Admira zahájila přípravu, cílem je nejméně třetí místo

PRAHA/KOBYLISY – Trenér Karel Jeřábek, jeho asistent František Peřina, kapitán týmu Jan Martinic, nejzkušenější hráč David Jehlička, brankář Petr Michal a další známé, ale i nové tváře. Ti všichni se sešli v úterý 13. července na stadionu Admiry Praha v Kobylisích u příležitosti zahájení letní přípravy divizního A-týmu.

Začátek sezony si nenechali ujít nejvěrnější skalní funkcionáři a příznivci – i příznivkyně! -Admiry, skutečná duše klubu, bez které by fotbal v Kobylisích ani nemohl existovat. Když hráči vyšli z kabiny, aby se vydali na tradiční zahajovací běh nedalekým Ďáblickým hájem, prohodil záložník Jiří Kubice mladší směrem ke skupince zvědavců: „Vidím s potěšením, že sestava se přes léto nijak nezměnila…“
Prvního tréninku se nezúčastnil nejlepší střelec Admiry v uplynulé divizní sezóně Michal Mičko. Ne snad, že by z Kobylis mířil pryč – trápí ho zranění, ale do začátku nového soutěžního ročníku by měl být fit. Na zahájení se ovšem dostavil a z tréninku se řádně omluvil.
Zájem o angažmá v Admiře trochu nečekaně projevili i dva cizinci, kteří se ozvali sami a kteří se trenéru Jeřábkovi teprve představí. Ovšem dokud neukážou, co umějí a zda by mohli být posilami, nemá smysl blíže je představovat.
Generální manažer FK Admira Richard Lapka netajil, že Admira letos bude mít vysoké cíle: „Chceme v tabulce divize skončit nejhůře třetí. Na jaře nám tato příčka těsně unikla, teď je naším cílem. A když to bude možné, zkusíme hrát i o ještě vyšší místa tabulky.“
Kobyliský tým si zopakuje účast v divizní skupině B, kterou už zná. Novými týmy oproti předchozí sezoně v ní budou středočeské Polepy (místo Českého Brodu, který jim přepustil své místo v divizi), severočeská Roudnice (vítěz přeboru Ústeckého kraje), Český Dub (přeřazený ze skupiny C) a dva pražské týmy. Jak s Vyšehradem (sestoupil z ČFL), tak se sousedním Meteorem (přeřazen ze skupiny A) odehraje Admira prestižní, divácky velmi zajímavá derby.
Místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl již veřejně deklaroval, že od ročníku 2011 – 2012 budou B-týmy prvoligových klubů hrát samostatnou soutěž juniorek. V ČFL se tak uvolní hned šest míst.
Klub z Kobylis se tím ovšem dosud nijak nevzrušuje. Dokud komise ČMFS pro řízení soutěží v Čechách nezveřejní postupový klíč pro nadcházející ročník, není zatím nad čím přemýšlet. Meta je jasná – třetí místo. A pak by se třeba vidělo…
Admira získala na přestup brankáře Vaculku (z Tatranu Volary) a stopera Komínka (ze Slavie). Oba už během hostování v Kobylisích prokázali, že mohou být platnými oporami divizního týmu. Z Vršovic se vrací Kejha. Na další jména je ještě brzy, i když určité záměry existují.
Tým naopak opouští Veselý, který tu na jaře hostoval ze Struhařova.
Prvním testem mužstva bude už v sobotu 17. července Podbrdský pohár v Hořovicích, kde se Admira utká s divizním FK Hořovicko a pak s jedním týmem z dvojice SK Horní Měcholupy a FK Litvínov.
V 1. kole Ondrášovka Cupu zavítá do Prahy druholigový FC Graffin Vlašim. Zápas se bude hrát v neděli 25. července od 10.15 hodin na hlavním stadionu Admiry v Kobylisích. Vedení klubu a trenér původně zvažovali odehrát zápas na záložním hřišti v Hovorčovické ulici, ale důležitost soutěže a kvalita soupeře je přivedly k přehodnocení tohoto záměru. Na hlavní stadion by si mělo najít cestu i víc diváků, než kolik by jich přišlo do Hovorčovické ulice.
„Chtěli bychom Vlašim překvapit a postoupit. Už proto, že by to znamenalo zisk solidní zásoby minerálky značky Ondrášovka pro náš klub, a to není vůbec k zahození,“ podotkl k tomu generální manažer Lapka.
V letním čase před startem divize čekají Admiru přátelské zápasy s Podolím (1. A třída), Aritmou Praha (přebor Prahy), Královým Dvorem (ČFL) a US Praha (přebor Prahy).
A do kolotoče mistrovských utkání naskočí černobílí z Kobylis 7. srpna ve Vilémově. Přesně tam začínali v divizi i před rokem a remizovali tehdy 1:1. Letos by ze severu Čech do metropole rádi importovali ne jen jeden, ale tři body.

Aleš Pivoda