Dokud Admiře stačily síly, byl postup na vážkách FK Admira Praha – FC GRAFFIN Vlašim 0:1 (0:0)

KOBYLISY – Admira na svém trávníku v docela příjemném fotbalovém počasí překvapila. V prvním poločase utkání 1. kola Ondrášovka Cupu byla druholigovým vlašimským profesionálům naprosto vyrovnaným soupeřem. A co víc, v posledních deseti minutách se museli „blaničtí rytíři“, kteří se překvapivě dopouštěli řady nepřesností, zuby nehty bránit tlaku divizního týmu.
Po změně stran se už začali prosazovat favorizovaní Středočeši. Admira s nimi dokázala držet krok zhruba do 70. minuty. Pak už se projevila lepší fyzička hostí a také fakt, že jsou v přípravě přece jen o něco dál. V závěrečné fázi utkání Vlašim dala jediný gól zápasu a rozhodla o svém postupu do 2. kola Ondrášovka Cupu. Přání 185 diváků, aby zápas dospěl k penaltovému rozuzlení, se tak nevyplnilo.

Důležité momenty utkání:

V 16. minutě střílel vlašimský Kotyza, asi nejlepší hráč na trávníku, přímý kop a brankář domácích Michal musel v pádu zachraňovat.

Nádherný moment přišel ve 24. minutě, kdy po rohovém kopu Kubiceho pálil z voleje přesně Martinic a brankář hostí Toma měl co dělat, aby balón vytlačil mimo prostor tyčí. Tady se tleskalo na otevřené scéně.

Nedůraz domácího Vosického vedl ve 29. minutě k akci agilního vlašimského Kotyzy, který našel na vzdálenější tyči Nádeníčka. Ten ale v nadějné šanci poslal míč těsně vedle.

V závěru první půle byla Admira kupodivu lepší. Ve 34. minutě kopal Majer roh a Kubiceho pěknou střelu z hranice „vápna“ brankář Toma vytlačil opět na roh.

V poslední minutě prvního dějství pálil z 25 metrů Paťha a Toma míč opět vyrazil – tentokrát hodně nejistě – na další roh. Ten už ale sudí Makovička zahrát nenechal a za pískotu diváků poločas ukončil.

V 52. minutě se ocitl před brankou Vlašimi domácí Kurek, brankář Toma byl na místě. Kobyliský stadion opět tleskal na otevřené scéně.

Po půlhodině hry „rytíři“ přečíslili kobyliskou obranu, Jungr se přehnal kolem Mamurova a předložil stoprocentní gólovou šanci neobsazenému Kotyzovi. Ovšem brankář Michal umí a vlašimský záložník se jen chytal za hlavu, jakou příležitost promarnil…

To už začali mít hosté navrch. V 65. minutě přišel centr zprava na Průchu, který byl v té chvíli na hřišti přesně dvě minuty. Ten ale kobyliskou branku minul.

V 67. minutě se ocitl vlašimský Boháč zcela sám před brankou domácích. Ofsajd to nebyl a Boháč přehodil vybíhajícího brankáře Michala. Míč však skončil snad metr vedle tyče.

V 73. minutě střílel obloučkem přes domácího Mamurova vlašimský Droppa – těsně kolem „šibenice“.

A nakonec se Vlašim dočkala. V 82. minutě fauloval „za žlutou“ Kubice. K přímému kopu se postavil Kotyza a napravil svou chybu z 60. minuty. Posadil totiž míč přesně na hlavičku Nešpora a ten se šťastně trefil brankáři Admiry mezi nohy – 0:1.

Tři čtvrtiny zápasu hráli divizionáři z Prahy s druholigovými Středočechy vyrovnanou partii, chvílemi byli i lepší. Ale nakonec se z výhry radoval favorit zpod Blaníka. Ten ve 2. kole Ondrášovka Cupu změří síly s dalším divizním týmem – FK Hořovicko.

Rozhodčí Makovička, 185 diváků.

FK Admira Praha: Michal – Paťha, Vosický, Mamurov, Sailer – Kubice, Komínek, Martinic,
Kurek – Bartolšic (79. Mičko), Majer (70. Šindelář).

FC GRAFFIN Vlašim: Toma – Droppa, Nešpor, Krmpotič, Schuster – Kotyza, Petrů, Jungr, Nádeníček (90+1. Matějka) – Petr (63. Průcha), Boháč (87. Süsser).

Aleš Pivoda