V duelu premiantů jsme sahali po vítězství FK Teplice B – FK Admira Praha 0:0

Nastupovaly proti sobě první a druhý tým tabulky divize B a přítomný trenér teplického A-týmu Jiří Plíšek při nahlédnutí do zápisu konstatoval: „Je tam šest hráčů z našeho ligového kádru.“
Tentýž muž se po skončení utkání VII. kola vyjádřil na adresu mužstva z Prahy-Kobylis takto: „Už dlouho jsem na této úrovni neviděl tak dobře organizovaný fotbal, jaký předváděli hosté. Nebáli se hrát dopředu přes protihráče, stačili se vracet a zastavovat naše útoky. Admira má velmi dobrý tým.“
A pro ilustraci i názor Petra Lukáše, jednoho z šestice ligových fotbalistů v týmu Teplic B: „Admira předvádí dobře organizovanou hru, zvládá ofsajd-systém, je to kvalitní manšaft!“
Tato slova uvádí autor referátu proto, aby nebyl podezírán ze zaujatosti, když píše, že Admira hrající po větru podala v první půli výkon srovnatelný s časy, kdy bojovala na špici ČFL. Domácí mohli děkovat bohu a brankáři Slavíkovi, že do přestávky ubránili bezbrankovou plichtu!
Dokud stačily Admiře síly (naši hráči trénují až po zaměstnání či školních povinnostech od osmnácti hodin), byla lepší i ve druhé půli. Dvacet minut před koncem převzali iniciativu domácí profesionálové s lepší fyzickou připraveností. A jestliže skupinka funkcionářů a fandů Admiry ještě čtvrt hodiny před koncem tajně pomýšlela na tři body, v závěru tlačila očima hodiny, aby už byl konec a stav 0:0 vydržel.
Což se taky stalo a Teplice B utrpěly na kvalitním trávníku v Dubí-Pozorce první bodovou ztrátu v novém divizním ročníku.

Důležité okamžiky utkání:

V 6. minutě pálil Kubice těsně vedle tyče. Minutu poté týž hráč z 30 metrů vyzkoušel pozornost brankáře Slavíka – ten balón nadvakrát zkrotil.

V 11. minutě se po Kubiceho přihrávce dostával do šance Martinic, ale dal si míč na dlouhou nohu a obrana Teplic B stačila nebezpečí zažehnat.

Až v 18. minutě vyprodukovali domácí cosi, co lze nazvat šancí. Po faulu na Pavlíčka střílel z nadějné pozice přímý kop zkušený Stožický, ale jen do zdi.

Admira byla stále lepším týmem. Ve 33. minutě přetlačil ve vzdušném souboji Martinic domácího Lukáše a stačil dobře vypálit. Brankář Slavík znovu svůj tým podržel, i když znovu zákrokem nadvakrát.

Ve 36. minutě právě Slavík překazil pražskou radost, když se zleva Kurek prosmykl teplickou obranou, předložil míč na „podnose“ Martinicovi, který vystřelil přesně k tyči. Ovšem ligový gólman v domácí svatyni míč vytlačil na roh. Většina divizních brankářů by v té chvíli asi kapitulovala.

Teplice B se stereotypně pokoušely nakopávat míč za obranu, ale nepočínaly si při tom dobře. Balón snadno sbíral gólman Admiry, nebo centry žlutomodrých utíkaly až do zámezí.

I po přestávce hráli hlavně hosté. Už ve 47. minutě hlavička Martinice našla obloučkem hlavičku Mička, leč tohle pro gólmana Slavíka nebyl vážný problém.

V 55. minutě rozehrál Kubice mazácky přímý kop na nabíhajícího Majera, jehož nebezpečně padající centr musel Slavík vytlačit přes břevno na roh.

Až v 59. minutě, tedy skoro po hodině hry, se rýsovala první „gólovka“ také pro domácí. Dlouhé autové vhazování za pražskou obranu využil naběhnuvší Melunovič a vyslal na Michala nebezpečnou jedovku. Brankář hostí ji skvěle vyrazil!

Dvě minuty poté zahrál Kubice další admirácký přímý kop. Našel přesně hlavu Martinice, ale brankář Teplic B u tyče v pádu kobyliskou naději zmařil.

Za další dvě minuty zkusil Kubice překvapit ze strany Slavíka falšovaným bochánkem, jenže míč přelétl asi o půl metru břevno.

Z protiútoku pálil v docela slibné pozici domácí Moulis – nad.

V 68. minutě se trefil hostující Sailer z přímého kopu přesně k tyči domácí branky, ale Slavík byl zase namístě…

Už za minutu měla Admira výhodu přímého kopu z nějakých osmnácti metrů. Ovšem Kubice trefil jen domácí zeď.

V 80. minutě vypálil z těžkého úhlu přesně střídající teplický Watzka. Michal musel z rejstříku brankářského umu vytáhnout robinzonádu, aby míč odvrátil na roh.

V 85. minutě kopal domácí Stožický „trestňák“ od rohového praporku a našel přesně Melunoviče. Tomu ale v přesném zakončení zabránila admirácká defenziva.

Zápas zvolna spěl k zasloužené plichtě, když se v 88. minutě ocitl v jasné střelecké pozici domácí Moulis. Kdyby byl prostřelil brankáře a zajistil teplickému béčku tři body, bylo by to vůči Admiře nespravedlivé. Gólman Michal ale Moulisovu bombu kryl. Tím v tomto ročníku vychytal už svou pátou nulu!

A tak se nakonec body dělily. Asi poprávu.

Ve slunečném, byť studeném dopoledni řídil zápas rozhodčí Martínek. V hledišti bylo odhadem 80 lidí (teplický prvoligový hlasatel přesný počet neoznámil).

FK Teplice B: Slavík – Jelen, Lukáš, Jablonský, Müller – Macháček, Melunovič, Pavlíček – Stožický, Moulis, Pícha (73.Watzka).

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Kubice, Martinic, Komínek, Kurek (90. Uhlíř) – Mičko (79. Bartolšic), Majer (73. Jehlička).

Jak to viděli trenéři

Lukáš Přerost (Teplice B): „Remíza je vcelku zasloužená. V první půli byla Admira lepší, kombinačně nás přehrávala. Nám se nedařily dlouhé míče za obranu na nabíhající hráče. Ve druhé půli se hra vyrovnala a my jsme měli dvě, možná tři šance zápas rozhodnout. V posledních dvaceti minutách už jsme měli více ze hry, ale bod pro oba týmy je spravedlivý. Kluci z A-týmu zápas odmakali. Podržel nás brankář Slavík, Pícha nastoupil po měsíční pauze zaviněné nemocí, Lukáš nehrál tři týdny. Jsem spokojen i s mladými kluky. Sice jsme nezvítězili, ale musíme respektovat sílu soupeře, který tu hrál skutečně velice dobře.“

Karel Jeřábek (Admira): „V první půli jsme předváděli fotbal, na který se opravdu dalo koukat, naše hra měla vysoké parametry. Od nějaké 75. minuty se pak hra vyrovnala a poté už soupeř získal převahu. Trochu jsme v závěru odcházeli fyzicky. Ještě musíme potrénovat. Při troše štěstí jsme odtud mohli odvézt tři body, ale i s remízou jsem spokojen.“

Aleš Pivoda

PS: Na stránkách www.fkteplice.cz jsme si přečetli mimo jiné i tato slova, jejichž autorem je Martin Kovařík:
Ve velmi okaté představení rozhodčího Martínka se změnilo divizní utkání proti Admiře. Úzkostlivé pískání faulů na jedné straně a přehlížení na straně druhé zbytečně poznamenalo utkání dvou vedoucích týmů tabulky, které bylo jinak typicky remízové.

Náš komentář: Chápeme zklamání domácích, kteří nedokázali vyhrát a navíc byli po většinu utkání horším týmem. K výkonu rozhodčích se nebudeme vyjadřovat, od toho je delegát utkání. Ovšem naznačovat, že za bodovou ztrátou Teplic B je výkon rozhodčího Martínka, nám přijde trochu dětinské. Výsledek určitě neovlivnil. A jestliže domácí s prvoligovými fotbalisty Slavíkem, Jablonským, Píchou, Stožickým, Lukášem a Melunovičem nedokázali vstřelit diviznímu soupeři za devadesát minut ani jednu branku, to jistě není záležitost rozhodčího. Možná by si měli někteří ligoví profesionálové sáhnout do svědomí, zda si svými opakovanými hlasitými připomínkami ke způsobu řízení zápasu proti sobě sudího nepopudili. Staré české přísloví říká: mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: Nic nového, v čele je Kubice před trojicí pronásledovatelů

3 – Kubice (1 doma + 2 venku), Martinic (3 + 0), Mičko (3 + 0), Paťha (3 + 0);
2 – Jehlička (1 + 1), Kurek (2 + 0).

Za týden přijede Union Čelákovice s Vratislavem Lokvencem!

Ve středočeském derby prohrál Union Čelákovice v Polepech 2:3, když prohrával dvěma brankami z pokutových kopů. Exsparťan Lokvenc dvěma brankami stav utkání srovnal na 2:2, ale poslední slovo patřilo přece jen domácím.
Čelákovice se na Admiře představí v neděli 26. září v 10.15 hodin.