Boca Juniors těsně vyhrála „hokejovým výsledkem“ FK Admira Praha B – FC Tempo Praha B 4:3 (2:0)

Když Tempo B inkasovalo v úvodu druhé půle na 3:0, nikdo by si na jeho úspěch nevsadil ani korunu. Kdo by tušil, že zápas skončí „hokejovým výsledkem“ 4:3!
Prvních patnáct minut z naší strany bylo excelentních, soupeře jsme přehrávali, dali jsme rychle dva góly, u všeho jsme byli dřív. Pak ale naše hra upadla do průměru a hosté se začali osmělovat.
Jenže hned po příchodu z kabin do druhé půle inkasovali potřetí a zdálo se, že si odvezou výprask. Leč na lavičce hostí čekal na svou šanci matador Dedek. V průběhu druhého poločasu přišel na hřiště, rozehrál se k výbornému výkonu a byl pak u všech tří branek hostí! Naštěstí v závěru jsme díky střelecky disponovanému Machatovi (hattrick!) zápas přece jen rozhodli, ale byly to nervy!
Za výkon ve druhé půli musíme vyslovit Tempu B sportovně uznání. Zlobilo do poslední minuty, ačkoli od 73. minuty hrálo o deseti bez vyloučeného hráče.

Důležité okamžiky:

Sotva se v 1. minutě rozehrálo, už jsme brankou Machaty vedli – 1:0.

Dlouhý pas Němce na Machatu v 9. minuty si náš útočník elegantně zpracoval a pálil přesně k tyči – 2:0.

Ve 45. minutě skončila hlavička hostí těsně nad. To bylo varování!

Ve 47. minutě napřáhl z dálky Panýrek. Trefil se přesně, s pomocí odskoku míče, do šibenice – 3:0. V té chvíli vypadalo Tempo B na ručník. Avšak pak přišel do hry Dedek…

V 65. minutě si sice brankář Michálek na střelu hostí sáhl, ale tečoval ji jen k tyči do sítě – 3:1.

Za šest minut poté střídající Dedek zblízka doklepl míč do sítě – 3:2.

Hned po rozehrávce ze středového kruhu se objevil v jasné šanci náš Machata, ale pálil bohužel vedle…

Brzy poté byl po druhé žluté kartě vyloučen hráč hostí.

V 76. minutě jsme zůstali stát v šoku… Ztráta míče na půli soupeře znamenala rychlý brejk Tempa B a Dedek zblízka stav srovnal – 3:3! To byla rána…

V 82. minutě ale poslal Průša vtipně dlouhý pas Machatovi, který chytře přehodil brankáře. Snaha dobíhajícího beka hostí míč ještě vykopnout už byla marná – 4:3!

Jenže ještě se dál děly věci! V 84. minutě diktoval sudí Jandus „trestňák“ přímo proti Michálkově brance. Střelec hostí se trefil naštěstí jen do zdi.

V 86. minutě jsme stejnou výhodu měli my. Machatovu jedovku z 30 metrů usměrnila hlava jednoho z hráčů Tempa B ve zdi na roh.

A v 89. minutě nám zatrnulo. Přišla skutečně pohledná akce soupeře po levé straně, která skončila nebezpečnou střelou – naštěstí jen do boční sítě!

Byly to nervy se zdárným koncem. Před Tempem B ale klobouk dolů. Sehrálo výborný zápas a za tři body jsme tentokrát moc rádi!

Přihlíželo 55 platících diváků, což je na 1. B třídu docela pěkná návštěva!

Admira B: Michálek – Šefara, Kvapil, L. Němec, Panýrek – Beníšek (61. Tůma), Lupínek, Průša, Jackl – Machata (89. Rambousek), Bukartyk (46. Štochl).

„Za stavu 3:0 jsme měli hrát v klidu se zajištěnou obranou. Místo toho jsme se hnali zbytečně za dalším gólem a nechávali jsme díry v obraně. Po zbytečných ztrátách míče jsme zkušenému soupeři umožnili po brejcích vyrovnat. Naštěstí se projevila naše zarputilost a bojovnost a dokázali jsme ještě v posledních deseti minutách vstřelit vítězný gól,“ zhodnotil zápas trenér Jan Kostrba.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese: http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=
Naši střelci:

4 – Machata (4 doma + 0 venku);
3 – Lupínek (2 doma + 1 venku);
2 – Průša (1 + 1), Jackl (2 + 0);
1 – Beníšek (1 + 0), Panýrek (1 +0). Ve IV. kole hostíme v Hovorčovické ulici ČAFC Praha B, hraje se v neděli 12. září od 17.00 hodin