Fotbal někdy vážně nemá logiku… Baník Most B – Admira 2:1 (1:0)

MOST (jm, va) – V neděli v 10.15 nás čekal v Mostě opět značně posílený tým domácího Baníku. Chtěli jsme i přesto potvrdit svou dobrou formu a uchovat si naději na celkové 3. místo.
Před začátkem utkání jsem si náhodně stoupl na úroveň našeho velkého vápna, měl jsem tak jako na dlani pomezního rozhodčího a viděl jsem z nadhledu přesně to, co on z pomezní čáry. Hosté začali s dobře organizovaným obraným blokem a čekali, s čím přijde posílený soupeř. Hned o začátku začaly směrem k naší brance létat nakopávané míče a už ten první zaváněl ofsajdovou pozicí, i když jen mírně. To následující tři akce už byly viditelné, možná i odjinud, než z mého postavení. Ani jednou však pomezní nic nesignalizoval, takže ze dvou profitovali domácí následně odpískáním dvou přímých kopů v bezprostřední blízkosti našeho pokutového území. Ten poslední ofsajd (abych nepřeháněl, cca dvoumetrový) už skončil gólem v naší síti. Ani sám hráč domácích nechtěl uvěřit, že může postupovat sám na branku a tak trochu zaváhal. To stačilo našemu gólmanovi k tomu, aby jeho zaváhání využil a zabránil mu v průniku, jenže míč se odrazil k našemu bývalému hráči Bédovi Štumfovi a ten pohodlně dal do prázdné branky – 1:0.
Od této chvíle až do konce zápasu už hráli fotbal jenom naši hráči. V prvním poločase předvedli několik ukázkových kombinačních akcí, kdy především dvojice Martinic – Kubice rozebrala obranu Baníku, jak se říká, do šroubku, leč v poslední chvilce před prázdnou brankou obránce domácích skluzem zabránil jistému gólu.
Druhý poločas začal, i přes pokračující nepřízeň rozhodčích, naším místy až drtivým náporem. Jedna akce za druhou se valila na branku Mostu a domácí jen stěží odkopávali míče od své branky. Nedařilo se jim zakládat akce a nemohli se dostat ke své oblíbené činnosti z první půle, nakopávat dlouhé míče za naší obranu. Bohužel několik obrovských šancí, přímo žadonících po gólu, jsme opět nevyužili, a tak se ujal až dalekonosný projektil Davida Jehličky v 58. minutě – 1:1. Dál pak pokračoval náš tlak a branka opravdu visela ve vzduchu. Nápor našeho mužstva tak ukončila obrovská šance domácích, kteří se po téměř 25minutovém obléhání branky konečně dostali k nákopu směrem na naši polovičku. Dva jejich hráči využili hraniční ofsajdové situace a šli sami na naši branku. První z nich místo zakončení volil přihrávku spoluhráči a ten zakončoval do odkryté branky. Tam se však zjevil Marek Paťha a odvrátil jistý gól.
Běžela 75. min. a hra se pomalu začala vyrovnávat. I tak jsme však měli opět několik gólových šancí a opět nevyužitých. V závěru se do zápasu vložil rozhodčí, tentokrát hlavní. V místním rozhlase bylo avizováno nastavení v délce 3 minut. V těch stačil hlavní sudí neodpískat několik nedovolených zákroků na naše hráče (Vosický dostal úder loktem do obličeje, zůstal ležet, přesto se hrálo dál) a vymyslet několik „přímáčků“ proti nám. Ten poslední ze 17 metrů pak domácí využili, podle oznámení hlasatele v 94. min., podle mých hodinek v 95. minutě
Na závěr. Je fakt, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem a kdybychom si lépe poradili se šancemi, nepomohl by domácím ani svatý Petr.
Na druhou stranu, pokud se podíváme na tabulku, tak logicky zase domácí žádnou zvláštní podporu rozhodčích nepotřebovali.
Při dalším pohledu na tabulku se naskýtá úvaha, že se naší jarní jízdy obává někdo jiný!!!!! Kdo?? Podívejme se na tabulku.
Přes prohru musím konstatovat, že naši hráči zvláště ve druhém poločase předvedli výkon, který musí potěšit oko nás všech, ale i nestranných diváků.

Oficiální statistika utkání:

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Kurek (85.Veselý), Martinic, Kubice, Majer (90. Kocinger) – Jehlička, Mičko (75. Kučera).

Branky: 29. Stumpf, 90.+3. Da Silva Diego – 59. Jehlička

Žluté karty Stumpf, Rusetski, Hofman – Vosický, Martinic, Sailer.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

11 – Mičko (7 doma + 4 venku), Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Jehlička (3+2), Kocinger (3+2);
4 – Kurek (2+2), Majer (3+1);
3 – Kubice (1+2), Bartolšic (2+1);
2 –Vosický (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.