Vydřené vítězství na „větrné pláni“ SK Hostivař – Admira B 1:2 (0:1)

V první půli fičel domácímu týmu na otevřené ploše hostivařského stadionu do zad studený vítr, a tak se dalo čekat, že naše Boca Juniors bude muset čelit tlaku soupeře. Přesto jsme první gól dali my. Ve 3. minutě zahrával Jackl zleva přímý kop a posadil míč na hlavu Lupínka. Domácí gólman byl pomalejší než náš hráč, takže jsme záhy vedli 0:1.
O sedm minut později mohl přidat druhý gól ze sólového nájezdu Průša, ale tentokrát se strážce domácí svatyně přelstít nenechal.
Ve 35. minutě jsme měli štěstí. Domácí zahrávali po faulu Beníška přímý kop zprava a následná hlavička prosvištěla těsně nad břevnem Michálkovy branky.
Ještě v poslední minutě první půle hlavičkoval domácí hráč zblízka, ovšem Michálek byl namístě.
Ve druhé půli jsme hráli s větrem v zádech my. A už ve 47. minutě trefil Machata tyč!
V 54. minutě z Machatovy přihrávky střílel ve velké šanci Beníšek, bohužel nad.
V 68. minutě posoudil rozhodčí Bastl nepovedený odkop naší obrany a následné chycení míče brankářem Michálkem do rukou jako „malou domů“ a nařídil nepřímý kop uvnitř vápna. Přežili jsme ho díky předvídavosti Machaty, který včas skočil do rozehrávky domácích.
Jenže v 69. minutě jsme stejně inkasovali. Hostivař zahrála rychlou akci po levém křídle a zakončila přesnou střelou – 1:1.
A mohlo být ještě hůř. V 78. minutě orazítkoval jeden z domácích míčem z přímého kopu břevno naší branky!
Ale naše Boca Juniors prokázala větší vůli vyhrát. V 80. minutě se nedohodli dva domácí hráči. Míč se lacino dostal k Průšovi, ten ho v pokutovém území zkušeně zasekl a pak poslal neomylně k tyči – 1:2!
V 88. minutě pálil náš Tůma těsně nad břevno.
A v 89. minutě ho na druhé straně napodobil jeden z hostivařských hráčů.
Nastavení, které trvalo pět minut, jsme přečkali díky taktické hře bez úhony a odvezli jsme si z „větrné pláně“ cenné tři body!
Zápas sledovalo i spokojené vedení klubu pánové Bedrlík, Přitasil a Lapka. Příznivci Admiry, kterých bylo v hledišti možná více než domácích fandů, uspořádali po utkání mužstvu hlasitou děkovačku.
Díky této výhře jsme se vyšvihli do čela tabulky.

Admira B: Michálek – Šefara, Kafka, Kvapil, Panýrek – Beníšek (65. Tůma), Štochl, Lupínek, Průša (90. Rambousek), Jackl – Machata (86. Bukartyk). Trenér Kostrba.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=

Naši střelci:

3 – Lupínek (2 doma + 1 venku);
2 – Průša (1 + 1), Jackl (2 + 0);
1 – Beníšek (1 + 0), Machata (1 + 0).