Výhra nad „druhou ligou“, komplikace pro Sokolov B FK Baník Sokolov B – FK Admira Praha 1:2 (0:1)

SOKOLOV (api) – Objektivní a přesný referát z webu sokolovského Baníku vystihuje dění na tamějším trávníku, kde jsme v neděli 16. května v podvečer vybojovali tři body. Domácí juniorce jsme tak dost zkomplikovali její „záchranářské práce“ v divizi.
Zkrácenou verzi sokolovského webu jsme tentokrát využili a nabízíme ji i návštěvníkům webu admiráckého.

Trenér Dreiseitl posílil svůj tým hned o osm hráčů z druholigového A-týmu, naopak Admira s sebou přivezla velmi mladý tým. Počasí se na zápas vcelku vyvedlo, horší už to bylo s počtem přítomných diváků, kterých dorazilo opravdu poskromnu.
V úvodních minutách zápasu byli nebezpečnější hosté, především útočné duo Mičko – Bartolšic často prohánělo domácí stopery. V 9. minutě předvedla Admira krásnou fotbalovou akci, když Mičko dostal balon do běhu, poslal přesnou přihrávku Kubicemu na vápno, a ten prostřelil brankáře Zachardu – 0:1. Hosté tak svou převahu dokázali přetavit v branku. Baník se poté snažil co nejdříve vyrovnat, to se mu však nedařilo, do šancí se dostával jen sporadicky. Ve 25. minutě však měli domácí dobrou příležitost, když Janáček kopal zkrácený roh, jeho centr však hlavami jen těsně minulo hned několik domácích hráčů ve vápně. O dalších deset minut později už přišla stoprocentní šance. Robin Dejmek totiž s trochou štěstí našel svoji přihrávkou Čertíka, který postupoval sám na branku hostí. Domácí útočník se dostal až do bezprostřední blízkosti brankáře Michala, jeho nízkou střelu ale brankář Admiry dokázal vytlačit mimo. Poté se hra trochu přiostřila a přišla série čtyř žlutých karet, tři z toho viděli hostující hráči. Krátce před poločasem jsme málem byli svědky další branky, kterou si při snaze uklidit míč do zámezí připsal Petr Knakal, nechtěně však skoro trefil vlastní branku. Sudí Klupák poté zapískal konec poločasu.
Do druhého poločasu už nenastoupil Michal Jašíček, kterého vystřídal Petr Bastl. Hned ve 49. minutě kopal Habai trestný kop, jeho centr ale ve vápně nikoho nenašel. Za další dvě minuty už bylo domácím opět o něco hůře, když Bartolšic se dostal za obranu Baníku a bez potíží přehodil Zachardu – 0:2. V dalších minutách výrazně vzplály emoce na obou stranách, čemuž významně dopomohl hlavní sudí svým často přinejmenším zajímavým rozhodováním. Po hodině hry měl stoprocentní šanci hostující Kubice, sám proti Zachardovi ale naštěstí neuspěl. Domácí se s přibývajícími minutami museli čím dál více tlačit do útoku, Admira však bránila více než suverénně. V 74. minutě domácí opět vystřídali, Petra Janáčka nahradil Marek Kratochvíl. V 84. minutě se probíjel ve vápně Habai a byl faulován jedním z obránců hostí. K nařízené penaltě se postavil Robin Dejmek a s přehledem proměnil – 1:2. O pár sekund později byl v akci ve vápně opět Dejmek. Stejně jako předtím byl stažen k zemi, penalta z toho ale tentokráte nebyla. V 90. minutě mohl srovnat Habai, centr od Dejmka ale svou střelou v branku přetavit nedokázal. Ve zbývajících sekundách už ani jeden tým nezahrozil a Admira si tak odvezla vítězství 1:2.

FK Admira Praha: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Jehlička (70. Kurek), Martinic (K), Kubice (87. Veselý), Majer – Mičko (79. Kocinger), Bartolšic

Počet diváků: 130.

Sekretář FK Admira Praha Josef Vavruška k tomuto komentáři přidal ještě několik svých postřehů.

*Výborný výkon podaly naše zadní řady v čele s brankářem Michalem. Zejména Mamurov, ač postavou nevysoký, odehrál dobrý zápas se značným počtem účinných a razantních hlaviček.

*Pokutový kop, z něhož jsme inkasovali na 1:2, byl spíše z kategorie „vymodlených“. To zákrok, který přišel dvě minuty poté, vypadal z tribuny víc „penaltově“, než ten předchozí.

*S týmem cestovali celkem čtyři náhradníci. Tři se dostali do hry ve druhém poločase. Kuriózní by byla situace, kdybychom byli nuceni střídat brankáře. Namísto Michala byl totiž připraven zaskočit dorostenec Michálek.

*Trenérovi domácích nebylo co závidět. Po celou dobu, co se hrálo, byl terčem pokřiku některých domácích diváků. Zejména jeden z nich, který stál na druhé straně, trenéra Baníku B přes celé hřiště opakovaně hodně hlasitě urážel a kritizoval.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

11 – Mičko (7 doma + 4 venku), Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2), Jehlička (3+1);
3 – Bartolšic (2+1), Majer (2+1);
2 – Kubice (0+2), Vosický (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.