Boca Juniors vyhrála, ale dalo to spoustu práce! FC Pragis Satalice – FK Admira Praha B 2:3 (2:2)

Dohrávka VI. kola I. B třídy, skupiny B, se uskutečnila na UMT v Satalicích od 18.00 za svitu reflektorů.
Pro nás začala přímo snově! Už ve 2. minutě (časy jsou orientační, v Satalicích není časomíra) podcenil velezkušený domácí stoper, exligista Hogen, našeho Šindeláře, který spolu se Zahálkou posílil béčko z A-týmu. Jako „poslední“ zkusil Hogen „Šindyho“ před vápnem oblafnout kličkou, jenže náš o jednu generaci mladší útočník mu balon mazácky vypíchl a střelou k tyči snadno otevřel skóre – 0:1!
Za čtyři minuty trefil Šindelář po centru Průši břevno! Ve 22. minutě pak Šindelář zamotal hlavy dvěma obráncům Satalic, ideálně nacentroval před branku, kde Moucha rybičkou hlavičkoval těsně vedle. Kdybychom vedli po první čtvrtině zápasu 0:3, bylo by to spravedlivé vyjádření obrazu hry.
Pak začali hrát i domácí, jejich nebezpečně vyhlížející hlavička skončila těsně nad břevnem Michálkovy branky. Z protiútoku jsme vypracovali akci, na jejímž konci postupoval Šindelář zcela sám „hokejově“ na gólmana Satalic, ten ale jeho „blafák“ chytil.
Jenže druhému gólu domácí stejně neušli. Pohledná akce našich „divizionářů“ ve 25. minutě skončila přesnou střelou Zahálky – 0:2.
Ovšem Satalice nic nevzdaly. Ve 30. minutě sice gólman Michálek skvěle vyrazil bombu z 20 metrů, ovšem na dorážku už byl krátký – 1:2.
Pak měli další šanci domácí, potom zase my. Ve 37. minutě „opil“ dobře hrající Šindelář obranu Satalic a nabídl gólovku Mouchovi. Ten ale zbrkle přestřelil břevno.
A ve 43. minutě po naší chybě ve středu pole domácí zaútočili a jejich neobsazený hráč vcelku lacino vyrovnal – 2:2.
Pak byla přestávka a ti, kteří během ní trochu déle popíjeli v restauraci grog či kávu, přišli o rozhodující gól. Neboť už ve 47. minutě se po akci Beníška protáhl Šindelář až k brankové čáře a z „nemožného“ úhlu se trefil znamenitě pod břevno – 2:3.
Potom měl Šindelář ještě další dvě šance, ale gól už nedal. Naopak jsme mohli inkasovat, když v 63. minutě musel Michálek v brance skvělým zásahem likvidovat jasnou šanci Satalic. Zase jí předcházela naše hrubice v poli!
V 68. minutě se opět zaskvěl Michálek. Domácí zahrávali přímý kop a jejich hráč se po něm faulem dostal k hlavičce, kterou náš brankář báječně vytáhl pěstí na roh!
Posledních dvacet minut už patřilo domácím. Hogen se vysunul dopředu, v 73. minutě Michálek chytal v pádu nebezpečnou hlavičku u tyče.
Na opačné straně vyzkoušel pozornost domácího gólmana pěknou střelou zdáli Průša, ale byl z toho jen roh.
V 82. minutě nám zatrnulo, když Hogenův přímý kop orazítkoval břevno.
Za minutu přišel na hřiště střídající Másílko a za třicet vteřin mohl být slavný, kdyby Šindelářovu precizní přihrávku do šance přetavil v gól. „Máslo“ ale pálil bohužel vedle…
A tak jsme se museli o tři body strachovat do poslední minuty, když nedlouho před koncem z dalšího přímého kopu Hogen pálil naštěstí jen do naší zdi.
Vyhráli jsme tedy o gól a zasloužil se o to celý tým, přičemž největší podíl na třech bodech měli gólman Michálek a „áčkaři“ Šindelář se Zahálkou.
Úspěch v Satalicích nás vynesl do čela tabulky!

Admira B: Michálek – Šefara, L. Němec, Kvapil (46. Kafka), Panýrek – Beníšek (65. Tůma), Průša, Lupínek, Zahálka – Moucha (83. Másílko), Šindelář.

Naši střelci:
5 – Machata (4 doma + 1 venku);
3 – Lupínek (2 + 1), Průša (2 + 1), Jackl (2 + 1);
2 – Šindelář (0 + 2);
1 – Zahálka (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Panýrek (1 + 0).

V VIII. kole hostí náš B-tým Újezd Praha 4. Zápas se uskuteční v Hovorčovické ulici, a to v neděli 10. října od 16.00 hodin. Bude to souboj o čelo tabulky, protože Boca Juniors je první a Újezd druhý – oba se ziskem 16 bodů!

Věříme, že po nedělním dopoledním zápase o vedení v divizi B mezi Admirou a Viktorií Jirny přijde také juniorku povzbudit solidní návštěva.

Výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=