Aspoň bod z Jižního Města JM Chodov – Admira B 0:0

Zápas VII. kola jsme chtěli na půdě těžkého soupeře vyhrát, ale musíme brát i remízu, protože v závěru první půle byl vyloučen Machata, a tak jsme většinu zápasu odehráli v deseti.

Naši střelci:

5 – Machata (4 doma + 1 venku);
3 – Lupínek (2 + 1), Průša (2 + 1), Jackl (2 + 1);
1 – Beníšek (1 + 0), Panýrek (1 + 0).

Ve VI. kole sehraje Boca Juniors odložený zápas na UMT v Satalicích proti domácímu FC Pragis Satalice, hraje se ve středu 6. října od 18.00 hodin. Jarní zápas bude sehrán naopak v Hovorčovické ulici. Oddíly se dohodly na výměně pořadatelství.

V VIII. kole hostí náš B-tým vedoucí celek soutěže Újezd Praha 4. Zápas se uskuteční v Hovorčovické ulici, a to v neděli 10. října od 16.00 hodin.

Jak to viděl trenér

JM Chodov – Admira B 0:0

Netradičně, v sobotu 2. 10., jsme zajížděli na hřiště silného soupeře, který má dlouhodobě konsolidované mužstvo a v 1. B třídě vždy výborné výsledky, na Chodov.
Přesto, že jsme byli lepší a domácí, kteří navíc dělali nevynucené chyby, jsme přehrávali, nebylo to nic platné, protože koncovka byla mizerná a všechny připravené šance jsme zahodili. Tentokrát jsme na tom herně byli dobře, dřeli jsme, ale bez gólu nemůžeme vyhrát. Dvakrát škoda, protože domácí nebyli „ve své kůži“ a zejména v začátku utkání nám některé šance nabídli sami svými chybami. Ale nejsme produktivní, a i když jsme od 39. min. hráli pouze o deseti, i tak je v naší situaci skóre 0:0 málo.
Utkání jsme měli asi za normálních okolností vyhrát, což přiznali i někteří
hráči či příznivci soupeře, ale znovu opakuji, můžeš být sebelepší, když nedáš gól, nevyhraješ!
Zápas, hlavně „díky“ sporným verdiktům rozhodčího Ptacznika, byl zejména ke konci zbytečně tvrdý a nervózní. Hodně zvláštní bylo již vyloučení Machaty, když během 11 minut v první půli viděl dvě žluté. Zejména tu druhou dostal a nikdo neví, proč. Šlo o férový souboj zepředu přes míč a navíc byli napomínáni oba hráči.
Uvidíme v příštích zápasech, zda se remíza zhodnotí, nebo zda to bylo málo.

Důležité okamžiky:
18. min. – Moucha z levé strany v šanci, ale místo přihrávky střílí z úhlu
vysoko nad;
28. min. – první úlet rozhodčího, za nevinnou výměnu názorů dostávají Machy i soupeř žlutou kartu;
37. min. – Moucha na desítce chvíli sám s míčem, ale střílí pravou nohou a
posílá lehkou střelu jen do brankáře doprostřed brány;
39. min. – další z diskutabilních rozhodnutí arbitra. Oboustranně tvrdší, ale
férový souboj přes míč zepředu posuzuje jako napomínání pro oba – bohužel u Machyho je to druhá ŽK a musí ven;
50. min. – Beníšek dalekonosným halfvolejem trefuje asi půl metru vedle branky, brankář se ani nepohnul;
62. min. – Průša výborně proniká po pravé straně až k malému vápnu, předkládá zpětnou přihrávku Bukartykovi, ale Ondra se snad lekl šance a z pěti metrů dává lehce do brankáře;
75. min. – prostrčení mezi stopery na rozeběhnutého Mouchu, ten jde sám na brankáře, ale v sobotu si neobul „střelecké kopačky“, zbrkle dva metr ve vápně střílí a míč ani pořádně netrefuje – největší šance zápasu;
80. min. – rozhodčí po druhé žluté vylučuje stopera domácích, který byl napomínán v 1. pol. spolu s Machatou;
90. min. – závar před domácí brankou, po dlouhém autu házeném Másílkem, řeší rozhodčí se značným zpožděním tím, že píská chybně házený aut, který podle něj měl být házen o metr jinde. I ta poslední šance tím vyšla do ztracena.

Sestava: Michálek; Šefara, Kafka, Němec, Panýrek; Beníšek, Lupínek, Průša, Moucha; Tůma, Machata. Střídání: 46. min. Bukartyk za Tůmu, 76. min. Rambousek za Beníška, 85. min. Másílko za Mouchu. Ke hře ještě byli připraveni Jackl, Kvapil a brankář Beňák.

Jan Kostrba

Výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=