Odstartovala příprava, zahájilo 25 hráčů

Pod vedením trenérské dvojice Jan Kostrba – Martin Gröschl odstartovala příprava naší juniorky na další ročník 1. B třídy. Celkem se zatím zapojilo 25 hráčů, mezi nimi i fotbalisté, kteří přešli do kategorie dospělých z dorostu. Očekáváme, že z tohoto širšího kádru lze vybrat a sestavit solidní tým, který by měl hrát v popředí tabulky 1. B třídy.

Zatím byly sehrány dva přípravné zápasy, oba doma v Hovorčovické ulici.

Admira B – AFK Slavoj Podolí B 2:2

Remízu proti kvalitnímu a zkušenému soupeři, který je na stejné úrovni jako naše Boca Juniors (A-skupina 1. B třídy), zařídil dvěma brankami Machata. Bylo znát, že příprava je teprve na svém začátku.

Admira B – SK Dolní Chabry 5:4

Hokejovým výsledkem jsme zdolali účastníka 1. A třídy, který nastoupil s 55letým internacionálem Vízkem, ovšem bez dalších hvězd Šmicera a Haška. Podle informace přímo z vedení chaberského klubu proti nám hrálo sedm fotbalistů, kteří by měli stabilně nastupovat v 1. A třídě.
V první půli nám hosté uštědřili lekci z produktivity a vedli už 1:3. Náš gól na 1:1 vstřelil Jackl.
Po přestávce už jsme byli viditelně lepší a trvale jsme ohrožovali branku hostí. Šefara snížil na 2:3, Bukartyk vyrovnal na 3:3 a poprvé pak strhl vedení na naši stranu po hrubce jinak velmi dobrého brankáře SK Dolní Chabry Lukáš Němec. Chaberským se sice ještě podařilo vyrovnat na 4:4, ale znovu Lukáš Němec stanovil konečný výsledek na 5:4.
Mohli jsme vyhrát i víc, spálili jsme nejméně tři jasné gólovky.
Výhra a výkon ve druhé půli potěšily.
Před velmi pěknou návštěvou (skoro 100 lidí, sousedské derbíčko v krásném slunečném nedělní počasí táhlo!) pískal sudí Kutiš.

Třetí zápas sehraje Boca Juniors v Troji,
proti tamnímu účastníkovi 1. A třídy nastoupí ve středu 11. srpna od 17.30.