Tři body trefil v lijáku na severu Čech David Jehlička SK STAP TRATEC Vilémov – FK Admira 0:1 (0:0)

VILÉMOV (api) – Severočeši přejeli v sobotu doma Český Dub 3:0, ale netajili svůj respekt před naším týmem. Ve Vilémově se mluvilo o tom, že i s remízou by byli domácí v dohrávce 1. kola divize B spokojeni. Tu jsme jim ovšem nedopřáli a z prudkým deštěm smáčeného trávníku jsme vydolovali tři body.
Admira se představila jako techničtější, kombinačně lepší tým. Domácí se snažili o nakopávání nebezpečných míčů před naši branku, ale naše obrana si s touto taktikou poradila.

Důležité okamžiky:

V první jakés takés šanci se objevil v 9. minutě náš Mičko. Hlavičkoval po přímém kopu Kubiceho zleva – ale nad břevno.

O šest minut později kopal také zleva přímý kop Jehlička. Z jeho centru hlavičkoval Majer, ovšem domácí brankář Loos byl na místě.

Vilémov poprvé zahrozil ve 24. minutě, když pálil Kříž, který proti Českému Dubu dosáhl hattrick. Naše obrana ale ránu domácího bombardéra zblokovala na roh. Po jeho rozehrávce centroval Kubeš na hlavičku Winziga, který však míč usměrnil vedle tyče. To jsme si oddechli!

Vilémov v těchto fázích získal střed pole a zatlačil nás do defenzívy. Ve 30. minutě střílel z úhlu Buryánek, jenže brankář Michal byl připraven a za potlesku tribuny míč vyrazil.

O dvě minuty později jsme se prezentovali rychlou akcí Kubiceho. Z jeho přihrávky centroval Majer před branku, kde Mičkův pokus o střelu bohužel zblokovali vilémovští zadáci.

Za další dvě minuty střílel Kubice pod břevno, ale gólman Loos ve výskoku vytáhl míč zpod břevna.

Vilémov nás dál mačkal, jenže nic nevyprodukoval. A protože nic se neurodilo ani z přímého kopu Kubiceho ve 38. minutě, šlo se do kabin a do sucha za stavu 0:0.

První pozoruhodnou událostí druhé půle byl Jehličkův přímý kop z nadějné pozice v 55. minutě. Ovšem míč se odrazil od domácí zdi.

Začali jsme získávat převahu, jenže gól mohli dát Vilémovští, když Kopřiva vyběhl z vlastní půle sám proti brankáři Michalovi. Ten znamenitě přečetl hru a balón před Kopřivou ukopl až za tribunu.

Nedáš – dostaneš. V 60. minutě chyboval vilémovský L. Nagy a rázem se trojice Kubice – Šindelář – Jehlička řítila proti jedinému zadákovi domácích Kubešovi. Posledně jmenovaný situaci hráč Admiry vyřešil zkušeně střelou k tyči – 0:1.

A byli jsme na koni! V 66. minutě provětral Loosovy brankářské rukavice Martinic střelou asi z 30 metrů. Loos v pádu u tyče míč chytil.

Sedm minut poté nabil Majer znovu Martinicovi. Náš kapitán vypálil a Loos míč vyrazil na roh.

V 77. minutě se urodila poslední nebezpečná situace před naší brankou. Domácí dostali výhodu přímého kopu z 19 metrů přímo proti brance. Naštěstí však Kříž branku těsně minul.

Když jsme přežili tuto hrozbu, pak už jsme vedení zkušeně hlídali. V 80. minutě se sice po rohovém kopu pokoušel o střelu vilémovský Vlk, ale mířil snad čtyři metry vedle.

Nic jiného už domácí nevyprodukovali. Naopak – v 88. minutě se řítila dvojice Bartolšic – Kubice na jediného zadáka domácích Šmalcla. Bartolšic předložil Kubicemu lahůdkovou gólovou nabídku, ale brankář Loos stoprocentní šanci Admiry znamenitě zlikvidoval.

V závěru naši hráči drželi míč zkušeně v rozích, sbírali cenné vteřiny a nedovolili, aby se Vilémovští přiblížili na dostřel naší branky. A tak gólman Michal udržel už druhé čisté konto v nově rozehraném ročníku divize.

K utkání ještě čtyři poznámky.

  1. Klobouk dolů před vilémovskými pořadateli v čele s manažerem Sklenářem. Navzdory nepřízni počasí připravili vodou podmáčené hřišti v mezích možností znamenitě a ukázali, že fotbal mají rádi a jsou ochotni udělat pro něj i skoro nemožné.
  2. Klobouk dolů před domácími diváky, kterých přišlo i v zamračeném, deštivém podvečeru opravdu hodně. Většinou byli slušní, fandili, ale neuráželi, a dokázali uznat, že Admira byla přece jen lepším týmem. Bohužel jeden z nich, zjevně pod vlivem alkoholu, chrstl jednomu z funkcionářů našeho klubu ve zlosti po porážce do obličeje pivo… Je ale fakt, že se po chvíli přišel osobně omluvit.
  3. Klobouk dolů před našimi Vikingy. Kluci ročníku 2000 se svými trenéry i několika rodiči přijeli do Vilémova ze soustředění v Dolním Podluží a vytvořili na tribuně atmosféru, na kterou Severočeši jen tak nezapomenou! Však si také hráči po zápase užili společnou děkovačku se svými mladými i staršími fanoušky.
  4. Davidu Jehličkovi vilémovský stadionek zjevně sedí. Vloni zařídil gólem v 90. minutě remízu 1:1, letos gólem v 60. minutě vítězství 1:0!

Celkově ohlásil vilémovský hlasatel 385 přítomných diváků. Zápas řídil objektivně sudí Myška.

„Považujeme Admiru za kandidáta na postup do ČFL a počítali jsme s porážkou. Za příznivějšího vývoje utkání bychom mohli dosáhnout na remízu, ovšem nestalo se. Český Dub u nás hrál velmi dobře, a přece prohrál. Admira nás donutila k ještě lepší hře než Český Dub. Jenže ani to na Pražany nestačilo,“ řekl po zápase manažer domácího klubu Libor Sklenář.

„Jsem samozřejmě spokojen se třemi body získanými v těžkém utkání proti kvalitnímu soupeři na těžkém terénu. V první půli jsme nepodali zrovna optimální výkon. Ve druhé se zlepšila bojovnost našich hráčů, což nám vyneslo vedoucí, tedy vítězný gól. Mohli jsme vstřelit i víc branek, ale i tak si vítězství 1:0 cením. Chci ocenit, jak dobře bylo připraveno hřiště po všech těch událostech, které Vilémovu připravila příroda v předchozích dnech. Je vidět, že se tady lidé o fotbal opravdu starají,“ zhodnotil zápas trenér Admiry Karel Jeřábek.

Naší ankety na téma „počet bodů pro Admiru z prvních dvou kol“ se zúčastnilo 39 hlasujících. Z nich 25 správně tipovalo zisk 6 bodů, což je 64 procent. Je vidět, že admiráci svému týmu většinou věří!

Admira: Michal – Paťha, Komínek, Vosický, Sailer – Majer, Kubice, Martinic, Šindelář (65. Zahálka) – Jehlička (85. Uhlíř), Mičko (75. Bartolšic). Trenér Jeřábek.

V dohrávkách 1. kola porazily Brozany podle očekávání nováčka z Polep 4:1, Kopanina nečekaně podlehla doma Čelákovicím 0:2 a zápas Teplice B – Jirny byl už podruhé odložen.

Naši střelci:

2 – Martinic (2 doma + 0 venku)
1 – Jehlička (0 + 1), Kubice (1 + 0), Kurek (1 + 0), Mičko (1 + 0).