V Českém Dubu jsme neuspěli – výkon z Vilémova jsme nezopakovali Podještědský FC Český Dub – FK Admira Praha 3:1

V krásném přírodním prostředí stadionu v Českém Dubu, ale před slabou návštěvou, jsme byli poraženi. Domácí vedení trenérem Pěničkou (dlouholetý hráč Slavie Praha) nebyli lepší než hráči Vilémova, ale měli zřejmě svůj den.
V našem mužstvu to skřípalo ve všech řadách. Citelně chyběl zraněný Paťha v obraně a z hostujících hráčů v našem mužstvu zatím nikdo nepřesvědčil. Šindelář dokonce zůstal jen na lavičce.
V utkání jsme nehráli druhé housle, měli jsme po většinu utkání mírnou převahu, ale výsledek vyzněl škaredě, což jsme nečekali.
Naše krátká radost začala ve znamení trojky. To se Kubice ve 13. minutě prosadil a vstřelil vedoucí branku utkání. Euforie skončila po 10 minutách, když ve 23. naše obrana faulovala a domácí z pokutového kopu vyrovnali. Sluší se poznamenat, že náš brankář Michal penaltu vyrazil, ale exekutor mu míč vrátil hlavou do sítě. A opět jsme čekali na trojku. V tomto případě dokonce na dvě. Ve 33. minutě totiž domácí trestali a upravili poločasový stav na 2:1.
Do druhého poločasu trenér mužstvo přeskupil. Do útoku přešel Jehlička a v záloze se objevil Kurek. Naše snaha zvrátit nepříznivý stav byla zjevná, ale neplodná. A tak přišel další trest. Domácí v 79. minutě „z ničeho“ vstřelili třetí branku a utkání bylo rozhodnuto.

Admira: Michal – Jehlička (80. Uhlíř), Mamurov, Vosický, Sailer – Majer (63. Bartolšic), Kubice, Komínek, Martinic – Zahálka (46. Kurek) – Mičko.

Branky: 33. a 79. Němec, 23. Krejčík – 13. Kubice.
Rozhodčí: Kendický, ŽK: 3:3, 100 diváků.

„Začali jsme na malém českodubském hřišti dobře, presinkem jsme donutili soupeře k chybám a jedné z nich jsme využili ke vstřelení vedoucí branky. Ale místo toho, abychom ještě zvýšili aktivitu a vstřelili druhý gól, bylo na našem mužstvu bohužel vidět uspokojení. Přišly dvě naše chyby a soupeř obě potrestal. Mohli jsme v poločase jít do kabin aspoň za stavu 2:2. Mičko šel sám na branku, ale nedal, měli jsme další dvě nadějné šance, ovšem nic z toho nebylo. Do druhé půle jsme přeskupili sestavu, většinu času jsme pak odehráli na polovině soupeře, jenže deset minut před koncem jsme inkasovali potřetí. Porážka mě samozřejmě mezí, ale pozitivem je aspoň fakt, že nás domácí tým fotbalově nepřehrál. Věřím, že v příštím kole porazíme doma Děčín. Naše mužstvo má na to, aby v tabulce figurovalo, stejně jako v minulém ročníku, nejhůře do pátého místa,“ konstatoval poněkud zklamaný trenér Admiry Karel Jeřábek.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V klubové soutěži se ujal vedení Kubice

2 – Kubice (1 doma + 1 venku), Martinic (2 doma + 0 venku);
1 – Jehlička (0 + 1), Kurek (1 + 0), Mičko (1 + 0).

Gól Kubiceho v České Dubu posunul Jirku do čela soutěže. Má, stejně jako Honza Martinic, na kontě zatím dvě branky, ale jednu z nich vstřelil venku, a proto vede žebříček.