Na ručník zralý Děčín ožil a v závěru zlobil FK Admira Praha – FK ŘEZUZ Děčín 3:1 (3:0)

Po první půli vedla Admira nad Děčínem 3:0 a kobyliské publikum si připomínalo týden starý „tenisový výprask“ 6:0, který Severočeši utrpěli na Vyšehradě. Admira vstřelila tři branky, navíc přidala i břevno, těžila z děčínské hry plné nepřesností a zkažených přihrávek a směřovala k dalšímu vysokému vítězství.
Po změně stran ale došlo na střídání, a ta na kobyliské straně se nepovedla. Příchozí hráči výkon Admiry neoživili. Naopak, v závěrečné fázi utkání kazili přihrávky domácí a do rychlých brejků se z nich dostávali hosté.
Těm naopak střídání vcelku vyšla. Po příchodu Mitra a Líbala na sluncem zalitý kobyliský trávník šel výkon mužstva nahoru. Děčín dal gól a mohl zápas ještě jaksepatří zdramatizovat. Jenže v jedné velké šanci trefil Žáček břevno a ve druhé se proti brankáři domácích Michalovi neprosadil Demčenko. Týž hráč postupoval v poslední minutě sám na gólmana Admiry. Při pokusu o kličku upadl a Děčínští viděli jasnou penaltu. Sudí Garaja ale situaci vyhodnotil jako Demčenkův pokus o simulování, vytasil pro něj v zápase už druhou žlutou kartu a děčínský forvard musel pod sprchy. Brankář domácích Michal k tomuto momentu po zápase řekl: „Kontakt tam nebyl, na to jsem si dával dobrý pozor!“
Utkání, které napřed slibovalo další kobyliskou domácí kanonádu (ve 2. kole Admira vyprovodila Vyšehrad výsledkem 5:0), nakonec skončilo skromnou výhrou domácích 3:1 a porcí rozpaků nad jejich výkonem v závěrečné půlhodině.

Důležité momenty:

Už ve 2. minutě mohli domácí vést. Kubice rozehrál přímý kop a Sailerovu pumelici vytáhl výborný brankář Chodura na břevno!

Mičko se v 8. minutě hnal za otevřením skóre trochu sobecky. Kdyby byl přihrál volnému Jehličkovi, měla Admira větší šanci, protože Mičkovu střelu zblokovala obrana hostí.

Ve 12. minutě pálil z přímého kopu Mamurov. Chodura zůstal v klidu a míč chytil. Minutu poté už ho ovšem rozmrzele lovil ze sítě, když se Martinic vydal na „brazilskou procházku“ obranou hostí a po kličce i brankáři otevřel do prázdné branky skóre – 1:0.

Pět minut poté našel Kurek Jehličku a z jeho přihrávky doprava pálil přesně Mičko – 2:0.

Mičko byl při chuti a ve 29. minutě vypálil znovu, tentokrát z 25 metrů. Ale vedle…

Z pravé strany hrozila Děčínu trvale zkáza. Martinic tam našel ve 32. minutě Majera, který předložil lahůdku Kubicemu. Jeho bombu mířenou pod břevno gólman Chodura skvěle vytáhl na roh. Pár chvil poté Kubice obloučkem poslal do šance Vosického. Hosté snad věřili v ofsajd, ten se ale nekonal a Vosický hlavičkou z blízka prověřil Chodurovu pozornost. Stav 2:0 se ale nepohnul.

O první vážnější střelu hostí se postaral až ve 34. minutě Dvořák. Pálil z úhlu a brankář Michal musel prokázat potřebný reflex, aby jedovku vytěsnil.

Za dvě minuty opět rozehrála Admira akci ze středu Kubicem doprava na Majera. Ten přesnou přihrávkou dal střeleckou šanci Mičkovi a slovenský útočník Admiry nepohrdl – 3:0.

Ve 41. minutě to zkusil z dálky znovu děčínský Dvořák. Jeho projektil minul šibenici kobyliské branky o slabý metr.

Po přestávce Severočeši nic nezabalili. V 50. minutě po přímém kopu Demčenka pálil zblízka nebezpečně střídající Mitro, který v té chvíli pobýval na trávníků přesně jednu minutu. Brankář Michal chytil stoprocentní děčínskou šanci!

V 60. minutě „pozdravil“ domácí Kubice brankáře hostí Choduru střelou z 25 metrů, ale nijak ho tím nepřekvapil.

V dobré pozici se objevil v 65. minutě střídající kobyliský Zahálka. Po přihrávce Martinice ovšem tak dlouho míč „drbal“, až jeho střelecký pokus zblokoval děčínský Jirchář.

V 71. minutě Mamurov poslal na křídlo míč Kubicemu a jeho lehký padáček poskočil na břevně za strnulým brankářem Děčína.

Severočeši začali zlobit. Vycítili, že Admira nehraje ve druhé půli dobře, a Stach se v 74. minutě pustil do hezkého technického sólového průniku, který zastavil jen za cenu „žlutého faulu“ Mamurov.

Za minutu napřáhl Žáček skoro ze 30 metrů a břevno za brankářem Michalem kmitá možná ještě teď! A za další minutu se hosté konečně dočkali. Demčenko našel z přímého kopu spoluhráče Žáčka, který v pádu technicky přes hlavu snížil na 3:1.

V 86. minutě mohla Admira své vítězství pojistit. Střídající Uhlíř snadno přišel po chybě středopolařů Děčína k míči, přihrál ho Kubicemu, který se dostal do dobré šance. Pálil však snad tři metry vedle.

V 89. minutě poslal Severočech Červenka do sóla Demčenka a brankář Michal měl co dělat, aby neinkasoval podruhé.

A situaci z 90. minuty jsme už popsali. Sudí Garaja nezastával názor, že by Michal ve „vápně“ fauloval. Naopak – Demčenkův pád vyhodnotil jako „divadlo“ a hostujícího útočníka po druhé ŽK vyloučil.

Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Komínek, Sailer – Kurek (64. Zahálka), Martinic, Kubice, Jehlička (56. Uhlíř) – Mičko (77. Šindelář), Majer. Trenér Karel Jeřábek.

Děčín: Chodura – Červenka, Majer, Jirchář, Stach – Dvořák (49. Mitro), Kurty, Žáček, Marguš, Šohaj (66. Líbal) – Demčenko. Trenér Vladimír Vašák.

Před 211 diváky řídil sudí Garaja. ŽK: 2:4, ČK 0:1 (Demčenko).

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Začali jsme dobře, soupeře jsme k ničemu nepustili, vypracovali jsme si dostatečný náskok na to, abychom ve druhé půli mohli hrát v klidu a přidali i nějaký další gól. To se ovšem nestalo. Hráči ukolébaní pohodlným vedením viditelně polevili, což by se jim také nemuselo vyplatit.“

Vladimír Vašák (Děčín): „Zasloužené vítězství domácích, kteří v první půli hráli výborně a kromě tří vstřelených branek si vypracovali další dvě tři šance. V první půli jsme hodně chybovali, ztráceli jsme balony ve středu pole a Admira nás za to trestala. Ve druhé půli to vypadalo obráceně. Chyby začali dělat domácí, ale vítězství 3:1 už uhájili, i když my jsme měli šance na to ještě něco s výsledkem udělat.“

Aleš Pivoda

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V klubové soutěži se ujali vedení Martinic s Mičkem

3 – Martinic (3 doma + 0 venku), Mičko (3 + 0);
2 – Kubice (1 doma + 1 venku);
1 – Jehlička (0 + 1), Kurek (1 + 0).

Diváci na Admiře:

260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)