpečná tečovaná střela hostujícího Horáka vedle tyče domácí branky. Roh… Z něj hlavičkoval Charvát, ale málem trefil rohový praporek.

Minutu poté se skvělou kličkou ve „vápně“ uvolnil domácí Mičko. Bombou vyděsil gólmana hostí Jeřábka, ten ale míč stačil vyrazit a obrana Kopaniny uklidila balón na roh…

Ve 30. minutě se znovu znamenitě uvolnil kobyliský Mičko, přihrávkou, která „měla oči“, vybídl ke skórování naprosto volného Majera. Jenže ten z pěti metrů trefil tyč!

O šest minut později předvedli hosté rychlou vtipnou akci po levé straně, na jejímž konci musel domácí zadák Sailer odehrát nebezpečný balón na roh.

Od této chvíle až do 40. minuty hrála Admira v deseti mužích bez zraněného stopera Komínka, kterého pak nahradil Mamurov. Kopanina ale přesilovku nevyužila.

Těsně před poločasovým hvizdem sudího Kříže nacentroval kobyliský Majer zprava míč před branku a tam ho Mičko v pádu zkoušel usměrnit do sítě. Jenže na něj nedosáhl.

Z protiútoku ještě zahrozili hosté. V nadějné situaci ale Sedláček poslal míč těsně vedle… To byla velká šance!

Sotva začal druhý poločas, mohl skóre zvýšit domácí Bartolšic, leč z nadějné šance vytěžil jen rohový kop. Už o minutu později znovu hořel požár před brankou Kopaniny! Majerův centr zakončoval Vosický, ovšem brankář Jeřábek se blýskl robinzonádou…

Přímý kop Kubiceho skončil v 52. minutě vedle tyče.

Avšak už za minutu napřáhl z 25 metrů kobyliský Jehlička a pod tělem padajícího gólmana Kopaniny Jeřábka zvýšil skóre – 2:0.

Dvě minuty poté sklepl Bartolšic míč Jehličkovi přesně na nohu a po střele nejzkušenějšího fotbalisty domácího týmu vedla Admira už 3:0.

Kopanina se dočkala v 58. minutě. Nedůslednosti zadáků Admiry Mamurova a Vosického využil Nedvěd a jeho střela, tečovaná ještě kopačkou domácího zadáka Paťhy, zaplula přesně do „šibenice“ – 3:1.

Hosté od ruzyňského letiště začali zlobit, hned za minutu zavřeli domácí tým ve „vápně“, vypracovali si gólovou šanci, ale po dobrém zákroku gólmana Admiry Michala zakončoval Záhorec jen do boční sítě.

Pokud ale Kopanina věřila ve zvrat, její naděje brzy utlumil domácí Bartolšic. Naběhl si na přesně centrovaný přímý kop a hlavou se trefil naprosto cizelérsky k tyči. Brankář hostí Jeřábek byl bez nároku – 4:1.

A pro Přední Kopaninu mělo být ještě hůř! V 69. minutě totiž házel domácí Sailer hodně dlouhý aut. Našel přesně hlavu Bartolšice, který míč prodloužil na Mička a ten – také hlavou! – uštědřil Kopanině kobyliskými fandy vyvolávaného „bůra“ – 5:1.

Internacionál v dresu Kopaniny Mareš nebyl na hřišti příliš vidět. A když v 78. minutě rozehrál z úhlu přímý kop, brankář Admiry Michal si na něm v klidu „pochutnal“.

A přece se hosté dočkali korekce skóre. V 85. minutě se ve „vápně“ srazil gólman Michal s hostujícím Horákem. K překvapení mnohých to sudí Kříž vyhodnotil jako faul strážce domácí branky a pískl penaltu. Z ní Sedláček trefou k tyči stanovil konečný stav derby – 5:2.

Admira: Michal – Paťha, Komínek (40. Mamurov), Vosický, Sailer – Majer (69. Kurek), Kubice, Martinic, Jehlička – Bartolšic (79. Veselý), Mičko.

Přední Kopanina: Jeřábek – Bittengel, Charvát, Mück (74. Čihák), Mareš – Buzek, Houška, Nedvěd, Záhorec – Sedláček, Horák.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Derby ovlivnil hodně laciný první gól. Před druhou půlí jsem hráče varoval, aby si dali dobrý pozor, protože Kopanina v posledních dvou zápasech vždy prohrávala před přestávkou 0:2, a přece dokázala stav srovnat. Jenže tentokrát bylo za deset minut druhé půle po zápase a derby se pak už jen dohrávalo.“

Pavel Mejdr (FC PK): „Admira byla lepší a vyhrála zaslouženě. Rozhodl o tom hlavně špatný výkon našeho brankáře a obrany.“

Rozhodčí Kříž napomenul žlutou kartou domácího Kubiceho a z hostí Sedláčka, Horáka a Charváta.

Sledovalo 245 diváků. Ti, kteří fandili Admiře, byli určitě spokojeni.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

11 – Mičko (7 doma + 4 venku), Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2), Jehlička (3+1);
3 – Majer (2+1);
2 – Vosický (1+1), Bartolšic (2+0), Krulich (2+0);
1 – Kubice (0+1), Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
245 – Admira v . Př. Kopanina 5:2
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup)
215 – Admira v. Teplice B 3:2
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
175 – Admira v. Český Brod 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).