*Naším pohárovým soupeřem je Graffin Vlašim
*Přivítáme sedmé mužstvo II. ligy!
*Zápas I. kola sehrajeme v neděli 25. července
*Výkop v 10.15 hodin na Hovorčovické!
*V případě remízy se neprodlužuje, rozhodují „penalty“
*Vítěz se ve II. kole utká s lepším z mače Hořovicko – Vyšehrad
Čtěte v rubrice A-mužstvo

Mezi pražskou a hanáckou Admirou vládnou více než přátelské vztahy

PRAHA/KOBYLISY – Určitě nejznámějším fotbalovým týmem, který nese název Admira, je ten rakouský, který momentálně vystupuje jako VfB Admira Wacker Mödling. Od tohoto tradičního vídeňského klubu, který od roku 1971 sídlí v Mödlingu, převzaly jméno hned dva kluby u nás. Divizní Admira Praha a účastník 1. B třídy Zlínského kraje Admira Hulín.

Od loňského roku, kdy Admira Praha slavila sto let kobyliské kopané, se z obou tuzemských Admir staly „sestry“. Jak to přišlo?

Hulínští totiž poslali do Prahy ke století spolu s gratulací velkou láhev znamenité hanácké slivovice – a Pražané obratem reagovali tím, že pozvali na oslavu čtyři zástupce hulínského klubu.

Ukázalo se, že Hanáci jsou opravdoví parťáci, kteří nezkazí žádnou legraci – na jejich pobyt v Kobylisích vzpomínají pražští admiráci dodnes.

Na druhou stranu – věrný admirák Michal Jalovec s manželkou Hankou, rovněž velkou příznivkyní kobyliského klubu, vyrazili s karavanem na dovolenou na Moravu. A „družba“, kterou navázali v Hulíně na stadionu s hanáckými admiráky, by mohla být příkladem mnohem známějším a renomovanějším klubům.

Od té doby jsou oba oddíly trvale v kontaktu. Vzájemně o aktivitách a výsledcích „té druhé“ Admiry informují na svých webech.

Zajímavostí je fakt, že dva admirácké týmy (pražské béčko a Hulín) byly v uplynulé sezoně v 1. B třídě nováčky.
Hulínští si totiž vybojovali postup jako vítězové okresního přeboru Kroměřížska.
Pražané po šestnácti letech, kdy neměli B-tým, založili juniorku a využili přitom sloučení s klubem 1. FC Prosex, který ukončil činnost a přenechal Admiře Praha své místo v 1. B třídě. A tak mohli v Praze i v Hulíně admiráci srovnávat, jak si jejich týmy vedou fakticky na stejné úrovni.
O něco lepší byli junioři z Kobylis, ale i tým z Hulína hrál dobře a jako nováček neměl starosti se záchranou.

A ještě něco – platí dohoda, že v roce 2013, až Hulínští budou slavit dvacáté výročí trvání svého klubu, přijede pražský tým na Hanou a dojde k přátelskému měření sil. Jestli se na Moravu vydá divizní áčko, nebo B-tým, to se teprve uvidí. V každém případě se Pražané chtějí postarat o to, aby k oslavám přispěli důstojně a sympaticky. Tak, jak se to vloni povedlo hulínským admirákům v Kobylisích.

Letošní společná admirácká bilance vypadá následovně:
Divize B:4. Admira Praha301821065:3856
1. B třída Pražského svazu:4. Admira Praha B26135865:3944
1. B třída Zlínského kraje:8. Admira Hulín26861240:4730

Aleš Pivoda