Je třeba „zabít“ Chvátala… Admira B – ČAFC B 1:3 (1:1)

Jistě se na nás nebude Martin Chvátal, hráč A-týmu ČAFC, zlobit, když v titulku parafrázujeme název známého českého filmu. Na hřišti to totiž v neděli vypadalo tak, že dokud na něm bude běhat, přihrávat, hlavičkovat a střílet právě tenhle záběhlický čahoun, který posílil béčko, nemá naše Boca Juniors šanci. Jestliže před týdnem byl nejlepším hráčem utkání I. B třídy matador Tempa B Dedek, pak tentokrát to byl Chvátal, přes kterého prostě „nejel admirácký vlak“.

Důležité okamžiky utkání:

Začalo to nadějně! Ve 20. minutě kopal Beníšek roh na přední tyč a Průša mazácky otevřel skóre – 1:0.

Jenže už ve 24. minutě přehodil hostující Matouš Pěruška chytře brankáře Admiry B Michálka a srovnal na 1:1.

Čafce „narostla křídla“, začala nás přehrávat a ve 37. minutě měli hosté dvě ohromné šance strhnout vedení na svou stranu. Gól ale nedali.

Rychlý útok Jackla ve 42. minutě po levé straně skončil polostřelou – polocentrem podél branky. Takže nic…

V 60. minutě pálil Machata z přímého kopu po zemi – vedle.

Hned z protiútoku ale už zmíněný Chvátal přinutil admiráckou obranu k chybě a náš zadák Lukáš Němec si dal vlastní gól – 1:2. Naši hráči i mnozí diváci by v té chvíli byli přísahali, že brance předcházel zřetelný ofsajd na straně ČAFC, ale sudí Šťástka i jeho asistent byli jiného názoru.

Hosté ze Záběhlic se pevně usadili v sedle a chopili se otěží zápasu. V 74. minutě pronikl Jan Pěruška před naši branku a gólman Michálek měl co dělat, aby jeho jedovku vytáhl nad břevno.

Ještě nám svitla naděje. V 76. minutě přiklepl Průša balón do běhu střídajícímu Rambouskovi, který tvrdě a přesně vypálil, ale brankář Válek střelu vyrazil na roh.

Jenže v 86. minutě fauloval náš stoper Němec ve „vápně“, byla z toho penalta a už zmiňovaný Chvátal „vršovicko-záběhlickým obloučkem“ doprostřed branky pečetil výhru Čafky – 1:3.

V 90. minutě odešel předčasně po druhé ŽK do sprch náš kapitán Průša. A v nastaveném čase zkoušel pohnout se skóre ještě Machata, ale z přímého kopu těsně minul pravou tyč záběhlické branky.

Radost hostí i jejich fanoušků byla veliká, museli jsme trpkou prohru přijmout. Čafka B nám tak oplatila naši jarní výhru 5:3, kterou jsme jí uštědřili v Záběhlicích.

Admira B: Michálek – Šefara, Němec, Kafka, Panýrek – Beníšek (67. Rambousek), Průša, Lupínek, Jackl – Machata, Štochl (80. Tůma).

„Máme mladý tým a hra se nám tentokrát nevedla. Nedařily se nám přihrávky a nedostávali jsme se k zakončení. Nemůžeme uhrát sezónu beze ztráty, ale přišla poměrně brzy a navíc doma, kde jsme to nečekali,“ zhodnotil nepovedené utkání trenér Jan Kostrba.

Zápas sledovalo 57 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese: http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=
Naši střelci:

4 – Machata (4 doma + 0 venku);
3 – Lupínek (2 + 1), Průša (2 + 1);
2 – Jackl (2 + 0);
1 – Beníšek (1 + 0), Panýrek (1 + 0).

Ve V. kole jedeme na JM Háje B, hraje se v neděli 19. září od 16.30 hodin.