Hodnocení utkání ČAFC B – Admira B 3 : 5 (2:3)

V sobotním – 25. 5. – podvečeru jsme nastoupili k dalšímu důležitému utkání, tentokráte proti vedoucímu týmu tabulky. Hrálo se na umělce, i když travnaté vedlejší hřiště bylo v perfektní kondici, ale jsme pouze „béčka“.
Po nečekaných omluvách na poslední chvíli se nás sešlo pouze třináct, a to ještě obětavě přišel na lavici Lukáš Moucha, který utkání odseděl s teplotou a na hřiště nemohl. Takže bylo jasné, že utkání musí odtáhnout zbylých 11 hráčů a náhradní brankář bude k dispozici na všechny posty.
Utkání pro nás začalo výborně. Už ve 3. min. po chybě domácí obrany ustál souboj Kučera a podle vybíhajícího brankáře skóroval – 0:1.
Neuplynuly však ani čtyři minuty a bylo srovnáno. Zaváhali jsme v obraně, po přetaženém rohu jsme se nevrátili do svých prostor, všichni byli posunutí vepředu a přetažený centr již nestačil Šefara řádně odhlavičkovat. Pouze míč líznul a na zadní tyči úplně neobsazený útočník domácích propálil brankáře Vaculku – 1:1.
Ale v první čtvrtině 1. poločasu padla ještě jedna branka. Ve 13. min. obrana domácích byla opět nepřipravena a Kučera trestal podruhé – 1:2. Ve 30. min. jsme po pravé straně vnikli do vápna, k míči se tlačil Šabatka, byl faulován a rozhodčí Novák nařídil pokutový kop. Na ten se chystal Kučera, že by zkompletoval hattrick, ale míč mu vzal Petr Jackl a z penalty nekompromisně zavěsil, když poslal brankáře do opačného kouta branky. Vedli jsme 1:3, ale skóre se do poločasu ještě měnilo. Ve 39. min. jsme opět špatně rozebrali hráče při rohovém kopu, ani Průša ani Němec nestačili zareagovat na pohyb útočníka, ten hlavou tvrdě vystřelil a Váca byl bez nároku.
Střelecké hody a minuty otevřených obran z obou stran pokračovaly i ve druhé půli. V 58. min. se na levé straně výborně uvolnil Sedlák, prošel přes dva hráče do vápna, přihrál zcela volnému Kučerovi, který chytrým obloučkem přes padajícího brankáře svůj hattrick přece jen zkompletoval.
Přicházely další šance, ale nedali jsme. Naopak v 63. min. udělal Jackl svůj první žlutý faul, nepoučilo ho to a v 67. min. odešel ze hřiště po druhé žluté za zbytečný, nic neřešící faul na polovině hřiště. Šli jsme do oslabení, do deseti a naše šance na vítězství se zmenšily. Soupeř tlačil, přikoval nás před naše vápno, ale hráli jsme dobře v bloku, dobře jsme se posouvali a snažili jsme se kontrovat přes jediného útočníka Filipa Rambouska. Čafka neměla v podstatě jedinou šanci, ale paradoxně jsme jim pomohli sami v 72. min., když Tůma na levé straně vápna sáhne k obrannému skluz (bez faulu), soupeř toho využil, padl a – penalta. Prudká rána k pravé tyči, ale tam byl dřív Váca a pokutový kop chytl. Trochu jsme se zklidnili, možná až příliš moc, a v 83. min. se po naší vlastně jediné chybě v oslabení dostal ke střele domácí záložník – 3:4.
Drama vrcholilo, opět jsme dobře přistupovali k hráčům a ČAFC si ne a ne vytvořit kloudnou příležitost. V 90. min. jsme sáhli k taktickému střídání a do pole namísto vyčerpaného Rambouska šel do útoku (i když se mu moc nechtělo) náhradní brankář Beňák. A ejhle, „geniální tah“ trenérů, po 30 sekundách na hřišti se Beny snažil dostat k míči na úrovni velkého vápna soupeře, obránce se nedohodl s brankářem, ten na poslední chvíli míč odkopával, ale pouze do zadních partií Benyho postavy. Od nich se míč odrazil do opuštěné branky domácích.
Škoda, že na utkání nebylo video, protože klasik by spolu s populární reklamou vysílanou často v televizi pronesl: klasický gól z „půlky“, jenže tentokrát nearanžovaný, ale z praxe. Nicméně byl to Romanův první gól v Admiře, možná i v životě, gratulujeme mu k němu i proto, že to byl gól rozhodující.
Po zbytek nastavení se ČAFC již neprobrala ze šoku, na nic se nezmohla, a tak jsme po Bohnicích doma porazili venku i dalšího aspiranta na postup. A dát prvnímu v tabulce na jeho hřišti pět branek, to už je něco!
I přesto jsme ještě další příležitosti neproměnili a teprve v dalších zápasech se projeví, jestli je naše současná dobrá forma trvalejšího charakteru.

Branky: Kučera 3, Jackl, Beňák.

Sestava: Vaculka; Šefara, Kafka, Němec, Jackl; Tůma, Šabatka, Průša, Sedlák; Kučera, Rambousek.

Střídání: 90. min. Beňák za Rambouska.

Jan Kostrba