Zahálka sestřelil uhlíře premiérovým hattrickem Admira Praha – Uhelné sklady Praha 3:0 (1:0)

PRAHA/KOBYLISY – V generálce na nadcházející divizní ročník přivítala Admira doma jedno z nejúspěšnějších mužstev Pražského přeboru Uhelné sklady a vyhrála 3:0.
O všechny branky se postaral Zahálka, který do Kobylis přišel na hostování ze Slavie a na kobyliský trávník nastoupil ke svému premiérovému utkání.
Skóre otevřel ve 40. minutě přesnou střelou po zemi k tyči, na kterou gólman US Domlátil nemohl dosáhnout. Na 2:0 zvýšil v 65. minutě, když Majer přesně zacentroval zprava a Zahálka prudkou hlavičkou doslova prostřelil druhého gólmana US Beneše. Pěknou akcí se Admira prezentovala akcí v 78. minutě. Technik Mičko se u rohového praporku prokličkoval přes dva protihráče, nacentroval zprava a kdo jiný než Zahálka pálil neomylně k tyči – 3:0.
Admira měla i další šance. Kurek vystřelil v první půli zdáli a gólman Domlátil se málem nechal zaskočit – jen stěží balón vyrazil na roh. Po změně stran trefil Mamurov z přímého kopu tyč, když míč během letu zaplaval jako pověstný Jabulani a střídající brankář US Beneš (nedávno ještě chytal za Admiru B) se jen díval… A v 85. minutě centroval zprava Majer na střídajícího Šindeláře, který pálil jen pár decimetrů vedle…
Góly ale mohli dát i dobře hrající uhlíři! Ještě za stavu 0:0 nastřelil Sýkora břevno a po chvíli chytil brankář Admiry Michal kanonýru Hnátovi stoprocentní šanci – po způsobu hokejových gólmanů vykopl míč putující do prostoru branky v pádu na roh.
Jedno negativum ale Kobyliští bohužel museli zaznamenat. Po faulu protihráče odkulhal ze hřiště Kurek a není jisté, zda bude do soboty pro divizní zápas ve Vilémově O. K.

Admira nově představila asi třicítce nejvěrnějších diváků již zmíněného Zahálku (hostujícího ze Slavie), Uhlíře (hostuje z Loko Vlt.), ve druhé půli slovenského brankáře Moťovského (hostuje z SK Roudnice). Z různých důvodů chyběli na trávě Kubice, Komínek a Paťha. Kocinger z pracovních důvodů načas přerušil hráčskou kariéru. Z týmu odešel gólman Vaculka – ze studijních důvodů bude hostovat v Lažištích, týmu nováčka přeboru Jihočeského kraje.

V dresu US se nově prezentoval útočník Fedič, jenž přišel na roční hostování z JM Háje. Citelně chyběl nepřítomný Zilvar.

Pískal sudí Dvořák.

Admira: Michal – Kurek, Mamurov, Vosický, Sailer – Uhlíř, Martinic, Zahálka, Jehlička – Mičko, Majer. Střídali Bartolšic, Moťovský, Jackl, Šindelář. Trenér Jeřábek.

US Praha: Domlátil – Michal, Vrňák, Janeček, Kořánek – Růžička, Sýkora, Hurych, Dvořák – Hnát, Fedič. Střídali Beneš, Vik, Svoboda a Voldřich. Trenér Pauřík.

Aleš Pivoda