Admira přetlačila Brozany a poskočila na třetí místo FK Admira Praha – Sokol Brozany 2:1 (1:1)

KOBYLISY (api) – Souboj dvou týmů z „lepší společnosti“ divize vyzněl nakonec lépe pro domácí, kteří doslova vydřeli tři body, čímž vystřídali své brozanské soupeře na třetím místě tabulky.

Severočeši se představili hned s pěticí bývalých fotbalistů FK Teplice, v základní sestavě nastoupili Divecký, Rada, Veleba, Kopecký a Pešula. Kromě nich na trávník vyběhli i černí hráči z Beninu Corea, Gnahoui a střídající Goumbi.

Po vyrovnaném prvním poločase se kobyliský tým nadechl k velkému náporu. Hrálo se víceméně na brozanskou branku, i když hosté tu a tam zahrozili z rychlých brejků. Domácí svírali severočeský celek před jeho vápnem. Hrozili ze standardních situací. Srovnali se s tím, že jim asistent rozhodčího odmával sporný ofsajd při přímé střele z trestného kopu, která skončila v síti brozanské branky. A jejich úsilí bylo nakonec korunováno vítěznou brankou z pokutového kopu pár minut před koncem. Zaslouženě!

Důležité momenty utkání:

V 6. minutě zahrozili domácí. Martinic přiklepl míč Jehličkovi. Ten ale pálil vedle.

Brozanští připomněli brankáři Admiry Michalovi, aby si dával pozor, poprvé ve 12. minutě. To z 20 metrů vystřelil Vacek – Michal byl na místě.

Dlouhým pasem na třicet metrů vybídl ke skórování domácího Jehličku spoluhráč Paťha. Jehličkovi scházelo půl metru, aby míč zasáhl, gólman Kudrna byl rychlejší.

Fotbalovou parádu předvedla Admira ve 22. minutě, kdy Mičko našel přihrávkou Majera a ten přesně mířenou jedovkou vyhnal pavouky z horního růžku Kudrnovy branky – 1:0.

Šest minut poté málem jásaly Kobylisy podruhé. Martinicův tečovaný „padající list“ ovšem skončil jen na tyči a Severočeši si zhluboka oddechli.

Nedáš – dostaneš! Ve 30. minutě si nepočínal domácí Mamurov dost důrazně před vlastní brankou, k míči se dostal hostující Rada a přesně mířenou ránou, proti které neměl domácí gólman Michal naději, vyrovnal – 1:1.

Pohledná byla akce Admiry ve 39. minutě. Mičko zprava přiklepl míč Jehličkovi, jehož střelu z 18 metrů ovšem brankář Kudrna nadvakrát zkrotil.

Moc nechybělo a Brozany mohly jít do kabiny zvesela. Gnahoui totiž ve 45. minutě napálil přímý kop na branku, balón po teči ve skrumáži mířil přesně k tyči, ale gólman Michal zareagoval včas a na lajně ho lapil.

Po pauze už se hrálo podle kobyliských not. Ve 49. minutě našel Martinic přihrávkou Jehličku, který mazácky vyškolil brozanského Radu a předložil míč Majerovi. Ten, v postavení zády k brance, volil nečekanou patičku. Ale mířil vedle tyče…

Vzápětí našel Sailer přesným centrem ve „vápně“ znovu neobsazeného Majera. Tomu ale střela nesedla a byl z toho jen odkop od branky.

Brozany poté podnikly rychlý protiútok, který vypadal dost nebezpečně, když se dva severočeští borci hnali s míčem směrem na Michala. Skluz domácího zadáka Sailera a jeho čistý zásah míče měl vzápětí za následek potlesk hlediště a protažené brozanské tváře. To byla velká šance hostí…

V 58. minutě zahrával kobyliský Kubice přímý kop z 25 metrů. Trefil se přesně do „šibenice“ a kobyliský stadion vybuchl nadšením, které ovšem zchladil zdvižený praporek asistenta rozhodčího Vídeňského, který viděl Martinice v ofsajdovém postavení.

Admira ovšem dál svírala hosty před jejich brankou a gól visel ve vzduchu.

V 64. minutě po akci Kubiceho a přihrávce Kureka pálil Majer – brankář Kudrna se měl co ohánět, aby míč chytil.

Z protiútoku ovšem mohly jít do vedení Brozany! Dvojice jejich útočníků postupovala neatakována na brankáře Michala, jenže Corea se mezi tyče netrefil. Kobyliské publikum si mohlo otřít studený pot ze skrání.

Pěkné sólo předvedl v 75. minutě domácí kapitán Martinic. Zakončil ho střelou těsně vedle a tribuna i ochozy k stání mu za tuto akci zatleskaly.

Standardka Admiry o dvě minuty později zase hrozila gólem. Z Paťhova přímého kopu hlavičkoval Vosický – jenže vedle.

I hosté chtěli vyhrát. V 82. minutě přiklepl Veleba míč Gnahouimu a jeho střelu musel chytat v pádu brankář Admiry Michal.

V závěru už Brozany bránily plichtu, ale neubránily ji.

V 86. minutě ještě vytáhl gólman Kudrna Paťhův přímý kop skvěle na roh.

Ale v 88. minutě stáhl Severočech Pešula v pokutovém území pár metrů před sudím Orlem za dres k zemi Pražana Jehličku. A rozhodčí, který brozanské zadáky už předtím na nepřípustnost takového způsobu bránění upozorňoval, pískl penaltu. Z té se přesně k tyči trefil Kubice a spravedlnosti bylo učiněno zadost – Admira byla o gól lepší a vyhrála 2:1.

Vrátila tak Severočechům podzimní porážku 2:3, kdy brozanské vítězství zařídil Gnahoui také z penalty.

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Jehlička (90. Kučera), Martinic (K), Kubice (88. Kocinger), Majer – Mičko, Bartolšic (42. Kurek).

Brozany: Kudrna – Tupý, Rada, Pešula, Vacek (79. Kopecký) – Kühn (57. Goumbi, 85. Vaněk), Gnahoui, Divecký, Hora – Veleba, Corea.

Rozhodčí Orel, 202 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

11 – Mičko (7 doma + 4 venku), Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2), Majer (3+1), Jehlička (3+1);
3 – Kubice (1+2), Bartolšic (2+1);
2 –Vosický (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
245 – Admira v . Př. Kopanina 5:2
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup)
215 – Admira v. Teplice B 3:2
202 – Admira v. Brozany 2:1
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
175 – Admira v. Český Brod 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).