Hodnocení utkání Admira B – Bohnice 2 : 1 (0:0)

Utkání s druhým týmem tabulky, Bohnicemi, jsme 16. května začali raději opatrněji, na pět záložníků a s jediným hrotovým útočníkem, s cílem zachytávat útoky již v zárodku a snažit se přehrát stejnou řadu soupeře.
Bohnice však mají výborný mančaft, ne nadarmo okupují druhé místo a tak trochu „šilhají“ po postupu do vyšší soutěže, a proto se nám naše snaha obsadit střed pole moc nedařila. A navíc při hře dopředu jsme měli problém s doplňováním jediného útočníka.
I tak se ale hrál velmi kvalitní fotbal z obou stran, rychlý, důrazný, bez záludností. V prvé půli nebyli střelci ještě ve své kůži, obrany pracovaly spolehlivě a příležitostí bylo minimum.
Do druhé půle jsme změnili rozestavení, do hry šel rekonvalescent Machata a hra na dva útočníky nám evidentně prospěla. Více jsme se dostávali do zakončení, zpřesnili jsme hru, ale koncovka nám moc nešla. Až v 59. min. poslal Kučera z pravé strany nadýchaný oblouček na hlavu Luboše Šimáčka, jeho střelu hlavou brankář hostí ještě dokázal zblokovat, ale dorážku nohou již „Šimi“ protlačil do branky. Vedli jsme 1:0, ale asi jsme na chvíli usnuli na vavřínech, ztratili jsme koncentraci a za dvě minuty bylo srovnáno. Zbytečný závar před naší brankou, kdy jsme si dávali přednost, kdo balon odkopne, skončil střelou soupeře, kterou jsme ještě stačili srazit, ale další střelu již nikoliv a ta s tečí obránce skončila za zády Vaculky.
A mohlo se začít znovu. Obě mužstva bojovala o vedení, k vidění byl fotbal, kterému by možná slušela i visačka 1. A třídy. Šance se střídaly na obou stranách, ale neproměnily se. V 73. min. Machy sám na malém vápně, ale hlavu nasměroval přímo do brankáře; v 78. min. Muškin z levé strany orazítkoval bombou tyč branky, v 85. min. Bohnice nastřelily pěknou střelou břevno a v 89. min. jsme se konečně dočkali. Sedlák se krásně uvolnil na levé straně, zbavil se obránce a jeho zpětný centr k hranici velkého vápna napálil z voleje levačkou Martin Machata tak, že prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Krásná akce a vcelku za druhý poločas zasloužené vedení. Ale to nebyl konec.
Rozhodčí avizoval nastavení 2 minuty, ale ještě v 94. min. odpískal proti nám trestný kop z hranice vápna. Poslední střela naštěstí o milimetry minula levou tyč naší branky a pak už byl skutečný konec a výbuch naší radosti z vítězství nad velmi silným a kvalitním soupeřem.
Na závěr bych se ještě zmínil o divácích. Na poměry B-třídy jich přišlo hodně, dílem od nás, dílem ze sousedních Bohnic. Všichni fandili, všichni se koukali na fotbal, protože bylo na co se koukat, ale obě strany fandily korektně a utkání po této stránce proběhlo absolutně bez problémů. Díky Vám a přijďte příště zas!
Branky: 59. min. Šimáček, 89. min. Machata.
Sestava: Vaculka; Šefara, Kafka, Němec, Moucha; Tůma, Kučera, Šabatka, Průša, Sedlák; Šimáček.

Střídání: 46. min. Machata, 94. min. Kvapil.

Střelci B-týmu po XXI. kole:

7 – Machata (5 doma + 2 venku);
5 – Jackl (2+3);
4 – Tůma (1+3), Moucha (3+1), Kejha (4+0);
3 – Šabatka (0+3), D. Němec (2+1), Šimáček (3+0), Hloucal (3+0);
2 – Lhota (0+2), Kocinger (0+2), L. Němec (2+0);
1 – Valenta (0+1), Sailer (0+1), Štefan (0+1), Kučera (0+1), Procházka (1+0), Kurek (1+0), Másílko (1+0), Sedlák (1+0).

Jan Kostrba