Chomutov potřeboval vyhrát – a tak vyhrál… FC Chomutov – Admira Praha 1:0 (1:0)

CHOMUTOV (fpe, mak) – Chomutov jde od podzimu 2009 za svým cílem. Chce skončit na 2. místě divize B, mít ze všech druhých týmů v jednotlivých tabulkách nejvíce bodů a při očekávaném odřeknutí postupu ze strany Viktorie Jirny proklouznout do ČFL.
Nechme stranou, zda je chomutovská cesta za postupem zcela „košer“. Tak či tak, oba zápasy severočeského týmu s Admirou měly přinejmenším podivnou příchuť.
O naší prohře doma na podzim 1:2 jsme informovali. Doteď jsme přesvědčeni, že hosté vyhráli s pomocí „zásahu shůry“, a nemáme na mysli zrovna nebesa…

Na sever Čech jsme v sobotu 12. června odjeli bez iluzí a s očekáváním, že nás čeká něco podobného, jako v Kobylisích. A nemýlili jsme se. Chomutov opět vyhrál a opět mu bylo „pomoženo shůry“.

Nechme mluvit fakta.

Ve 4. minutě chytil náš brankář Michal míč a domácí útočník přes něj přepadl. Rozhodčí okamžitě nařídil penaltu, ovšem kupodivu přitom vůbec nepotrestal údajně faulujícího Michala kartou! Pokud náš gólman skutečně zabránil brance v rozporu s pravidly, měl být podle pravidel vyloučen! Nebyl ovšem ani napomenut. Divné? V Chomutově bylo v sobotu 12. června divných víc momentů. Zato byl „požlucen“ Sailer, a to za následné protesty. Chomutov střílel očekávanou penaltu (kopal jich v posledních zápasech povícero) a Doksanský rozhodl o výsledku – 1:0.

Ve 13. minutě vypálil Mamurov přímý kop ze 40 metrů, ale jen doprostřed branky.

Ve 22. minutě byl zezadu faulován Šimáček. Bez napomenutí domácího hráče. Vzápětí fauloval Martinic. Ten napomenut byl!

Ve 25. minutě Kurek krásně nacentroval na Martinice, který hlavičkoval jen těsně vedle. Velká škoda…

Pokud Chomutov něco ukázal, pak to byla krásná rána z 25 metrů ve 35. minutě. Míč orazítkoval tyč – tady by býval byl gólman Michal bez nároku…

Z protiútoku centroval Paťha na nabíhajícího Šimáčka, který skákal na míč a byl viditelně stažen za dres. Viděli to všichni na stadionu, kromě pana rozhodčího. Ten by totiž musel pískat penaltu, a to nejspíš nebylo ve scénáři utkání.

Měli jsme stálou převahu, ale nic z toho. Ve 38. minutě viděl ŽK Mamurov, když předtím podobný zákrok domácímu hráči prošel bez trestu.

V 69. minutě jsme vyrovnali. Tedy – málem… Sailer vybojoval míč, zprava pronikl před branku a šokoval chomutovské mužstvo i diváky lehkou střelou k tyči, která se doslova dokutálela za lajnu. Scénář utkání ale vyrovnání Admiry patrně nepřipouštěl, a tak se na základě mávnutí praporku asistenta na pomezí kopal přímý kop proti Admiře. Prý za faul. Koho ale měl Sailer faulovat, to je ve hvězdách…

Byli jsme stále fotbalovější, ovšem Chomutov stále vedl 1:0 a nakonec taky tímto výsledkem vyhrál, když ještě v 88. minutě fauloval Jackl ostře hráče domácích před střídačkami. To mohla být místo ŽK, kterou Jackl uviděl, i ČK. Pak následovala strkanice a těsně před vypršení 90. minuty sudí zápas ukončil. Severočeši potřebovali získat tři body, a tak je taky získali.

Byli s výsledkem jistě spokojeni, zatímco naše pocity vystihl jeden z hráčů Admiry, který po utkání řekl své partnerce otráveně: „Tady byla prostě veškerá naše snaha marná…“

Nu což, Chomutovu popřejme, ať se do vytoužené ČFL dostane, když už tomu věnoval tolik úsilí. Snad před startem vyšší soutěže aspoň trochu poopraví zchátralý stadion a otevře stánek s občerstvením, který byl v době tohoto utkání zavřený.

Nám by tento klub po našich zkušenostech z podzimu 2009 a z jara 2010 v divizi ani nechyběl.

Podle oficiálního hlášení přihlíželo 240 diváků. Dali jsme si tu práci a spočítali jsme, kolik lidí zápas doopravdy sledovalo. Nebyla jich ve skutečnosti ani stovka. A nemálo z té stovky si neodpustilo ubohé urážky Prahy a Pražáků, jaké často slýcháváme při utkáních venku. Ale na to jsme už zvyklí…

Výjezd do Chomutova se tedy opravdu „povedl“…

Admira: Michal – Paťha, Vosický, Mamurov, Sailer – Majer (79. Jackl), Kubice, Martinic, Sailer – Šimáček (46. Jehlička), Veselý (73. Kučera).

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

12 – Mičko (8 doma + 4 venku);
11 – Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Jehlička (3+2), Kocinger (3+2);
4 – Kubice (2+2), Kurek (2+2), Majer (3+1);
3 – Bartolšic (2+1);
2 – Vosický (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0), Komínek (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.