Derby na úvod přineslo pět míčů v síti „šemíků“

Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 5:0 (1:0)

Slavoj Vyšehrad po sestupu z ČFL vyhrál před týdnem 1:0 derby na Meteoru VIII a věřil, že by mohl uspět i v dalším derby na Admiře. Jeho naděje trvaly ovšem jen do 49. minuty… Pak dostal druhý gól a už neměl sílu něco se zápasem ještě udělat.

Důležité momenty:

Sotva sudí Aubrecht zahájil hru, už Vyšehrad málem vedl, neboť náš zadák Sailer nepřesnou hlavičkou poslal do šance hostujícího Kubíka. Jeho střelu ale gólman Michal lapil.

V 19. minutě přihrál Kurek zprava Majerovi, jehož rána skončila asi dva metry nad břevnem branky hostí.

Ve 30. minutě pálil po nedůrazném zásahu Mamurova hostující Frohna. Michal v brance ale nadvakrát jeho šanci zlikvidoval.

První gól utkání dala Admira. Ve 33. minutě přihrál Martinic Kubicemu. Jeho první střelu gólman Slavoje Víšek sice vyrazil, ale Kubice pálil znovu, tentokrát přesně k tyči – 1:0.

Za pět minut kopal Vyšehrad roh. Gólman Michal míč vyrazil ke střídajícímu Čechovi, jehož nebezpečná rána minula tyč.

Ve 43. minutě zahrával Frohna přímý kop, ovšem hlavička jednoho z vyšehradských hráčů ve skrumáži letěla nad branku.

Po přestávce začala hrát Admira konečně fotbal, jakým se prezentovala během úspěšného jara. A začala soupeře přehrávat.

Ve 49. minutě přiťukl Martinic Jehličkovi, jehož bomba, kterou tečoval Kurek, rozvlnila síť – 2:0.

Hned po rozehrávce střílel vyšehradský Frohna z hranice „vápna“, ale Michala nepřekonal.

Za čtyři minuty se Kubice prohnal kolem Čurdy až do střelecké šance. Víšek však v pádu svou branku před pohromou zachránil.

V 57. minutě házel Sailer dlouhý aut a neobsazený Mičko po zemi k tyči snadno zvýšil na 3:0.

Frohna centroval v 59. minutě zprava na zkušeného Horkavého, který ale hlavičkoval metr nad břevno.

V 65. minutě vybídl Komínek ke skórování Martinice. Tomu však chyběl metr, aby míč zasáhl. Za minutu už Martinic nebezpečně vystřelil, ovšem Víšek vyrazil na roh.

V 68. minutě kopala Admira roh. Víšek míč vyrazil k Jehličkovi, který v nadějné situaci poslal míč asi metr vedle.

Gól ovšem mohli vstřelit i hosté. V 76. minutě ze závaru před Michalem pálil nebezpečně Šourek, jenže brankář se překonat nenechal.

V 80. minutě zahrával Kubice roh. Míč přeletěl skrumáž před brankou až k nekrytému Martinicovi. Ten se trefil přesně k tyči – 4:0.

Pátý gól, vyvolávaný našimi vlajkonoši, se zrodil v 83. minutě. Střídající Šindelář zleva prošel obranou Vyšehradu a z jeho přesné přihrávky dal svůj druhý gól v utkání Martinic – 5:0.

Čestný úspěch Slavoje měl na kopačce v 86. minutě náhradník Kavka. Sebral míč Vosickému a dobře vystřelil. Kdyby se trefil přesně, Michal v brance by jen stěží zasahoval. Kavkova střela ale skončila půl metru vedle tyče.

Víc už se nestalo, a tak museli „šemíci“ spolknout hořkou pilulku, kterou jim naservírovali „černobílí koníci“ z Admiry.

Přišlo 260 diváků, derby pískal rozhodčí Aubrecht.

Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Komínek, Sailer – Kurek, Martinic, Kubice (86. Lupínek), Jehlička – Mičko (81. Uhlíř), Majer (79. Šindelář). Trenér Karel Jeřábek.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Horkavý, Šourek, Chlumský – Čurda – Kubík (83. Pohnán), Frohna, Matuszny (21. Čech), Rejka (46. Kavka) – Bošanský. Trenér Jiří Formánek.

Derby očima trenérů

Karel Jeřábek (Admira): „Začali jsme dobře, potom jsme ale znervózněli. V této situaci nám pomohl první gól. Pak už museli hosté hru otevřít. Dali jsme druhý gól pomocí šťastné teče a dál už jsme trestali chyby ve vyšehradské defenzivě. Soupeře jsme viděli před týdnem na Meteoru, kde vyhrál, protože domácí nedokázali překonat obranný val Vyšehradu. Tentokrát to bylo jinak – dali jsme v první půli a na začátku druhé půle po brance a hosté museli hrát jinak. Každý zápas je prostě jiný. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen.“

Jiří Formánek (Vyšehrad): „Co říci po utkání, v něm jedno mužstvo vsítilo pět branek a druhé ani jednu… Domácí vyhráli zaslouženě. Rozhodl druhý gól, který šťastně vstřelil Jehlička. Pak už jsme se rozsypali. Mohli jsme sice kosmeticky výsledek upravit, i my jsme měli šance, ale nedali jsme ani jednu.“

Aleš Pivoda

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=

Naši střelci:

2 – Martinic (2 doma + 0 venku)
1 – Kubice (1 + 0), Kurek (1 + 0), Mičko (1 + 0).

Diváci na Admiře:

260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)