V hornickém Mostě jsme vydolovali tři zlaté body! Baník Most B – Admira Praha 0:1 (0:1)

Do Mostu jsme odjížděli s přáním vrátit Baníku B nezaslouženou porážku, kterou jsme tam utrpěli v červnu v poslední minutě utkání. Domácí pod temperamentním trenérem Pfeiferem, který u nás působil v ČFL a na něhož rádi vzpomínáme, hned v první minutě inkasovali, když Majer šikovnou přihrávkou našel Kubiceho a ten se nemýlil – 0:1.
Pak jsme však museli čelit několika velkým šancím domácího mužstva a jenom díky břevnu po střele Christofa a šikovně postavenému brankáři Michalovi jsme vedení udrželi do šatny.
Ve druhém poločase pokračovali domácí v nátlakové hře ve snaze zvrátit stav utkání, ačkoli od 60. minuty museli hrát jen o deseti, když došlo k vyloučení Frnocha. Ten nepřiměřeně reagoval na faul Mamurova, v přerušené hře se po něm ohnal a zasáhnul ho do nohy.
I v početní převaze jsme však museli bránit hubené vedení. V 84. minutě pak došlo k vyloučení našeho Zahálky, který se ve snaze získat míč se střetnul s domácím brankářem, což rozhodčí posoudil jako surový zákrok.
To už ale Baníku B zbývalo málo času, a tak jsme vítězství uhájili. Před cca 100 diváky se nám na velkém stadionu za objektivního řízení rozhodčích nakonec podařilo zvítězit. A toto vítězství nás po V. kole vyneslo na první místo v tabulce.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Sailer – Kurek, Kubice (Zahálka), Martinic, Jehlička (Uhlíř), Majer – Mičko (Bartolšic).

Trenér Karel Jeřábek nebyl příliš spokojen: „Po první brance jsme mohli brzo hned několikrát inkasovat a hra naší obrany se mně vůbec nelíbila. Ve druhém poločase to bylo už lepší, a tak jsme se soustředili na ubránění vítězství. Příště to musí být rozhodně lepší.“

lač

Naši střelci: V klubové soutěži se ujal vedení Kubice, dal dva góly venku

3 – Kubice (1 doma + 2 venku); Martinic (3 + 0), Mičko (3 + 0);
1 – Jehlička (0 + 1), Kurek (1 + 0).