Derby jako řemen rozhodl Machata v 89. minutě! FK Admira Praha B – Slovan Bohnice 2:1 (0:0)

HOVORČOVICKÁ (api) – Sousedské derby Prahy 8 jsme vyhráli nejtěsnějším rozdílem. A jestliže náš A-tým zkomplikoval Sokolovu B jeho boj o záchranu v divizi, pak Boca Juniors zase ztížila bohnickému Slovanu jeho pozici v boji o postup do 1. A třídy.
Komentář a hodnocení připravuje tradičně trenér Jan Kostrba, takže jen pár postřehů.
Přišlo hodně lidí, jak admiráčtí vlajkonoši, tak i hlouček hlučných fanoušků Slovanu. Měli jsme z jejich chování trochu obavy, ale kromě dvou dýmovnic, čmoudících mimo hrací plochu, se chovali slušně a sportovně, za což jim děkujeme.
První půle se hrála spíš na naší půlce, měli jsme dojem, že dokud hostům stačily síly, předváděli pěkný, kombinační fotbal a měli optickou převahu.
Po změně stran jsme začali hrát my. V 59. minutě dotlačil Šimáček míč do sítě ze skrumáže před bohnickou brankou – 1:0.
Jenže už v 61. minutě bylo vyrovnáno. Chyba naší defenzivy otevřela střeleckou příležitost hostím a jejich zkušený útočník nepohrdl – 1:1. Jásot bohnických fandů musel být slyšet snad až tam u nich doma za lesem…
V 68. minutě hlavičkoval Machata z nějakých osmi metrů, brankář hostí byl pozorný. V 72. minutě napálil Moucha balon zblízka do tyče! Stupňovali jsme tlak, v 85. minutě hlavičkoval v pádu Šimáček těsně vedle tyče.
Pravda, hosté mohli jít také do vedení, ale v 86. minutě nás zachránil svým výborným zákrokem brankář Vaculka. Přesnou jedovku vytáhl zpod břevna na roh.
V 89. minutě to přišlo! Machata se znovu ocitl ve střelecké pozici a tentokrát nedal gólmanovi Slovanu šanci – rána k tyči a 2:1!
V závěru Slovan hodně zlobil a museli jsme vítězství tvrdě bránit.
V 90. minutě řešil Vaculka nebezpečný závar, v 90.+3. minutě zahrávali hosté přímý kop z 18 metrů přímo proti brance, ale díky teči zdi z toho byl naštěstí jen roh. Z něj měl Slovan poslední šanci zápasu, ale Vaculka se znovu blýskl a na čáře míč lapil.
Hrál se fotbal, který měl určitě parametry vyšší soutěže, než je 1. B třída, a to díky oběma soupeřům.
Klobouk dolů před bohnickými hráči, tíhu sousedského derby, v němž jim šlo o hodně, kdežto nám „jen“ o oplacení podzimní porážky 1:2, unesli. A někteří z nich dokonce sportovně přiznali, že jsme vyhráli o gól zaslouženě.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5082&id_session=