Na Paťhův hattrick budou Polepští dlouho vzpomínat FK Admira Praha – TJ Polepy 5:0 (3:0)

Nováček divize z Kolínska přijel k prvnímu vzájemnému souboji s klubem slavných tradic do pražských Kobylis bez bázně a hany. Také bez zbytečného respektu a s jasně daným cílem: když to půjde, bodovat.
Jenže ono to nešlo…
Domácí si totiž už ve 3. minutě zajistili vedení a to už se pak proti Admiře hraje těžce. Zvlášť, když už v 19. minutě přidali černobílí druhý gól a Polepští pochopili, že tentokrát si budou muset jakékoli choutky nechat zajít.
Chyběl tradiční kanonýr Mičko, který byl doma na Slovensku jako svatební host. Roli střelce tedy na sebe vzal dost překvapivě zadák kobyliského týmu Paťha, hrající tentokrát v „halfu“, který se blýskl hattrickem.
Polepy se představily jako tým s řadou technicky dobře vybavených individualit, vždyť jejich dres oblékají bývalí hráči II. ligy, ČFL i divize. Ale na rozjetou Admiru nestačily. A jestliže na Meteoru sahaly po bodu a Vyšehrad doma dokonce udolaly, třetí setkání s pražským fotbalem pro ně vyznělo hodně – možná až nezaslouženě – krutě.

Důležité okamžiky utkání:

Sotva se nováček divize rozkoukal po krásném kobyliském fotbalovém areálu zalitém sluncem, už lovil ve 3. minutě jeho gólman Malý balon ze sítě. To se před ním – kde se vzal, tu se vzal – objevil zcela nekrytý Kurek a Admira vedla 1:0.

V 10. minutě zkusil hostující Týma postrašit brankáře Admiry Michala krouceným obloučkem k tyči a strážce kobyliské branky měl co dělat, aby míč na čáře zkrotil.

V 19. minutě jásalo domácí publikum podruhé. Zleva pálil Kurek, balón prošel podél brankové čáry až k protější tyči, kde ho vcelku bezproblémově uklidil do sítě zkušený matador Jehlička, den předtím slavící 37. narozeniny – 2:0.

Polepy to ještě zkoušely. Přesně po půlhodině hry se tlačil do střelecké pozice Křelina, ale domácí bek Sailer uhasil zárodek gólového ohrožení včasným ukopnutím míče na roh.

V nadějné situaci se ocitl ve 36. minutě domácí Kurek. Zleva unikl zadákovi Polep Týmovi a měl na výběr hned tři spoluhráče nabíhající před branku! Jeho přihrávka však našla jen kopačku vracejícího se zadáka Polep a vše, co Admira z této velké šance vytěžila, byl nakonec pouze roh.

Druhou šanci hostí připravil z přímého kopu ve 41. minutě zkušený Kmoch. Nacentroval míč přesně na hlavičku Suchánka, který jen těsně minul Michalovu branku.

A jak už to tak bývá: nedáš – dostaneš. Ve 44. minutě rozehrál domácí Kubice rohový kop a po „biliardovém ťukesu ve vápně“ nakonec zakončil Paťha – 3:0.

Ve 49. minutě přesprintoval po vtipné přihrávce ze středu pole hostující Křelina dva zadáky Admiry. Gólman Michal ale přečetl hru dokonale, vyběhl proti „nájezdníkovi“ z Polep a těsně před ním balón ukopl až do hlediště.

V 59. minutě zahrál Kubice přímý kop a hostující obrana, pořádající „den otevřených dveří“, nechala bez komplikací hrát míčem domácí a zakončit Paťhu – 4:0.

Velmi podobná situace nastala v 74. minutě. Opět přímý kop Admiry, opět rozehrál Kubice a opět Paťha v klidovém zakončení zkompletoval svůj hattrick – 5:0. Když Kubice v 81. minutě přepouštěl místo střídajícímu Šindelářovi, sklidil zasloužený potlesk tribuny jako muž, který sice gól nedal, ale na výhře Admiry měl svými přesnými centry klíčový podíl.

Hosté pak už působili poněkud rezignovaně a vpředu nevyprodukovali nic nebezpečného, nepočítáme-li tečovanou střelu Javorka z 84. minuty. Ta byla ale pro gólmana domácích jen lahůdkou, na níž si s chutí smlsnul. Michal tak ze šesti podzimních zápasů divize vychytal už čtvrtou nulu.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Sailer – Paťha, Kubice (81. Šindelář), Martinic, Kurek (75. Bartolšic) – Jehlička (64. Uhlíř), Majer.

Polepy: Malý – Týma (52. Slezák), Murárik, Suchánek, Karkoš – Hrabal (85. Král), Paták, Kmoch (68. Vaňkát), Javorek – Müller, Křelina.

Hrálo se na sluncem zalitém trávníku před 275 diváky, bez problémů pískal sudí Štuk.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Zápas jsme zvládli po taktické stránce dobře. Soupeř se zápas od zápasu zlepšuje a svou kvalitu prokázal i dnes, i když se to nedá říci o jeho finální fázi. Nám vyšly standardní situace, díky kterým jsme dosáhli vysokého vítězství. Chtěl bych mužstvo pochválit hlavně za to, že se neopakovala situace z utkání s Děčínem, nad nímž jsme před dvěma týdny také vedli už 3:0. Ale závěr tehdy náš tým odehrál špatně a nechal si dát zbytečný gól. Dnes jsme naopak neinkasovali a ještě jsme dvě branky přidali.“

Jaroslav Bejlek (Polepy): „Především bych chtěl pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Přijeli jsme sem s možná trochu drzou myšlenkou na nějaký bodový zisk, protože naše hra v předchozích pěti zápasech nebyla špatná a dva poslední jsme už vyhráli. Tentokrát jsme ale absolutně propadli v obranné činnosti. Všech pět branek jsme inkasovali po centrech ze strany! Přitom jako kuriozitu bych připomněl, že vůbec první přímou střelu na naši branku ze hry vyprodukovali domácí až v 81. minutě – a to už vedli 5:0… Admira byla rychlejší, pohyblivější a její hráči šli cílevědomě za vítězstvím.“

Naši střelci: Hned kvarteto třígólových!

3 – Kubice (1 doma + 2 venku); Martinic (3 + 0), Mičko (3 + 0), Paťha (3 + 0);
2 – Jehlička (1 + 1), Kurek (2 + 0).

Diváci na Admiře:

275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)